«Нариси життя Гайсинщини.Книга ІІ

IMG_20200910_114043-01Валерій Пилипович Рекрут добре відомий на Гайсинщині. Він кандидат історичних наук, заступник директора Вінницької філії Центру досліджень історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець  – Подільському  національному університеті імені Івана Огієнка, член правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України.

Останнім часом досліджує історію Гайсинщини. У 2018 році вийшла друком книга «Нариси життя Гайсинщини. Українська революція (1917-1921рр.): Події. Особи. Роздуми. Книга І: Доба Української Центральної Ради. (4 березня 1917 – 29 квітня 1918 рр.)».

В цьому році побачила світ друга книга «Нариси життя Гайсинщини. Українська революція (1917-1921рр.): Події. Особи. Роздуми. Книга ІІ: Боротьба за державність України в роки гетьманату та встановлення Директорії УНР».

В нарисах висвітлено перебіг революційних подій та повсякденне життя населення краю. Простежено суспільно-політичні та соціально-економічні зміни, показано  особливості громадського життя різних національних та соціальних верств населення, відображено настрої та очікування мешканців краю. Окрему увагу приділено розвитку національно-культурної, освітньої та торгівельної сфери Гайсинщини, участь у процесах кооперативів і земських організацій. В книзі автор підкреслює, що для Гайсинщини період 1918-1920 рр. став не лише уособлення непідготовленості української влади до самостійного державного управління, а й демонстрацією її нездатності протистояти методам політичної боротьби, які виходять за рамки принципів демократії та гуманізму. Не викликає сумнівів, що про це потрібно говорити й доносити сучасному поколінню об’єктивну правду, неупереджену й незаганжовану ніякими  національними і політичними шорами.

Побажаємо Валерію Пилиповичу і надалі проводити дослідження та краєзнавчі розвідки про звитяжну боротьбу населення Гайсинщини за незалежність і власну державність.

 

 

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера