Засідання клубу «Світлячок»

В кінці червня у приміщенні районної дитячої бібліотеки відбулося засідання клубу за інтересами «Світлячок», приурочене народознавчому святу Івана Купала.

Керівники клубу Таланова Ольга та Гончарук Тетяна організували та провели майстер-клас по квілінгу під назвою «Купальський віночок». На засідання завітали члени клубу, а також користувачі бібліотеки.
Членами клубу є читачі середнього шкільного віку, тому найчастіше заняття проходять у формі гри, щоб максимально зацікавити дітей даної категорії. Завдяки ігровим ситуаціям діти прилучаються до книги, до народних традицій, вчаться співпереживати літературним героям, розвивають ерудицію, мистецькі смаки.
Таланова Ольга розповіла присутнім, що жодному з язичницьких свят не випала така пильна увага і довге життя, як святу Купала. У давніх слов’ян Дажбог — бог Сонця — був найшановнішим серед інших міфологічних божеств. Це і зрозуміло, бо від сонця залежав урожай, а отже, і життя землеробів, якими споконвіку були українці. Наші пращури вважали, що саме сонце подарувало життя усьому на землі. Також наголосила, що як кожне народне свято, день Івана Купала супроводжується багатьма своєрідними обрядами і піснями. В давнину все село збиралося біля річки. Там запалювалося священне вогнище, що виступало символом небесного сонця. Воно мало горіти цілу ніч, а бажаючі, особливо парубки та дівчата, перестрибували через нього.
На свято Купала дівчата обов’язково ворожили: вони заздалегідь плели вінки, вставляли в них свічку і пускали річкою. Якщо вінок добре пливе і горить, то дівчина цього року одружиться, якщо вінок крутиться на місці, то «доведеться ще дівувати, а якщо у когось вінок затоне, то це вже віщувало нещастя». Парубки намагалися спіймати вінок своєї коханої, це означало, що вони проживуть все життя в парі.
Ведучі заходу закінчили зустріч такими словами: «Свято Івана Купала символізує духовне єднання людини із природою, освячувало почуття молодих сердець. Символом очищення від усього гріховного були вогонь і вода, і люди справді в це вірили, а з цією вірою оживала їх надія на краще майбутнє».

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути:

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть на карте большего размера