Виставка- реквієм «Вічність пізнаю, даровану годиною лихою»

118650658_823855738356633_2713447157614665285_nУ ніч з 3-4 вересня цього року минатиме 35 років від трагічної смерті особливої людини нашої новітньої історії Василя Семеновича Стуса — видатного українського поета XX століття,У ніч з 3-4 вересня цього року минатиме 35 років від трагічної смерті особливої людини нашої новітньої історії Василя Семеновича Стуса — видатного українського поета XX століття, перекладача, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника, борця за незалежність України у XX столітті. Він один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, Герой України. Український поет Василь Стус усе своє життя боровся з радянською системою. Правозахисник мав нелегку долю, провів десятирічне покарання в таборі для політв’язнів за звинувачення у антирадянській агітації й пропаганді. Біографія В. Стуса – це вияв любові та захисту своїх друзів проти вбивчого окупаційного режиму, в обороні української літератури.
В. Стус належить до передової ланки українських шестидесятників, дисидентів та героїв. Він син вінницької землі, де народився, але не менше і син Донеччини, де учився і викладав, і син Києва, де працював, а помер поет у далекому краї в карцері під час голодування на 48-му році життя, поховали його в безіменній могилі на табірному цвинтарі. 19 листопада 1989 року прах В. Стуса перевезли до Києва й перепоховали на Байковому кладовищі.
В Україну поет В. Стус повернувся, як він і передбачав, щойно коли закінчився термін його вироку та поета реабілітували. Така була ворожа жорстока радянська дійсність.
Пророчими було його слова:
Народе мій, до тебе я ще верну,
Як в смерті обернуся до життя
Своїм стражденним і незлим обличчям.
Як син, тобі доземно уклонюсь
І чесно гляну в чесні твої вічі
І в смерті з рідним краєм поріднюсь.
На батьківщині поета вшановують його ім’я. З нагоди дня пам’яті В.Стуса в Гайсинській центральній бібліотеці організовано виставку- реквієм «Вічність пізнаю, даровану годиною лихою». Тут представлені основні видання творів, поета, література про життєвий і творчий шлях, вшанування пам’яті на його рідній землі.
118531946_823855735023300_4871512456760906307_n

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера