Книжкові новинки за серпень 2013 року в Гайсинській централізованій бібліотечній системі

Дорогі користувачі!

До центральної районної бібліотеки надійшли нові книги, з якими ви можете ознайомитися на абонементі та в читальному залі.

Книги подаються з короткою анотацією, яка допоможе зорієнтуватися у виборі найцікавішої та найкорисливішої інформації саме для Вас.

—————————————————————————————————————————

Ахматова А. А. Стихотворения / А.Ахматова. — М.: Эксмо, 2010. — 480 с. — (Всемирная библиотека поэзии).

Анной Всея Руси назвала Ахматову Марина Цветаева. И в этом нет преувеличения. Со времени выхода сборника «Вечер» прошло почти сто лет, но поэзия Анны Ахматовой не «заброн-зовела», не превратилась в памятник началу Серебряного века, не утратила первозданной своей свежести. Язык, на котором в ее стихах изъясняется женская любовь, по-прежнему понятен всем.

Однотомник избранных произведений Ахматовой рассчи­тан на широкий круг ревнителей отечественной культуры, на всех тех, кто помнит и чтит ее завет: «Но мы сохраним тебя, рус­ская речь, великое русское слово».

 

Багряний І. Сад Гетсиманський: роман / І. Багряний; післямо­ва та примітки М. П. Сподарця; худож.-ілюстратор С. В. Кривенченко; худож.-оформлювач Б. П. Буб­лик. — Харків: Фоліо, 2012. — 572 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).

Роман «Сад Гетсиманський», написаний у 1950 році, уславив ім’я Івана Багряного на весь світ. Це був один з перших творів, в якому вражаюче правдиво зображено всю страшну сутність радянського режиму у роки масових репресій. За кожною сторін­кою роману — біль і страждання, відчай і надії тих, кого зім’яла безжальна сталінська машина смерті. Багряний описав те, що сам пережив і про що не можна було мовчати. Головного героя роману він багато в чому наділив своєю долею і своєю вдачею — несхит­ністю духу й вірою в непереможність добра. Його Андрій Чумак пройшов усі пекельні кола і вистояв, не зламався. І це робить його гідним високого звання людини.

Дашвар Л. Биті є. Гоцик. Книга 3 / Люко Дашвар; худож. В.Котляр. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2012. – 272 с.: іл.

Гоцик ані хвилини не сумнівався: Люба померла. Але що для нього означала ця втрата? Повернення до рідного села й перетворення на фермера, який шукає дружину? Швидко знудився. Ліпше вже все покинути й податися світ за очі, кудись до Європи, де саме поневіряється його мати. Дивак Ілля стає його супутником у мандрах – підступним другом і вірним ворогом. Разом вони ділитимуть чужий скарб і чужу дівчину. Чи вистоять непохитні Гоцикові принципи у двобої з людською гідністю, дружбою та коханням?

Дашвар Л. Село не люди ???

Дашвар Л. Мати все [Текст] / передм. О. Герасим’юк ; худож. О. Мас-лов. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2012. — 336 с: іл.

Здавалося б, професорській доньці Лідочці Вербицькій пощастило: турбот­лива мама, коханий чоловік, гарна квартира, грошей вдосталь, — якби не таємниця… Вона дізнається, що забите сільське дівча, куплене для сексу­альних утіх її брата Платона, — не єдина маріонетка в руках їхньої матері! Підступ і брехня — ось на чому мати побудувала свою родинну ідилію! Але власного щастя Ліда зречеться сама…

Мати все — і все втратити!

Забужко О. З мапи книг і людей: збірка есеїстки  – Meridian Czernowits / Оксана Забужко. – Кам’янець-Подільський, ТОВ «Друкарня “Рута”» 2012. – 376 с.

Нову книжку відомої письменниці складають вибрані есе з доробку останніх дванадцяти років, об’єднані темою культурного простору довкола нас. На “мапі” Оксани Забужко позначено книж­ки, людей, місця, міста, фільми, вистави, які – з-поміж інших, мали формативний вплив на долю авторки і які одночасно можуть слугувати своєрідним культурним маркером для збірного портрета сучасного українського інтелектуала. Розповідь від першої особи, тонко переплетений жанровий мікст мемуару, рецензії, біографії, філософського роздуму та культурологічної розвідки зроблять цю книжку привабливою для всіх, хто має смак до вдумливого читання.

 

Ілюстрована енциклопедія українського народу. Звичаї. Свята. 1-48 Традиції /укл. І.І.Сметана. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2012. — 416 с.: іл.

Енциклопедія охоплює широкий пласт культури українського народу: побут, страви та напої, основні промисли й види дозвілля, традиційний одяг, взуття і при­краси із різних куточків нашої країни. На цих ілюстрованих сторінках оживають звичаї та обряди минувшини, найшанованіші свята, традиційна музика та пісні, що передавалися із покоління в покоління та стали невід’ємною частиною жит­тя українців.

 

Кобилянська, Ольга.  В неділю рано зілля копала…: для ст. шк. віку / Ольга Ко­билянська; передм. О. Шевченко. — К.: Школа, 2009. — 448 с. — (Бібліотека шкільної класики).

До книжки увійшли кращі повісті відомої української пись­менниці Ольги Кобилянської (1863-1942) «В неділю рано зіл­ля копала…» та «Царівна». Драматизмом сюжетів, глибиною зображення внутрішніх переживань персонажів відзначаються ці твори.

Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.

Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю О. Кобилянської.

Лепкий, Б. Мазепа / Б.Лепкий. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2011.- 480 с.

Широке коло українських читачів має змогу познайомити­ся з першою і другою частинами епопеї Богдана Лепкого «Мазе­па» — «Не вбивай» та «Батурин». На сторінках роману читачі зустрінуться з відомими історичними персонажами — гетьма­ном України Іваном Степановичем Мазепою, генеральним писа­рем Пилипом Орликом, небожем гетьмана Войнаровським, пол­ковником Чечелем та багатьма іншими. Читач, дещо знайомий з історією, шукатиме у творі розповідь про палке кохання Мотрі Кочубеївни та Івана Мазепи, і він знайде її — сувору й просту, як саме життя.

Перед героями епопеї щомиті постає життєвий вибір: бути чи не бути?

Видання адресоване широкому читацькому загалу.

Мирний, П.  Повія: [Для ст. шкіл, віку] / П.Мирний; передм. О. Шевченко. — К.: Школа, 2008. — 488 с. -(Б-ка шкіл, класики).

Дане видання пропонує роман «Повія» видатного українського письменника Панаса Мирного (1849-1920), про якого І. Франко ска­зав: «Свіжий і сильний талант». Своє творче покликання Панас Мир­ний визначив ще в юності, записавши в «Щоденнику»: «…хочу показа­ти безталанну долю життя людського, високую його душу, тепле серце». Мети він досяг в одному зі своїх кращих творів.

Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Панаса Мирного.

Роздобудько Ірен  Мандрівки без сенсу і моралі/ Ірен Роздобудько. — К.: Нора-Друк, 2011. — 192 с. (Мандри).

Ірен Роздобудько в своїй новій книзі переко­нує нас, що «світ малий», та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності.

Саме це є найпривабливішим у мандрах — перестрибувати часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння…

 

Рутківський В.   Сині води. — Книга перша: Князь бродників / В.Рутківський. — К.: Темпора, 2011. — 360 с; іл.

Рік 1361. Волею долі волинський князь Дмитро Боброк опиня­ється в епіцентрі подій, що зрештою призводять до битви на Синіх Водах — однієї з найбільших битв в історії давньої України. Висто­яти у небезпечній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів. Разом з героями роману відомого українського прозаїка Володимира Рутківського «Сині Води» читач не лише зазнає без­лічі захопливих пригод, а й дізнається, хто врятував великого князя литовського від стріли найманого вбивці, познайомиться з ханом Мамаєм і побуває у стародавньому Києві. А головне — переконаєть­ся в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.

 

Рутківський В.  Сині води. – Книга друга: Стріли впритул / В.Рутківський. – К.: Темпора, 2011. – 376 с; іл.

Літо 1362 року… Вигорілий український степ завмер у передчутті неминучої битви. Сюди, пильно стежачи за кожним рухом супротив­ника, повільно сходяться два війська: українсько-литовське під орудою великого князя Ольгерда і татарське, на чолі з братами Хаджибеєм, Котлабугою і Димитром-Солтаном. Зустрілися вони над річкою Сині Води. Разом із героями роману — трьома відчайдухами, що жили в да­лекому XIV столітті, читач стане свідком і учасником тих драматич­них подій, які змінили хід історії.

 

Світова драматургія : для ст. шк. віку / Передм. Т. Щегельської. — К.:  Національний книжковий проект, 2011. — 368 с. — (Бібліотека шкільної класики).

Драматургія — жанр особливий. Важкуватий у прочитанні й захоп­люючий на сцені й у кінофільмах. Цей жанр, відомий ще з античних часів, дав початок театральному мистецтву. У збірнику подано чотири твори всесвітньо відомих авторів — Мольєра, Шекспіра, Грибоєдова та Гоголя. Це і комедія, і трагедія, і сатира, в яких у відповідному ключі ві­дображено події та проблеми свого часу.

Турянський, Осип. Поза межами болю: для старш. шк. віку / О. Турянський; передм. та примітки Л. Слободянюк. — К.: Націо­нальний книжковий проект, 2011. — 272 с.  : іл. — (Бібліотека шкільної класики).

Турянський Осип Васильович (1880-1933) — західноукра­їнський прозаїк, який працював також у поетичних і критич­них жанрах, перекладав з іноземних мов.

У це видання вміщено повість-поему «Поза межами болю» та роман «Син землі».

Автобіографічна поема в прозі «Поза межами болю» про трагічні події Першої світової війни була написана в 1917 році в таборі військовополонених в Італії. Вона хвилює людські сер­ця, просвітлює душу високим безжальним трагізмом і осудом будь-якої війни.

Роман «Син землі» відрізняється від інших творів письмен­ника виразним романтичним спрямуванням, для нього харак­терні піднесеність, висока емоційна напруга, співучість і ліризм. Перед нами не роман-хроніка, не епопея побуту й звичаїв, не ху­дожньо об’єктивна, картина історії, а пісня — хвала людській мужності, чистому і по-справжньому красивому коханню.

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера