Історія бібліотеки

                   

                Ніде людина не здається такою

             прекрасною, як у залі бібліотеки!

             Ніде не звільняється вона такою мірою

             від тягаря дріб’язкових турбот і

             життєвих неприємностей, як у

             всевладному царстві книг.

Іван Микитенко

Наш рідний край, благословенна Гайсинська земля встелена родючими ґрунтами, помережена повноводними ріками, обрамлена чудовими зеленими лісами, щедра і багата трударями і митцями.

Історія Гайсинського району насичена різноманітними подіями – радісними та скорботними, сповнена героїчними сторінками та гордістю за звершення. Жителі Гайсинщини з честю виходили з багатьох випробувань, відроджуючи рідний край, розбудовуючи молоду незалежну державу.

Історія Гайсинської бібліотеки тісно пов’язана з історією краю. Вона пройшла всі віхи становлення, не оминуло її і воєнне лихоліття. Але велика сила друкованого слова, потреба знань, духовності сприяли тому, що бібліотека в усі часи була важливим центром у сфері культури і інформації. Бібліотечні працівники Гайсинської ЦРБ вносять вагомий вклад в розвиток культурного прогресу, в справу задоволення й стимулювання інтелектуальних, культурних інтересів, освітніх потреб суспільства.

Центральна бібліотека – не тільки багатопрофільний інформаційний центр, але і культурний, доступний користувачам самого різного віку, професій і соціальних груп.

Завдяки традиційним та новим формам роботи бібліотека активно популяризує літературу з різних напрямків. Випробуваними часом формами роботи є  літературні вечори, години поезії, вікторини, конкурси, презентації книг місцевих авторів. Читачі мають можливість відвідати різні масові заходи, провести своє дозвілля на засіданні клубу «Берегиня», де звучить і пісня, і поезія і розповіді про наших славних земляків Гната Танцюру, Явдоху Зуїху, Василя Стуса, неординарних людей району.

Колектив ЦБ на високопрофесійному рівні організовує виставки образотворчого мистецтва на теренах району і області. Запрошують і показують роботи майстрів-земляків і в читальному залі центральної бібліотеки.

За період існування бібліотеки тут пройшли свій трудовий шлях багато працівників. Одні в холоді та тісноті стояли біля її колиски, другі відновлювали її роботу і по книжці збирали фонд після війни, треті трудяться сьогодні.

Добру пам’ять залишили після себе ветерани бібліотечної роботи Калитюк П.Д., Котікова Л.О., Кобчик О.Ф., Галузинська Л.В., Мірочник Б.У., Крант Е.Б., Гоплякова Н.А., Мощинська П.А., Скрипник Л.Д., Гуліна Л.В., Мельник Н.Д., Міщенко Е.В., Паргачова І.В., Луценко Г.І., Гавриш Г.Г. (директор з 1977 по 2004рр.), Саченко Т.І. (директор з 2004 по 2007рр.) та інші.

І нині працюють  чудові справжні фанати й професіонали своєї справи на чолі з директором ЦБС Обертинською Н.П., вкладаючи в роботу душу. Це Ющенко Валентина Олексіївна, Голомовза Валентина Михайлівна, Бригас Олена Іванівна, Бевх Антоніна Степанівна, Семенець Валентина Іванівна, Король Майя Федорівна, Лопатюк Надія Василівна які понад 30 років попрацювали на бібліотечній ниві і молодше покоління бібліотекарів – Каращенко Тамара Борисівна, Бондар Світлана Василівна, Конотоп Олеся Дмитрівна, Латюк Ірина Олександрівна, Микитенко Олена Володимирівна, Ярмолюк Світлана Миколаївна.

Гайсинська центральна бібліотека зберегла і продовжує традиції – служити людям для добра, їхнього духовного забезпечення, сприяти розвитку культури і просвітництва. Перед нею відкриваються нові горизонти розвитку, впровадження нових інформаційних послуг росту професійної майстерності персоналу.

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера