В ці березневі дні Гайсинський район, наші рідні села та місто Гайсин були остаточно звільнені від німецько – фашиських загарбників.
В інформаційній бесіді біля фото – виставки «Вклонімося тим, хто поліг у бою», яка була проведена для юних читачів бібліотеки бібліограф – краєзнавець В.Голомовза підкреслила, що майже 32 місяці – з липня 1941 року по 14 березня 1944 року йшла на території Гайсинщини німецько-радянська війна. 1433 солдат та офіцерів Радянської Армії загинули при звільнені Гайсинського району від німецько-фашистських загарбників. Ці воїни-визволителі поховані в 78 братських могилах в кожному населеному пункті. На меморіальних плитах біля Обеліску Слави в Гайсині викарбувані 1208 прізвищ гайсинчан, що загинули в боях за звільнення.
Фашисти хотіли зруйнувати все, що було створено розумом та працею людей. А що вони хотіли зробити з самим українським народом? Частину його знищити, а частину перетворити в рабів.
Влаштовувалися десятки тюрем, таборів для військовополонених, в яких знущалися жорстоко і бездушно над нашими людьми. Фашизм приніс з собою звірства, розруху, голод, сльози, смерть. Не оминули ці дії окупантів і жителів Гайсинського району. Про жорстокість фашистів не можна згадувати без болю.
Але гайсинчани вистояли і весна 1944 року принесла їм довгоочікуване визволення. Тож, ми висловлюємо велика вдячність усім тим, хто звільняв наші рідні села, пам’ять про цих людей ми пронесемо у своїх серцях через усе життя. Без минулого не може бути майбутнього.
Підготувала бібліограф-краєзнавець В.Голомовза.
Інформаційна бесіда «Місто пам’ять хранить про запеклі бої»
Залишити відповідь
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.
Просмотреть на карте большего размера
Останні коментарі