віртуальна мандрівка «Визнані перлини світу»

Важливим складником історичної пам’яті будь-якої нації та народу є культурна спадщина. Охорона культурного надбання, збереження його для наступних поколінь – одна з важливих функцій держави, спрямована на патріотичне й естетичне виховання людини. Належне пошанування та збереження пам’яток – це саме той показник, за яким оцінюється рівень розвитку будь-якої країни та самосвідомість її громадян.
У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць.
Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження. В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури.
Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів.
В складний воєнний час країна відзначає День пам’яток історії та культури України та Міжнародний день пам’яток та визначних місць.
У цю трагічну для українського народу годину варварська навала російських окупантів знищує міста і села, житлові будинки, школи, лікарні, театри, палаци культури, пам’ятники, об’єкти культурної спадщини – все, що створювалося багатьма поколіннями розумних, талановитих, працьовитих людей, які жили і творили на українській землі століттями. Все, що уособлює українську культуру і пам’ять народу.
Тож з метою підвищення обізнаності про різноманіття культурної спадщини, її вразливість та необхідність збереження для подальших поколінь пропонуємо вам переглянути віртуальну мандрівку «Визнані перлини світу»
 Віртуальну виставку можно подивитися на сторінці”Берегиня Гайсинська” у Facebook:

https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера