«Вони Вкраїну боронили в горнилі найстрашнішої війни»

IMG_20151027_144659 27 жовтня в читальному залі центральної бібліотеки відбувся історико-патріотичний вечір приурочений 71 річниці вигнання з України нацистських окупантів.
На заході були присутні учні СЗШ І-ІІІ ст.. №4 з вчителем Гулій Анною Вікторівною та читачі бібліотеки.
Ведучі заходу Хилобокова Ірина та Гончарук Катерина розповіли про те що, 71 рік віддаляє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від нацистських окупантів. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.
Полум’я війни обпалило Україну найбільше з усіх тодішніх республік СРСР. Для неї війна обернулася національною трагедією, що поглинула мільйони людських життів, перетворила на згарище й руїни міста і села, знищила промисловість і сільське господарство, завдала величезної шкоди науці і культурі.
Присутні мали можливість прослухати пісні про війну у виконанні учасників хору ветеранів під керівництвом Тетяни Бурякової.
Окупанти нещадно експлуатували населення і природні багатства нашого краю. 85 відсотків продуктів, що надходили до рейху з радянських окупованих районів, були з України. Загалом з України було вивезено на каторжні роботи до Німеччини 2,4 млн. чоловік, переважно молодь. Своїми дитячими спогадам про тяжкі воєнні роки поділилася жителька м.Гайсин – Сахнюк Марія Тимофіївна.
До уваги присутніх прозвучали вірші про війну у виконанні учнів : Ратушняк Дарії, Ковальчук Ярослави, Паламаренко Марини, Поліщука Олександра, Голяновського Миколи, Тарнопольського Євгена.
Листи… Воєнні трикутники, як їх чекали, якими вони були жаданими, вони лікували, підтримували, продовжували життя воїнам, матерям, коханим, дружинам… Як же чекали вони на ті листи, як бажали повернення своїх солдатів додому…
Про листи з фронту Ковальчука Дениса Андрійовича, жителя села Ярмолинці, присутнім розповіла бібліограф-краєзнавець центральної бібліотеки Голомовза Валентина Михайлівна. Розповідь супроводжувалась мультимедійної презентацією.
Присутні мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Подвиг визволителів непідвладний вікам», яка була оформлена в читальному залі бібліотеки.
Проходять роки, змінюються покоління і настане той час, коли зовсім не лишиться ветеранів війни, але зостанеться пам’ять про них, про їхні подвиги, про ту страшну війну.
І від нас усіх залежить, щоб це залишилося у пам’яті прийдешніх поколінь.

IMG_20151027_145608

IMG_20151027_143454 IMG_20151027_143930 IMG_20151027_143107 IMG_20151027_145825

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути:

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть на карте большего размера