«Василь Стус: дорога через терни до зірок»

Слайд1Січень кожного року в Україні проходить під знаком В.Стуса.

Його ім’я добре відоме за межами України, а до широкого загалу прийшло тільки на початку 90-х рр. ХХ ст. Він був справжнім поетом, а отже і патріотом, який любив свій народ, боровся проти сваволі влади.

А розпочався життєвий шлях поета-борця Василя Семеновича Стуса під час різдвяних свят 6 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району на Вінниччині. Він пройшов тяжкий і складний шлях, залишивши нас у спадок свою творчість.

У ці різдвяні дні запалімо свічі пам’яті і любові. І подумаймо, чи всі ми гідні зватися сучасниками Василя Стуса. Чи простягнув би він нам на дружбу і побратимство свою натомлену, важку від роботи руку?

“Поет повинен бути людиною. Такою, що повна любові, долає природне почуття зненависті, звільнюється від неї, як од скверни. Поет – це людина. Насамперед. А людина – це насамперед добродій”.

Такий заповіт Василя Стуса – бути добродієм. Жити, творячи добро. А щоб звільнити свою душу від скверни і зла, щоб просвітліти і вирости над буденністю і марнотою, треба всім нам причаститися живою водою творів цього високого сина Поділля, України, сина Всесвіту.

Гайсинська бібліотека пропонує переглянути віртуальну виставку «Василь Стус: дорога через терни до зірок», де ви познайомитесь з публікаціями про нашого видатного земляка.

Отож, читаймо Василя Стуса! Прислухаймось до нього. Може, нам вдасться глибше збагнути його, світ, самих себе.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера