#бібліографінформує

262982364_1048689269303634_6000118097082941983_n

Початок зими нагадує нам, що в світі крім епідемії коронавірусу, ситуація з262812426_1048689202636974_375953042930487035_n ВІЛ-інфекції залишається напруженою впродовж майже 30 років.

Сьогодні, 1 грудня – всесвітній день боротьби із СНІДом.

Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

В Гайсинській центральній районній бібліотеці крім медичної літератури, статтей з періодичних видань на цю тематику є ще книги художнього напрямку.

Коли читаєш їх, то ніби разом з головним героєм переживаєш його біль і турботи.

Художні твори дають можливість задуматися над вчинками людей, зрозуміти проблему вірусу імунодефіциту людини, і що не завжди люди винні у тому, що в них таке захворювання.

До увашої уваги пропоную книги, які нагадують нам про швидкоплинність життя і його цінність. А також показують нашу необізнаність щодо ВІЛ-інфікованих людей.

Книги про щастя та горе, про любов і зраду, про життя та смерть.

Зокрема роман однієї із найвідоміших сучасних письменниць Світлани Талан «Коли ти поруч».

Основна ідея роману – авторка книги намагалась заставити нас, сучасних людей, які кудись постійно поспішають, чимось зайняті або нарікають на своє життя, і не помічають за повсякденними клопотами тих, кому справді зараз дуже важко.

Світлана Талан пише: «Мені дуже хотілося б, щоб ви подивились іншими очима на хворих на СНІД і стали уважнішими до тих, хто сьогодні поруч із вами».

Сюжет роману розгортається дуже стрімко: турботливі батьки відвернулися від своєї слухняної дочки, ніжний коханий – від своєї чистої нареченої, престижна клініка – від найкращої медсестри. У чому її провина? Даша опинилася не в тому місці і не в той час. Туманна траса, понівечені машини, кров різних людей зливається в єдиному потоці – і лише юна сестра милосердя, забувши про власні рани, намагається її зупинити.

Хвороба, якою вона заразилася, рятуючи інших, невиліковна. Вона повинна знайти в собі сили жити далі…

Прочитавши цей роман, можна зробити висновок, що звичайна, добра і чуйна людина випадково захворіла на СНІД і відразу ж була відштовхнута сучасним суспільством, яке не готове сприймати таких недужих.

Також ця тема перегукується у творі ще однієї з улюблених українських письменниць Люко Дашвар «Галя без голови».

У творі порушується важлива соціальна проблема толерантного ставлення до ВІОЛ-інфікованих чи хворих на СНІД, що є досить актуальним у наш час.

Життя головної героїні також перевернулося в один момент лише через те, що вона хотіла допомогти іншій людині. Дівчина втратила все – родину, друзів… Але їм потрібно пройти цей нелегкий шлях…

Читання цих книг спонукає робити правильні висновки.

Про такі твори ще довго думаєш.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера