Топоніміка с. Степашки

За історичними джерелами, село відоме з початку ХVІІІ століття. Колись, а точніше до 1741 року, воно називалося Савинцями. Це ім’я нібито дав йому один із гайдамацьких поводирів Сава Чалий. Тут був його маєток, одержаний від влади за те, що відмовлявся від боротьби з нею в гайдамацьких ватагах. Його колишній побратим і відважний гайдамацький ватажок Гнат Голий таки перехитрив Саву. Він домовився із служницею Чалого українською дівчиною Степкою, щоб у потрібну мить вона потайки відхилила браму і впустила їх. Це сталося 1741 року. На честь відважної Степки й було перейменоване село. З тих пір воно носить назву Степашки.

В селі є кілька вулиць, які до цього часу зберегли народні назви – Новосілка, Шуя, Піщана, Лан.

Вулиця «Новосілка» – в 1962 році у зв’язку з будівництвом Ладижинської ДРЕС значна частина жителів села виселена на новобудови у зв’язку з затопленням частини села річкою Південний Буг.

Навколо села ліси – Березина, Лісок, Водяний Яр.

У селі є криниця «Танасова» – вона була збудована за власні кошти заможного селянина Танаса.

Поля називають «Три могилки», «Біля могилки», «На Павлівці».

Цікаві назви мають долини і пагорби в селі. Наприклад, «Іванкова долина», «Павлівська Долина», пагорб «Могилка».

Пагорб «Могилка» – назва пов’язана з нападом на село монголо-татар. Козаками була насипана шапками могила, яка служила як сторожова вежа.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера