Небеса блакитні сяють з глибини,
а пшеничні й житні мерехтять лани.
Образ цей не зблідне, хоч минуть жнива,
знамено рідне – злото й синява.
Прапор наш, як літо, в сонці майорить –
по долині жито, по горі блакить.
Дмитро Павличко
23 серпня відзначається День Державного Прапора України
Державний Прапор є національним символом нашої держави. Під ним українці йшли до проголошення самостійності, тому для України як держави, яка має давнє історичне коріння і прагне стати повноправним членом Європейського Союзу, природним має бути вияв пошани до своєї національної символіки, а саме до прапора.
Терниста й складна історія формування українського прапора. Тривалі війни, втрата автономії та входження до складу великих імперій змушували на деякий час відкласти думки про державний прапор. Проте, через багато років, у 2004-му, справедливість відновилася й українці, після складного шляху визнання незалежності своєї країни, почали святкувати День прапора на загальнодержавному рівні.
Сполучення синього та жовтого кольорів – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства. А що ж означають ці кольори? Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий – символ праці і достатку – це колір хлібного лану. Проте є й інші означення. Жовтий і синій кольори є поєднанням головних символів життя – золотого сонця у синьому небі. А ще жовтий і синій – це вогонь і вода, чоловіче та жіноче начала.
Прапор – одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. Тож сьогодні не забудьте вивісити на свій будинок жовто-блакитний прапор як символ гордості за свою країну.
Останні коментарі