Нові надходження

      До уваги користувачів! До фонду нашої бібліотеки надійшли нові видання краєзнавчої тематики, з якими можна ознайомитися, переглянувши наступну інформацію. Також запрошуємо всіх бажаючих завітати до нашої бібліотеки та прочитати ці цікаві видання.

Безимени-5    Нешик, С. Зелений рай. Про села Плоске і Млинівку Муровано-Куриловецького району Вінницької області. Серія «Село і люди» журналу «Вінницький край». Випуск перший./Степан Нешик, Вадим Вітковський – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2013. – 360 с.

     Ця книга про звичайні села на Поділлі, про їх історію – героїчну і трагічну, про відомих їх земляків і звічийних і трудівників, які жили і живуть нині тут, у Придністров’ї, споконвіку (перші згадки про села Млинівку і Плоске, що спочатку належали до Лучинецького району, а потім, об’єднавшись у 1957 році в одне – Плоске, до Копайгородського і Муровано-Куриловецького – з 1661 р.), орали землю, сіяли і збирали збіжжя, народжували і ростили дітей та онуків, а в роки воєн і революцій зі зброєю в руках захищали свої і чужі домівки, визволили Світ від чуми фашистської і радіаційної, чорнобильської.

      «Село на нашій Україні, неначе писанка село…» – так писав Т.Г. Шевченко. Таким запам’яталися їхні села плосківчанам і млинівчанам, розкиданим долею по різних землях…Нині ці села належать до однієї Плосківської сільради.     

 

Безимени-2      Кобзарські щоденники Володимира Перепелюка. – Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2014. – 348 с.

      Ця книга з архівів Володимира Максимовича Псрепелюка, видатного музиканта, кобзаря, природолюба, що 26 років був провідним солістом хору Верьовки. Все своє життя день при дні він занотував усе, що діялось у хорі, про людей, які в ньому працювали, про гастролі та концерти, про керівників цього потужного творчого колективу Григорія Гурійовича Верьовку і Елеонору Павлівну Скрипчинську.

   Сотні зошитів і блокнотів. Пречудовий вийшов літопис, побачений унятливим оком Перепелюка, зафіксований талановитою письменницькою рукою.

     Г.Л. Волошенюк та її сім’я дружила з видатним кобзарем упродовж 25 років, тоді, коли з Києва він вернувся до рідної Вороновиці. Перед кончи¬ною Володимир Максимович передав їй цілий лантух дорогоцінних зошитів, сторінками якого і водить нас сьогодні Ганна Леонтіївна.

посестри      Брендак, Л. Посестри: [роман]/Л.Брендак – Вінниця: ФОП Рогальська І.О.,2014. – 452 с.

    Дівочі мрії – жіноче щастя. Чи насправді кожна людина отримує на те, що сподівається, про що мріє. Герої роману «Посестри» – люди різних поколінь, статків, поглядів на життя, проте їх об’єднує віра в світле майбутнє і щасливу долю. Щирі, добрі, прості й закохані у жит¬тя – вони власноруч обирають свій життєвий шлях і, сміливо долаючи всі перепони, досягають омріяного щастя.

 

 

Скорук переклади        Скорук П. Антологія лірики : літературно-художнє видання. /Петро Скорук. – Вінниця: Нілан-ЛТД, 2014. – 156 с.

     Дивна книжка, як на мене. І напрочуд логічна. Не моя, але мій копіткий і радісний, тяжкий і щасливий труд.
Я – перевізник-аматор. Пливу на той берег. В моїй плоскодонці те, що назбирав (і продовжую збирати) роками, – мої юні (і не дуже) життєві записники-інкунабули. Позаду коливаються тіні. На протилежному березі нетерпляче тупцюють і простягають руки власники мого вантажу. Мабуть, щоб вдавити. А вже нікуди дітись. Треба веслувати далі. Бо повертаюсь в юність. А там і до дитинства рукою подати…

     Ще. Переклад не потрібний лише кулеметній черзі. А люди повинні розмовляти і розумітись однією мовою. Нехай це буде мова поезії.

Вклонюся небу      Стасюк, О. Вклонюся небу : [поезія] / Ольга Стасюк. — Вінниця : Нова Книга, 2013. — 352 с.

      Оля Стасюк навчається у Вінницькому ліцеї № 7. Вона є призером і переможцем багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів та олімпіад. Це вже друга збірка юної поетеси. ЇЇ вірші вражають своєю щирістю і безпосередністю, а також зовсім не дитячими роздумами про світ, природу, людину, сенс життя.

Офіцер       Дмитрук, О. «Офіцер»: Історичний роман (Серія «Бібліотека української історичної літератури»); «Золотий вовк» : Пригодницький ро-ман (Серія «Бібліотека української пригодницької літератури») / О. М. Дмитрук. — Вінниця : Вінницька картографічна фабрика, 2014.-—544 с.

          В історичному романі «Офіцер» розповідається про невідомі події Визвольних змагань на Поділлі в 1919 році. Головний герой — отаман Брацлавського Куреня смерті Євген Ляхович, з якого більшовики знімали шкіру, а свої безпідставно звинувачували в єврейських погромах. У книзі практично відсутні літературні герої, використано чимало замовчуваних фактів, повернуто читачам чесні імена національно свідомих офіцерів, аналізуються причини втрати незалежності та страшних поразок. Крім цього, автор наводить біографії реальних учасників боротьби за Україну.

       Подвійний сюжет роману «Золотий вовк» розпочинається в далекому 1956 році й триває до 2004 року. В ньому пригоди, кохання і підлість. А в центрі — колишній фронтовий розвідник, який виявляє залишки бійців УПА, аж поки не зустрів просту дівчину Славку, чий брат по той бік. Паралельно з цим розвиваються події навколо фашистського приспішника та його зятя-власовця. Що переможе у протистоянні ідеологій, і чим доведеться пожертвувати задля спра¬ведливості? Чи завжди правда має бути з кулаками? Про це — у захоплюючому романі.

Дністрове гроно копия       Дністрове гроно: Збірка. / Н. Гнатюк, Т. Ковальський. — К.: «Хай-Тек Прес», 2015. — 448 с, іл.

      До антології ввійшли поетичні і прозові твори літераторів, які в різні часи на¬родилися на Ямпільщині, а також жили і працювали в цьому прекрасному краю Подільського Придністров’я, своїм словом звеличили героїчне минуле нашої землі, правдиво відобразили сучасні реалії, склали шану роботящим людям.

      У виданні вміщено також краєзнавчі матеріали, розповіді про визначних художників і вишивальниць, діячів культури, літературно-мистецькі свята, а також статті про життя і творчість майстрів пера.

    Книга адресована широкому колу читачів, а особливо тим, хто цікавиться літературою і мистецтвом рідного краю, прагне більше знати про його самобутні таланти, — вчителям та учням загальноосвітніх шкіл, студентам-філологам, працівникам культури.

Під сонцем Поділля      Приходько, В.Під сонцем Поділля: спогади. Ч. 2. / Віктор Приходько; упорядники і автори передмови Ю. Легун, О.Кравчук. – Вінниця : ТОВ «Консоль», 2011 -416с.

     Спогади відомого земського діяча – подолянина Віктора Кіндратовича Приходька знайомлять читача з розвитком українського громадсько-політичного і культурного життя на Поділлі у 1907-1920 рр. Автором яскраво змальовані успіхи і невдачі українського національного руху, описано провідних політичних діячів епохи. Головна увага другої частини спогадів приділена подіям українських визвольних змагань 1917-1920 рр., в яких В.Приходько брав активну участь.

     Спогади розраховані на науковців, студентів-істориків, краєзнавців, а також всіх, хто цікавиться історією Поділля.

 

Вінницький край       Вінницький туризм. Там, за горизонтом…Альманах. – Вінниця: ПП «ПРАДА АРТ», 2014. – 216 с.

    Черговий випуск альманаху присвячений історії та розвитку ту¬ризму на Вінниччині. Читачеві пропонуються розповіді про історію екскурсійної діяльності, спортивного туризму, альпінізму та про ці¬каві мандрівки.

      Книга адресована широкому колу читачів.

Роговий      Роговий,О. Подільські стежини Тараса Шевченка./О.І Роговий – Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2014. – 224 с; іл.

    Видання приурочене до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. Автор поставив собі за мету простежити безпосередній зв’язок вели-кого поета з подільським краєм, передусім його відрядження як члена Археографічної комісії до Кам’янця-Подільського і Почаєва. Маршрут цієї подорожі донині залишався остаточно нез’ясованим. Автор на основі нових архівних та місцевих матеріалів детально прослідкував і запропонував його карту, дав опис населених пунктів на цьому шляху, по новому підійшов до хронометражу подорожі.

     Дослідження містить цікаву додаткову інформацію: історичну, літератур¬но-мистецьку, фольклорно-етнографічну, своєрідну подільську Шевченкіану у вигляді схем, таблиць, карт. Чимало інформації вводиться в шевченкознав¬чий обіг уперше.

      Видання «Подільські стежини Тараса Шевченка» орієнтоване переду¬сім на молодь, котра навчається, учителів історії та української літератури, працівників культури, краєзнавців, усіх шанувальників геніального Кобзаря і люби гелів історії рідного краю.

Вітковський     Вітковський, В. Вервольф. Пригодницький роман. Книга перша./Вадим Вітковський, Микола Рябий — Вінниця: ПП«ТД«Едельвейе і К», 2014. – 524 стор. 32 іл.

       «Вервольф» – кодова назва Гітлерівської ставки під Вінницею. В перекладі з німецької означає – озброєний вовк. Біснуватий фюрер не просто будував її на «голому місці». Він перебудовував на свій смак надтаємну Сталінову ставку, звідкіля «великий вождь» мав командувати «визвольним походом» до Румунії, той похід мав позбавити Гітлера плоештської нафти. У цьому плані книга, яка розповідає про смертельні політичні ігри «озброєних вовків», певною мірою сенсаційна.

Пірогова      Пірогова, М. Їх не злякав «Вервольф»…: /Майя Пірогова – Вінниця:’ГОВ «Видавництво-друкарня Діло» 2014. – 220 с, іл. 11.

     Книга розкриває нові сторінки з історії підпільно-партизанської боротьби з німецько – фашиськими загарбниками на Вінниччині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. її автор Майя Максимівна Пірогова (Корнійчук) присвятила своє життя відстоюванню та опрелюдненню повної правди подвигів її батька та його сподвиж¬ників, сотень партизанів другої партизанської бригади.

      Це третє видання книги «Невловимий Саша Жалов», відзначеної Премією імені Костянтина Гришина Вінницької обласної організації НСЖУ уточнене і значно до¬повнене історичними розвідками і фактами.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера