Каталоги і картотеки

Система каталогів і картотек Гайсинської централізованої бібліотечної системи є складовою частиною її довідково бібліографічного апарату. Кожен каталог має своє цільове призначення, дозволяє проводити пошук видань відповідно запитів читачів. Бібліотечні каталоги і картотеки взаємопов’язані між собою, доповнюють один одного і розкривають склад і зміст бібліотечного фонду в різних аспектах.

Каталоги і картотеки містять каталожні картки, на які згідно існуючим правилам бібліографічного опису занесені основні дані про кожний наявний в бібліотеці документ.

Каталоги і картотеки бібліотек розрізняються за видами відображених документів, призначенням, охопленням фондів, способом групування і формою представлення інформації.

До складу каталогів і картотек бібліотек входять:

Обліковий каталог , в якому можливо дізнатись про наявність видань у будь-якій бібліотеці громади.

Алфавітний каталог – займає провідне місце в системі каталогів. З нього можна отримати інформацію про наявність у бібліотеці конкретного документа. Картки в каталозі розставлені в порядку прізвищ авторів і назв видань.

Систематичний каталог – розкриває фонд бібліотеки у визначеному логічному порядку. В залежності від змісту видань, картки з описом групуються по відповідним галузям знань. Кожна галузь в свою чергу підрозділяється на більш дрібні розділи і підрозділи. По систематичному каталогу можна з’ясувати які видання і з яких галузей є у нашій бібліотеці.

В районний дитячій бібліотеці є:
«Систематичний каталог для учнів 2-4 класів та 5-9 класів»;
«Систематичний ілюстрований каталог для читачів 1-4 класів»

Картотеки:

 Систематична картотека статей – містить опис статей з періодичних видань, що надходять до бібліотеки. Вона доповнює систематичний каталог, оперативно інформує читачів про новини з усіх сфер нашого життя.

 Краєзнавча картотека – містить опис статей з періодичних видань про нашу область, район, їх природні багатства, історію, господарство, освіту, культуру та інше.

 Реєстраційна картотека – ведеться для встановлення кількості читачів у бібліотеці.

 Картотека докомплектування.

 Картотека назв художніх творів. Призначення цієї картотеки – надати допомогу читачам в доборі художніх творів, якщо невідомий автор.

 Картотека обліку періодичних видань – інформує про наявність і своєчасність надходження періодичних видань у бібліотеку.

Наша бібліотека постійно інформує читачів про наявність каталогів і картотек, використовуючи усні, навчальні форми і методи роботи. Працівники проводять бесіди, консультації, оформляють пам’ятки користувачам.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера