Рубрика Віртуальні виставки

Віртуальна виставка “Українська революція: Погляд через віки”

Читати далі

Віртуальна виставка “Герої не вмирають”

Читати далі

Віртуальна виставка “Нехай не вмирає гончарної пісні безсмертний урок”

Читати далі

Віртуальна виставка “Книги за мотивами майдану”

Читати далі

Віртуальна виставка «Гайсинський край: історія, події, факти»

    Благословенна Гайсинська земля, встелена родючими грунтами, помережена повноводними ріками, обрамлена чудовими зеленими лісами, населена працелюбним щирим народом, який завжди сповнений оптимізму і гарного настрою, століттями творив свою історію.
       Життя краю – це життя цілих поколінь гайсинчан. За довгі роки район пережив більше, ніж деякі країни за цілі століття.
Пропонуємо переглянути книжкову виставку «Гайсинський край: історія, події, факти», присвячену історії та видатним людям нашого рідного краю.

Читати далі

Культурна спадщина України – надбання всього людства

Моя Україно прекрасна, 
Пісень і волі сторона. 
Олександр Олесь.

      Світова спадщина ЮНЕСКО – це неповторні куточки природи і рукотворні пам’ятки, які демонструють багатство природи і можливості людського розуму.
      Об’єкти спадщини ЮНЕСКО є надбанням всього людства та підлягають збереженню і популяризації в силу їх особливої культурної та історичної значимості. 
      Тому в 1972 році ЮНЕСКО прийняла Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини.
      З кожним роком об’єктів Світової спадщини стає більше і більше.

До списку Ю...

Читати далі

Чарівний світ писанки

Українська писанка – це світло сонця і світ душі,
подих неба і дух землі, це геній нашого народу.
З неї, як із невибутнього яйця-райця, безкінечно
струмує творча сила митців з народу.

Вадим Мицик

       В Україні з давніх-давен існує чудовий звичай. Це розписування яєць на знак глибокої шани до весняних змін у природі. Чому це роблять? Вважається, що яйце носить у собі зародок життя. У стародавніх віруваннях нашого народу воно було символом сонця. Це був також своєрідний амулет, який оберігав людину від злих сил. Між яйцем і сонцем народ вбачав тісний взаємозв’язок. Обидва вони дарують світу нове життя. Яйце, як і велике небесне світило, яке воно символізує, в уявленнях народу було символом щастя, достатку. Ось так виник прадавній ритуал вшанування весни і сонця мальовничими писанками. Яскраво прикрашена писанка стала своєрідним оберегом. Його зберігали в хаті або дарували з побажаннями миру, любові, добра своїм близьким. І сьогодні живе в Україні традиція зустрічати весну писанками. Цей гарний народний звичай дбайливо зберігають у наших селах та містах.

Читати далі
Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера