Бібліографічний покажчик “Атомне століття раною болить”

чорн      В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців.

    Вже тридцять минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія — техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС. Її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.

       До 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи бібліографом центральної бібліотеки було укладено бібліграфічний покажчик “Атомне століття раною болить”, у якому представлені інформаційні джерела з фонду центральної бібліотеки, зміст яких розкриває причини аварії, питання подолання її наслідків та соціального захисту чорнобильців.

           До покажчика включено 212 джерел – законодавчі матеріали, книги, статті з періодичних видань за період 1987 – 2016 рр. Відбір матеріалу закінчено у березні 2016 року.

                Бібліографічний покажчик містить 5 розділів:
• «Чорнобильська голгофа України»;
• «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять»;
• «Вінничани і зірка полин»;
• «Художнє осмислення чорнобильської трагедії у творах українських письменників»;
• «Сценарії виховних заходів, присвячених темі Чорнобильської катастрофи».

         Матеріал частково анотовано, в середині розділів систематизовано за алфавітом прізвищ авторів і назв видань. Бібліографічний покажчик має наскрізну нумерацію та іменний покажчик. Бібліографічний покажчик складений на основі перегляду систематичного каталогу і систематичної картотеки статей центральної бібліотеки.

       Покажчик розраховано на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів, вчителів і вихователів підростаючого покоління, бібліотечних працівників, а також на громадян України, які усвідомлюють всю гостроту та актуальність Чорнобильської трагедії, займають тверду громадянську позицію та переймаються проблемами її вирішення.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера