«Озвались дзвони Великодні»

 

IMG_7408

На порозі – Свято. Свято ясне, мов ризи священників, барвисте, мов вишиті рушники, яскраве, мов писанки, тепле, мов паски і радісне, мов очі людей.

Напередодні величного свята – Великодня, Гайсинська районна дитяча бібліотека спільно з відділом юнацтва   організували для вихованців Кисляцького навчально – виховного комплексу: спеціальна загальноосвітня школа – інтернат  І – ІІІ ст. Гайсинського району  Вінницької обласної  Ради

фольк годину «Озвались дзвони Великодні». Під час якої бібліотекарі розповіли присутнім,  про історію Великодня, історію писанки, її обрядове значення, символіку кольору та орнаменту. Діти за допомогою сурдо перекладача  прослухали цікаву розповідь про багатозначність української писанки, її символічне значення, дізналися про традиції написання писанок. Також присутні  переглянули відеопрезентацію «Писанкова веселка»  та взяли участь в майстер-класі з виготовлення  писанки шляхом декупаж. Учасникам заходу знадобилося всього лише варене яйце, білок з одного  яйця або клей, пензлик та красиві  серветки. Бібліотекар Гончарук Тетяна навчала дітей прикрашати таким вишуканим способом  декоративні великодні яйця, які можуть стати приємним сувеніром до свята для рідних і близьких. Адже, яєчка, виконані у техніці декупаж, виглядають надзвичайно ефектно.

А книжкова виставка-інсталяція «Веселково на Великдень сонце виграє» представила широкому колу читачів бібліотеки книжки з історії виникнення писанок, їх символіки, кольорів, орнаментів та звичаїв, пов’язаних з писанками. Матеріали, представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. З видань, представлених на виставці, можна дізнатися, що покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв.  Дитячі вироби – листівки, малюнки та писанки прикрасили виставку.

 Завжди приємно дивитися на те, що роблять діти. А вони проявили неабияку фантазію у оформленні Великодньої писанки – головного символу цього християнського свята.

 В Україні свято Пасхи шанують і люблять. Гарний настрій, надія на краще, побажання добра і любові переповнюють всіх у цей день.

IMG_7412IMG_7436IMG_7408
IMG_7422 IMG_7423

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера