Практикум : «Від ББК до УДК: необхідність змін»

IMG_238522 березня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв  Постанову №177 «Про припинення використання Бібліотечно – бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації для класифікації документів в установах та організаціях як міжнародної класифікаційної системи. На виконання  цієї Постанови  21, 22 і 23 лютого ц.р. на базі  Гайсинської центральної бібліотеки відбувся практикум: «Від ББК до УДК: необхідність змін»для бібліотечних працівників системи у три тури.

З повідомленням: «Універсальна десяткова класифікація (УДК): знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо» виступила методист центральної бібліотеки Олена Бригас, яка ознайомила присутніх з деякими факти з історії Універсальної десяткової класифікації, про її власників, термінологію, акцентувала увагу на виданнях УДК українською мовою, ознайомила працівників бібліотек  з матеріалами спеціального розділу на сайті Книжкової палати України імені Івана Федорова – ексклюзивного власника УДК в Україні та центру з питань методичного забезпечення впровадження УДК, інформацією, опублікованою в соціальній мережі Фейсбук  фахівцями – учасниками відкритої групи «Універсальна десяткова класифікація».  Було також  визначено основні кроки по переходу на нову класифікацію в бібліотеках системи протягом 2018 року.

Завідуюча  відділом комплектування і обробки літератури  Ющенко Валентина  в своїй консультації: «Класифікаційна система УДК: методика індексування документів» зупинилась на питаннях  методики складання індексів, особливостях систематизації фондів  за Універсальною десятковою класифікацією з урахуванням вікових категорій користувачів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

Присутнім було презентовано «Таблиці відповідності індексів ББК і УДК», проведені практичні заняття  щодо систематизації документів  згідно таблиць УДК. По закінченню відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та практичної організації фондів, практичного переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

IMG_2382

IMG_2380

IMG_2377

 

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера