Історія ЦБС

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

ГАЙСИНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ

У 1978 році на базі районної бібліотеки було проведено централізацію бібліотек міста і району, до складу якої ввійшли міська, дитяча, районна, 50 сільських філій. Централізовану бібліотечну систему очолила фахівець бібліотечної справи Гавриш Галина Григорівна, яка пропрацювала до 2004 року. Перед великим дружнім колективом бібліотекарів-однодумців повстало завдання перебудувати бібліотечну роботу в районі згідно з вимогами сьогодення, дати можливість спеціалістам, молоді, дітям використовувати багаті фонди центральної бібліотеки в будь-якому куточку Гайсинщини.

На базі централізованої бібліотечної системи працювала обласна школа передового досвіду з питань управління ЦБС. Проходили обласні семінари директорів ЦБС, республіканський семінар директорів обласних дитячих бібліотек, практичні заняття в Кунківській бібліотеці-філії з питань обслуговування спеціалістів агропромислового комплексу, проходили заняття обласної школи передового досвіду з питань виробництва. Центральній бібліотеці  присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».

Сьогодні центральна бібліотека стала справжнім бібліотечно-бібліографічним, інформаційним, краєзнавчим центром, основним книгосховищем в районі.

Нині послугами бібліотеки користується понад 6,1 тис. користувачів, яким щорічно надається для опрацювання понад 113 тис. документів. Бібліотека володіє неоціненним скарбом – близько 54 тис. примірників.

Колись читачі мали змогу ознайомитись з двома-трьома газетами, а тепер центральна бібліотека щорічно отримує біля 100 назв періодичних видань.

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера