Літературно – музична година «Мова єднає всіх»

IMG_2638 Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

Любити, шанувати і плекати рідну мову  – святий обов’язок кожного українця.

21 лютого весь світ  відзначає чудове свято – День рідної  мови. Саме в цей день  районна дитяча бібліотека  м. Гайсин запросила учнів 5, 6, 7 класів СЗШ І-ІІІ ст. № 5 м. Гайсин, на літературно – музичну  годину  «Мова єднає всіх».

Під час якої ведучі заходу Демидась Алла та Гончарук Тетяна розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної.      Наголосили що, для нас  українська мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Підкреслили, що одне з головних  завдань, підростаючого покоління – любити  та поважати  рідну  мову.

За допомогою мультимедійної презентації «Мандрівка у країну писемності» діти дізналися про історію писемності, скорботний календар української мови, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов, почули щирі слова любові і вдячності до неї. Учасники заходу прослухали  українські прислів’я, гуморески,  вірші та  легенди про українську мову.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. То ж хай кожен народ  ніколи не забуває  рідної мови, адже чим більше на землі буде мов, тим різноманітнішим буде й життя на нашій планеті!

З нагоди дня рідної мови у дитячій книгозбірні також  було організовано  виставку словників (орфографічних, фразеологічних, синонімічних, перекладних…), які засвідчують особливості розвитку нашої мови.

IMG_2636 IMG_2628 IMG_2643

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера