Година духовності «Стрітення господнє величаймо»

 

Изображение 10515 лютого відзначається одне їх найголовніших християнських свят – Стрітення Господнє. Свято Стрітення Господнє – один з найважливіших днів у православному календарі, який символізує зустріч Старого і Нового Завіту, а в народі цей день вважають кордоном між зимою і весною. В цей день  в приміщенні читального залу центральної бібліотеки відбулася година духовності «Стрітення господнє величаймо» . На заході були присутні: протоієрей Свято-Покровського храму м. Гайсин, отець Роман та читачі бібліотеки. 

Ведуча заходу Катерина Гончарук  розповіла присутнім про історію виникнення свята. Розповідь продовжив отець Роман, якій більш детальніше розповів присутнім  про цікаві подробиці цього дня. На відміну від багатьох інших перехідних православних свят, Стрітення Господнє не зрушується з календарем і завжди відзначається 15 лютого – через 40 днів після Різдва.

Отець Роман підкреслив, що Стрітення Господнє має свої прикмети і народні звичаї. З давніх часів у святкуванні Стрітення змішалися православні та язичницькі звичаї. Традиція запалювати свічки в цей день прийшла з Риму. Вважається, що стрітенські свічки захищають оселю від пожеж та ударів блискавки. Їх зберігають протягом року і запалюють під час домашньої молитви. В народі свято Стрітення Господнє 15 лютого завжди вважалося днем зустрічі зими і весни. Кажуть, що в це свято сумувати не можна, тому що Бог все бачить, і на радість відповідає радістю.

До уваги присутніх було оформлено перегляд літератури «Лютневий сніг весною пахне».

Изображение 113 Изображение 103

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера