виставка- спомин «Бабин Яр – подих вічного болю»

119466D7-4CA0-4F2B-A784-D53DFAA5B281Останні дні вересня – мають трагічний відтінок в історії нашої країни. 29 вересня в61D10819-C5FD-4E54-8562-475C9C34247E Україні та світі відзначають роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту.  Рівно 82 роки тому, у 1941-му, у Бабиному Яру сталися наймасштабніші розстріли, що бачив цей куточок української землі. Та і взагалі, «Бабин Яр» вважається одним з символів Голокосту, всесвітньо відомим місцем масових страт нацистськими окупантами та українськими колабораціоністами цивільного населення, головним чином євреїв, під час Другої Світової війни. На жаль, саме наша столиця стала першим місцем Європи, де цей геноцид набув таких розмірів.

У цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Серед невинно закатованих були тисячі українців, росіян, громадян інших національностей. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

Історія Бабиного Яру в минулому сторіччі, зокрема в часи Другої світової війни страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати усю правду про одну з найбільших трагедій людства.

Трагедія «Бабиного Яру» нагадує світу про безцінність будь-якого людського життя. Про те, як важливо пам’ятати, що ти людина, і ніколи не втрачати цього відчуття. В центральній бібліотеці організовано виставку- спомин «Бабин Яр – подих  вічного болю». На ній представлено матеріали по історії цієї жахливої трагедії, вшануванню пам’яті  загиблих українців.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера