Топоніміка с.Грузьке

Засноване село на початку другої половини ХVІ століття. Назва села пішла від імені першого власника Миколи Синівського і називалося село Миколаїв. Сьогодні село Грузьке має назву, яка відповідає місцевості села, болотистій і покритій ярами.
В селі Грузькому, крім офіційних назв, збереглись і народні назви вулиць, кутків. Наприклад, центр села – Барабашівка, вулиці – Пархомівка, Мамаєва гора, Вовківка, Царівка.
В селі є ставки – Манілів, Совінський, Коцюбів, Полів, Копистів, Жилків і два Казенцевих ставки – усі назви від прізвищ селян.
Першими засновниками села були козаки: Микола Барабаш, Мамай, Вовк, Пархонюк, Царенко. Вони жили окремими хуторами. Назви хуторів походили від прізвищ власників. Потім хутори злились в одне село.
Свої назви мають пагорби і долини в селі. Наприклад: пагорб з долиною «Штани», через те, що має форму штанів.
Долина «Гуральня» – назва походить від заводу по виробництву спирту.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера