Про проведення години пам`яті поета Василя Стуса

4 вересня 2013 року у с. Рахнівка Гайсинського району, де народився великий поет і патріот України, вірний син батьківщини, лауреат ім. Т.Г. Шевченка Василь Семенович Стус, відбувся мітинг „ Дозволь мені, мій вечоровий світе…“ з нагоди 28 річниці від часу смерті поета-земляка.

Віддати данину пам’яті борцеві за справедливість в цей скорботний день прибули почесні гості, а саме: голова Гайсинської райдержадміністрації Сергій Скіць, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Вітюк, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Микола Ричков, начальник відділу освіти райдержадміністрації Григорій Боровий, поет-прозаїк, член міжрегіональної Спілки письменників України Павло Підлипняк, дипломант, почесна освітянка, лауреат літературно-мистецьких конкурсів, бібліотекар, палка шанувальниця творчості поета Олена Гринник, сільський голова Михайло Александрович, директор народного музею ім.Василя Стуса Дмитро Омелянчук, засоби масової інформації. Також на території Рахнівської школи, де розміщена музейна кімната та розташований пам’ятник В. Стусу зібралася громадськість села, гості та учні місцевої школи.

Розпочався мітинг з покладання квітів пам’яті і вдячності до пам’ятника Герою України, борцю за свободу – Василю Стусу. Потім було запалено «свічу пам’яті», як знак великої любові і поваги до поета, та було приспущено державний прапор і проведено хвилину мовчання.

Далі до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації. Сергій Васильович: «Ми зібралися на території місцевої школи, щоб увіковічити пам’ять нашого славетного земляка, Героя України, правозахисника і борця за українську державу, видатного поета Василя Стуса.

Українська поезія пов’язана з багатостраждальним життям нашого народу. Вона є вершиною його духовності. Нині виходять  книжки великого поета, є премія його імені, творчість Василя Стуса вивчають у школі, студенти пишуть наукові роботи й дисертації. Для всіх нас він є прикладом людини патріота, борцем незламної сили духу, символом переможця. Недаремно держава високо оцінила вклад В. Стуса в справу відродження українського слова, національної культури та свідомості. Указом Президента України В.С.Стусу присвоєно звання Героя України, йому присуджено Державну Шевченківську премію.

Земляки шанують ім’я великого поета, незламного правдолюба, роблять все для увіковічення його пам’яті, втіленню ідей та прагнень Василя Стуса.

Зичу всім присутнім, благополуччя, щастя, єднання помислів і спільності дій у продовженні справи Стуса – утвердження честі й слави українського народу, його гідної історичної долі. Справді, саме Василь Стус зібрав нас для того, щоб правдиво осягнути минуле й сьогодення, разом визначити праведний шлях у майбуття. Це реально, коли наша земля наповниться такими синами, як Василь Стус, трудом, піснями і добром. І хай ніколи не міліє у Рахнівці Стусова криниця – невмируще джерело життєвої правди, чистоти й краси».

Сергій Скіць висловив впевненість у молодому поколінні, яке гідно продовжить справу своїх предків. Зауважив, що влада сьогодні робить усе можливе, щоб забезпечити гідне та належне майбутнє наших дітей. Акцентував увагу на тому, що  соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича спрямовані на розвиток держави, зміцнення її могутності та незалежності, а також розповів, що у районі реалізовуються доручення очільника області Івана Мовчана. Поділився планами на майбутнє, щодо розвитку Рахнянської територіальної громади.

Потім до слова приєдналися й інші гості, які звертаючись до земляків висловили глибоку вдячність поету Василю Стусу, що сформувався людиною високого патріотичного духу, який дала йому саме рахнівська земля.

Учні місцевої школи розказували вірші Василя Стуса. Вокальний  дует чечелівського будинку культури (Михайло Яровий та Микола Семенюк) виконали пісню «Стусівська криниця». Лідія Горошко заспівала українську журливу пісню про втрату коханого. Андрій Погрібняк виконав пісню «Яворина». Наталя Бондарчук, Тетяна Сидорчук та Олена Чучко презентували присутнім творчу композицію про видатного земляка. А також ведуча свята Олена Чучко зауважила, що сьогодні у Вінниці на площі, де встановлено пам’ятник Василеві Стусу, проходила акція вшанування пам’яті славетному борцеві за Україну.

Один комментарій до Про проведення години пам`яті поета Василя Стуса

  • Петро Тарасович  ::

    Дякую Вам за цікаву інформацію! Використаю матеріал у своїй книзі.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера