Бесіда «STOP: булінг в українській школі»

IMG_3604Одною з найактуальніших проблем у підлітковому середовищі всіх країн світу є насильство. Діючі в суспільстві гендерні стереотипи спричиняють виникнення цієї проблеми. Заходи, спрямовані на викорінення цього явища, є важливим напрямком виховання гендерної культури молодого покоління.

10 квітня в читальному залі центральної бібліотеки відбулася бесіда на тему:  «STOP: булінг  в українській школі», яку провела Гуменюк Світлана Петрівна, практичний психолог мобільної соціально-психологічної допомоги Української фундації громадського здоров’я.

Сьогодні все частіше в шкільному середовищі і в середовищі психологічної допомоги звучить слово «булінг». У перекладі з англійської воно означає знущання, цькування і залякування  – ця тема бесіди викликала чи малий інтерес  учнів 6 «Б» класу СЗШ І-ІІІ с. №4 м. Гайсин.

Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає. Ми поговоримо про насильство та жорстокість, які направлена на одну дитину. Це явище називають булінгом. Сьогодні ми спробуємо зрозуміти почуття жертви булінгу, та поведінку агресора. І найголовніше, разом знайдемо шляхи допомоги постраждалій дитині та спробуємо убезпечити себе, щоб не зіграти одну з ролей у булінгу – так розпочала бесіду Світлана Петрівна. В ході бесіди всі присутні по черзі називали своє ім’я, прийняли правила, яких дотримувалися впродовж всього спілкування.

Практичний психолог наводила приклади буллінгу. Всі учасники бесіди приймали активну участь, висловлювали сої думки, емоційно обговорювали всі приклади та дякували собі та своїм однокласникам оплесками.

Отже, як бачимо явище булінгу є поширеним, але в наших силах його зупинити і не лишатися осторонь. Якщо виникають конфліктні ситуації, їх потрібно вирішувати і спілкуватися, і в жодному разі не закриватися в собі.

IMG_3606IMG_3594IMG_3591IMG_3598IMG_3590IMG_3587

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера