година скорботи «Неймовірно важко це збагнути… Біль навік запікся і застиг»

IMG_5238Мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, хоча про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут. 100 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

З метою  ознайомлення читачів з трагічними сторінками українського народу та виховання патріотизму, любові до нашої рідної країни 25 січня працівники  Гайсинської  районної дитячої книгозбірні, спільно з відділом юнацтва Гайсинської ЦБС, провели годину скорботи  під назвою «Неймовірно важко це збагнути… Біль навік запікся і застиг» для читачів – учнів 6-7 класів продовженої групи НВК: Гайсинська СЗШ-інтернат І-ІІІ ст.-гімназія. Із розповіді  ведучих: Демидась Алли та Лопатюк Надії, діти дізнались про трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства.  Також присутні мали змогу переглянути  документальний фільм «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія». Після перегляду фільму всі присутні дійшли до висновку:  не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

Пам’ятаймо про своє героїчне минуле. «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим, такими рядками закінчили захід ведучі.

Крім розповідей   бібліотекарів  та перегляду фільму про ті часи,  читачам було презентовано  огляд літератури з даної тематики та бібліотечну виставку «Крути: жорстокий урок».

IMG_5234IMG_5230IMG_5251

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера