Інформаційна година «Служіння молитві і пісні самовіддано, одержимо і повсякчас»

  IMG_20150310_093928       10 березня на базі СЗШ І-ІІІ ст. №4 м. Гайсина у 7-Б класі працівниками центральної бібліотеки було проведено інформаційну годину «Служіння молитві і пісні самовіддано, одержимо і повсякчас», приурочену 200-річчю з дня народження Михайла Вербицького та 150-річчю з часу першого виконання Державного Гімну України.
     Ведучі заходу, Деркач Тетяна та Хилобокова Ірина, та учитель історії Ірина Олександрівна Тарасюк ознайомили учнів з життєвим і творчим шляхом Михайла Вербицького – священика, композитора, автора музики до українського національного гімну «Ще не вмерла Україна».

IMG_20150310_094000        Він автор багатьох музичних творів на народні мелодії, полонезів, вальсів, вступів до вистав. Він дав музичне життя поезії місцевих поетів, зокрема, М. Шашкевича, Ю. Федьковича та І. Чушалевича, і все це творив він на селі, де до кінця свого життя не мав піаніно.
Своєю кантатою «Заповіт» («Завіщаніє») на слова Тараса Шевченка М. Вербицький відкриває нову епоху в розвитку хорової музики в Галичиніу 1863 році у львівському журналі «Мета» з’явився патріотичний вірш поета з Бориспіля поблизу Києва – Павла Чубинського – «Ще не вмерла Україна». Цей вірш припав М. Вербицькому до вподоби як своїм високопатріотичним змістом, так і легкістю форми. Спочатку М. Вербицький представив цю пісню якIMG_20150310_094030 солоспів і сам виконав її.
Минали роки… Пісня «Ще не вмерла Україна» розправляла крила – спочатку над Дністром, а потім над Дніпром. Вона стала українським національним гімном, а тепер у незалежній Україні – Державним Гімном України. Творцем цієї величної мелодії Українського Гімну був отець Михайло Вербицький, 200 років від дня народження якого відзначається цьогоріч.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера