Василь Стус у контексті свого часу, у контексті вічності

IMG_2187В ці різдвяні дні виповнюється 80 років з дня його народження великого українського поета і патріота рідної землі, Героя України, лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка, правозахисника Василя Семеновича  Стуса і ми складаємо йому данину шани, вшановуємо його  творчість і сподвижницьку  діяльність у боротьбі з тоталітарним режимом.

Василь Стус… Це ім’я викликає подив, бо життя його було коротке, але яскраве. Доля — трагічна. Творчість — національна гордість, бо є духовним надбанням. В чому ж його сила і своєрідність таланту?! Так, саме таланту XX століття. Його поправу можна назвати Людиною з великою букви, бо вболівав за свій народ, переживав із ним печалі і радощі, був патріотом своєї землі, справжнім громадянином країни.

Життя Василя Стуса – це дорога через терни до зірок. Сьогодні  в читальному залі центральної бібліотеки зібрались шанувальники творчості видатного земляка, щоб  уявно пройтись етапами його долі, доторкнутись  серцем до великої трагедії і водночас високої вірності вибраному ідеалові.

IMG_2196Ведучі заходу Данько Юлія та Костина Альона  підкреслили, що кожен вірш В. Стуса — це крик серця, що б’ється пораненим птахом у грудях поета. Його душа не в змозі миритися з          неспрIMG_2210аведливістю, а уста не мовчать: вони говорять мовою палких віршів. Не злякали вірного сина України ні заслання, ні гулагівські табори. Із сорока семи років життя В. Стус двадцять три провів у неволі, але не зломився, не став на коліна перед несправедливістю.                         Він ніс свій важкий хрест на Голгофу, знаючи, що заплатить   за все найціннішим, — життям.

На заході звучали вірші поета у виконанні Цуркана Роман та Загребельного Володимира.

Про вшанування імені  Василя Стуса не тільки в Україні а й за її межами розповіла бібліограф-краєзнавець Голомовза Валентина Михайлівна у слайд-презентація «Ім’я Василя Стуса у сучасному світовому просторі».

Усе своє життя Стус ішов до України, до свого народу, несучи на плечах хрест правди і сумління, і знав, що сходить на Голгофу.  Тепер він з нами навіки.IMG_2190

IMG_2208

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера