Нові надходження

Історія сама по собі не пишеться. Її, як правило треба творити. Депутати обласної ради зробили Вінницькій області честь, підтримавши втілення в життя книжково-видавничого проекту «Моя Вінниччина», в ході якого писатимуться і видаватимуться історії міст, містечок, селиш і сіл Вінниччини. Це означає, що вінничани першими в Україні на державному рівні поставлять справу збереження народної історичної пам’яті та національної духовної спадщини.

На Вінниччини на сьогодні є майже 1300 сіл. Можна уявити, який велетенський об’єм роботи чекає на обнародування  такої кількості історій! Це небувале творче завдання для письменників і журналістів, професійних істориків і архівістів, краєзнавців  – ентузіастів. Завдяки проекту тільки в цьому році випущено 30 книг різноманітної тематики. Частину цих книг одержала центральна бібліотека.

ПодільськаСварчевський,А. Подільська Голгофа ХХ століття: літературно-документальне видання. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 27./Анатолій Сварчевський. – Вінниця: ТОВ «Твори»,2018. – 240 с.

Ця книга є своєрідним енциклопедичним довідником або поминальником – мартирологом, в якому зібрані матеріали про політичні репресії часів більшовицької доби щодо віруючих Православної церкви на Поділлі. У книзі вміщено понад 1000 коротких біографічних довідок на репресованих: ієрархів, священнослужителів, монахів, церковних старостів та церковників  – активістів, регентів-дяків, родичів служителів культу та вихідців з духовенства.

Видання містить унікальні документи з життя Православної церкви на Поділлі першої половини ХХ с., а також фото та витяги з особових справ репресованих у добу гонінь, котрі публікуються вперше.

 

Топографічний опис Подільської губернії 1799 р. Віннтопографічнийицький, Ямпільський, Брацлавський повіти.Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2017. – 396 с.

«Топографічний опис Подільської губернії» – унікальне статистичне джерело з історії нашого краю. Він був укладений на межі ХУІІІ-ХІХ ст. невдовзі після захоплення Східного Поділля Російською імперією. У документах подані демографічні, економічні, географічні та інші характеристики населених пунктів губернії, які дотепер були майже недоступними для дослідників.

 

 

 

СпогадиКутиловська,Г. Спогади про Поділля 1898-1919: історичний нарис./Гелена Кутиловська. – Вінниця: ФОП Рогальська, 2016. – 100 с.

Спогади Гелени (Лети) з Кумановецьких (1898-1992) з років дитинства і молодості в родинному маєтку Куманівці на Поділлі. Авторка  описує щоденне життя польського маєтку на окраїнах, життя родини, товариство, домашню освіту, традиції і звичаї, полювання, стосунки двору з українським селом, а також відлуння світової війни і безпосередньо відчутий вибух революції в Росії та дуже довгу дорогу до Польші.

Авторка прагне не лише воскресити красу, безтурботний світ своєї молодості, а також – зберегти пам’ять певної території землі, яка вихором часу розпорошена по всьому світі.

 

михайлівкаГончарук,І. Михайлівка. Відоме – невідоме село. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край». Вип. 17. /Іван Гончарук. – Вінниця: ММК, 2017. – 88с.

Це третя історично-документальна книга Івана Гончарука про історію села Михайлівки, одного з мальовничих куточків подільського краю. Це жива і правдива історія із с. Михайлівка  з  яскравими людськими долями, трагедіями українських родин під час голодомору і сталінщини і сучасними подіями.

 

 

 

любовВітковський,В. Любов на всі часи. Про село Борівку Чернівецького району Вінницької області. Книга четверта. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край». Вип. 22. – Вінниця: ТОВ «Нілан – ЛТД», 2017. – 388 с.

В четвертій книзі –  історії рідного села ви продовжуватиме  відкривати для себе нові сторінки минулого Борівки, познайомитесь з її відомими людьми і взнаєте ще багато-багато цікавого.

 

 

 

 

сальникМиколайчук,Л. Сальник з глибини віків. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край», випуск 20./Леонід Миколайчук. – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2017. – 240 с.

В  документальній  розповіді автор розповідає про своє рідне село Калинівського району. Книга багата історичними екскурсами, багата маловідомими задокументованими подіями. Автор з гордістю підкреслює неабияку роль Сальника в історії української Козацької держави, звідкілля перекидається місточок в наше українське сьогодення. Тут джерела патріотизму сальничан, який проявляється століттями в їхніх прагненнях і боротьбі.

 

 

куманівціКравчук-Овчарук,Н. Батьківськими стежками, Куманівці. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край». Вип. 14.  / Ніна  Кравчук-Овчарук. – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2017. – 220 с.

Книжка оживляє в нашій пам’яті історичні  події, людей, які жили і творили на цій землі, їхні долі. Спогади старожилів, розповіді про минуле і сучасне, документи, поезії, світлини, роздуми над майбутнім села, країни зацікавлять читачів, небайдужих до рідної землі, не дадуть минулому назавжди щезнути з пам’яті, допоможуть винести уроки, щоб не повторювати помилок у майбутньому.

 

 

 

снитківРевуцький,В. Снитків. Історія без акцентів. Літературно-документальне видання. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 26./Володимир Ревуцький. – Вінниця: «ТОВ «Твори», 2018. – 528 с.

Історичний нарис знайомить читачів з історією села Снитків Мурованокуриловецького району. Автор розповідає про історію його заснування та заселення, боротьбу жителів за волю, про революційні та воєнні роки, розвиток культури та економіки в історичному минулому та сьогоденні.

 

 

 

браіловСмірнов,М. Браїлів: погляд крізь віки. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 10. /Микола Смірнов. – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2016. – 460 с.

У запропонованій монографії на основі широкого спектру історичних джерел висвітлюються  головні віхи розвитку селища Браїлів у кінці ХУІ – на початку ХХІ ст. Розглядаються впливи соціально-політичних явищ на формування мікросоціумів селища, адміністративно-управлінського апарату, розвитку торговельного, промислового комплексів та сільського господарства. Особлива увага приділена сакральній архітектурі та діяльності освітніх закладів.

 

 

гніваньВітковський,В. Гнівань. Літературно-документальне видання. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 24./Вадим Вітковський, Станіслава Шибалова. – Вінниця: «ТОВ «Твори», 2018. – 380 с.

У книзі про славетну історію міста Гнівані, від часів найдавніших до сучасних, читачі дізнаються про заснування підприємств, школи, костьолу, про відомих людей міста.

 

 

 

 

івчаКаменюк,М. Івча: доля, історія, люди. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 18./Михайло Каменюк. –

Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2018. – 400 с.

Ця книга-художньо-публіцистична  розповідь про багатовікову історію одного з найдревніших поселень Західного Поділля – село Івча Літинського району.  Про його родоводи і народні традиції, про талановитих в різних галузях життя його дітей, про химерне перехрещення доль, про правду і кривду.

Автор використав значний об’єм документальних, архівних матеріалів, спогади людей, пошуки місцевих краєзнавців та власні багаторічні пошуки й спостереження.

 

каришківСай-Бондар,С. Карашків – я твій колосок: Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 7./Сергій Сай-Бондар. – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2016. –168 с.

Через низку документальних новел, портретів, замальовок письменник і журналіст, невтомний краєзнавець і архівіст подає історію Каришкова: від першого відвойованого в правічних дібров клаптика поля, першого храму, першої сільської вулиці – до нинішнього дня: тривожного, захмареного війнами, втратами, невідомістю.

 

 

 

моє кучерявеКондратюк,П. Моє кучеряве Поділля. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 28./Петро Кондратюк. – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2018. – 236 с.

 На тлі історичного поступу людства, тут йтиметься про нашу Україну, і, зокрема, – Тепличчину, що на Вінниччині. Ми доторкнемося до витоків як жагучого прагнення нашого народу свободи, так і до «закону стерв’ятника», який і привів до кривавих подій в Україні в 2014 році. Ця оповідь  подібна Говерлі, з котрої допитливому читачу хоча б  частково відкривається неосяжність Простору і Часу.

 

 

 

сяючі зоріФедорович,М. Сяючі зорі  рідного краю. Збірник нарисів, статей, інформаційних матеріалів про село Студена Піщанського району Вінницької області. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 18./Марія Федорович. – Вінниця: «ТОВ «Твори», 2018. – 224 с.

Саме про патріотів, кращих людей села Студена йде мова на сторінках даного видання. Вони – це сяючі зорі, що нині яскраво світять, зігріваючи своїм теплом інших, або такі, що недавно відійшли за обрій, але залишили по собі найкращі спогади, безсмертну пам’ять.

Переважну більшість даної книги складають статті, нариси, що протягом 14 років друкувались у періодичних виданнях. Її автори – жителі Студеної, журналісти районної та обласних газет.

 

 

хменльницькаЛеванчук,В. Вірую… во єдину Святую, Соборную і Апостольську Церкву. Хмільницька земля: люди,гріхи, роки./Володимир Леванчук. – Вінниця: «Нілан-ЛТД»,2017. – 203 с.

В книзі протоієрея Володимира Леванчука зібрані матеріали про святині Хмільницького краю та згадуються імена тих людей, хто вірою і правдою служив і служить Богові і людям. Також в книзі подаються імена, хто не лише на словах, а й на ділі творить добрі справи.

 

 

 

 

на скрижаляхСтасюк,А. На скрижалях історії. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 15./Анатолій Стасюк. – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2017. – 374 с.

Книга розповідає про славну історію села  Гущинці Калинівського району, його мужніх і працьовитих людей, хліборобів, учителів, медиків, військовослужбовців…

Написана автором на базі дослідження архівних матеріалів та спогадів односельчан, а також публікацій в періодиці.

 

 

 

Безимени-1

Белінська,Ю. Вила. Про село Вила та його людей. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 23./Юлія Белінська, Надія Подкопаєва. – Вінниця: «ТОВ «Твори», 2018. – 524 с.

З цієї книги ви дізнаєтесь про предків сельчан, трудівників і воїнів, вчителів, лікарів, культпрацівників, розкиданих вітрами революцій, голодоморів, репресій і воєн по далеких і близьких краях; про радощі і горе своїй односельців, які не здаються і впевнено йдуть вперед, долаючи життєві перешкоди…

 

 

 

КрасносілляДжус,А. Красносілка. Красне село на березі Бугу. Серія «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край. Вип. 13./Анатолій Джус. – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2017. – 444 с.

В своєрідному літописі Красносілки  спливають образи предків, односельчан, які творили історію села, його ратну і трудову славу. Тут опрацьовано матеріали про знаменні події, що відбувались на теренах Красносілки, про його відомих людей.

 

 

 

 

фотоальбомОдвічна Вінниччина : фотоальбом. –Вінниця: «Нілан – ЛТД»,2017. – 222 с.

Фотоальбом «Одвічна Вінничина» знайомить з природою краю, історичними пам’ятками, видатними людьми.

Світлини, репродукції картин, поетичні мініатюри покликані закарбувати сьогодення Вінниччини, презентувати сучасному читачеві, мандрівникові, патріотові Поділля – осердя України, край трударів, воїнів і мрійників.

 

 

 

 

ЛікарськаДавидюк,А. Лікарська гекатомба./Анатолій Давидюк, – Вінниця: «ТОВ «Нілан – ЛТД», 2017. – 272 с.

Книга нарисів розповідає про один із найважчих та найтрагічніших періодів в історії вітчизняної медицини – 30-40-і рр. ХХ ст., час жорстоких  політичних репресій, тотальної ворогоманії та шпигунофобії. Читачів не залишать байдужими розповіді про репресованих студентів-медиків, лікарів, професорів медицини та багатьох інших представників найгуманнішої професії.

 

 

 

украінаХалебський,П. Україна – земля козаків.  – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017. – 382 с.

Подорожній щоденник описує мандри православного антиохійського патріарха Макарія третього з Халеба до Москви і назад через Україну, землю козаків, за часів урядування христолюбивого і хороброго гетьмана Зиновія Богдана Хмельницького.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера