Свято Купала — одне з найпоетичніших народних свят — сягає своїм корінням у глибину віків. Під різними назвами його знають у багатьох європейських країнах. Cвято Івана Купала або просто Купала належить найдавніших і найулюбленіших у народі свят. Воно має дохристиянське походження і є тісно пов’язаним з культом сонця та аграрною магією.
Напередодні цього чудового колоритного свята в районній дитячій бібліотеці Гайсинської ЦБС у відділі обслуговування 5-9 класів відбулося засідання клубу «Світлячок».
Під час народознавчо-літературної зустрічі під назвою «Ой на Івана, ой на Купала», на яку були запрошені члени клубу та всі охочі, бібліотекарі підготували учасникам цікаві літературні представлення. Серед них озвучена книжково–ілюстративна виставка «Сила народу – в його традиціях», народознавча бесіда «Магічні сили Купальської ночі», народознавчі конкурси та вікторини, майстер – клас по виготовлені «чарівної» купальської квітки.
Під час бесіди бібліотекар Гончарук Тетяна повідала дітям про традиції святкування Івана Купала, діти дізнались про магічні властивості Купальської ночі, ознайомилися з старовинними повір’ями та легендами про це колоритне і цікаве свято, поринули у світ таємничої купальської обрядовості, також діти брали участь у цікавих конкурсах та вікторинах. А ще прослухали уривок повісті «Вечір напередодні Івана Купала», в якій
М. В. Гоголь зобразив жахливу і водночас вабливу магію купальської ночі з її чарами, обрядами та несподіваними перетвореннями.
Також в ході заходу ведуча наголосила, що наші предки вірили, що в цей день трави мають найбільшу силу і збирати їх потрібно до сходу сонця. А ще чарівну силу мала купальська роса. Щоб зберегти свою красу, дівчата вмивались нею до сходу сонця. На Купала дівчата ворожили. Кожна дівчина плела собі вінок, потім кидала його на воду. Як-що вінок пливе добре, дівчина скоро вийде заміж, якщо крутиться на місці — не вийде заміж взагалі. Ще у ніч на Івана Купала юнаки і дівчата шукали «чарівну» купальську квітку, яка наділена чудодійною силою. Ось таку «чарівну» квітку і намагалися створити учасники заходу, разом з керівником клубу «Світлячок» Гончарук Тетяною, під час проведення майстер – класу.
Під час представлення книжково–ілюстративної виставки «Сила народу – в його традиціях» бібліограф дитячої бібліотеки Терпецька Наталя ознайомила учасників з народознавчою літературою дитячої книгозбірні
Учасники заходу забрали додому не тільки саморобні обереги та «чарівну» купальську квітку у подарунок матерям, родичам, друзям, але й гарний настрій та натхнення.
Останні коментарі