Історичний екскурс «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності»

IMG_1886  27 липня в читальному залі центральної бібліотеки пройшов історичний екскурс «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності». Ведучі бібліотекар абонементу Гончарук Катерина і бібліотекар читального залу Деркач Тетяна розповіли про літописні свідчення, як великий князь Володимир вирішив змінити язичницьку віру. Християнству довелося буквально боротися за місце під сонцем. Статус схваленої державою віри дав християнству право і сили агресивніше боротися за душі громадян.

    Захід пройшов за участю благочинного Гайсинського району протоієрея Ярослава Вольного релігійної громади парафії святого великомученика і цілителя Пантелеймона Української православної церкви Київського патріархату.

      Отець Ярослав змістовно розповів про День Хрещення Київської Русі, його заснування і святкування, що наIMG_1879 сьогодні християнські традиції та звичаї є для сучасної України нормою і повноцінною частиною повсякденного життя, оновлення душі кожної людини. Натомість в ХІ-ХІІ століттях на християнську тематику писали багато творів. Література загалом була переважно церковною, і саме християнству ми певною мірою маємо бути зобов’язані розвитком літератури та освіти. Серед найвідоміших літературних творів теоретиків київського християнства – “Повість временних літ” та “Києво-Печерський патерик”. IMG_1888Про християнство в Київській Русі писали й європейські автори. Дуже популярними й повчальними у той період вважалися різноманітні житія святих, які теж формували побутову християнську традицію.

     На завершення ведучі подякували отцю Ярославу за цікаву і докладну розповідь, а всім присутнім – за увагу.

IMG_1892

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера