Обґрунтування значення проекту:
Історія людства у всі часи була непростою. Однак ХХ століття на її фоні вирізняється насиченістю та жорстокістю подій, їх неоднозначністю. Під час двох світових воєн і панування тоталітарних режимів, у коловороті суспільно-політичних та міжетнічних збройних конфліктів загинули сотні мільйонів людей.
На початку 20 століття світ побачив суверенну державу – Україну, якій не судилось вистояти у світовому військовому катаклізмі. Проте визвольний рух за відновлення державності не спинився, і, врешті, досяг мети: Україна знову стала незалежною. З 1991 року – назавжди.
Упродовж десятиліть панування комуністичного режиму українцям було небезпечно обговорювати ці найбільші трагедії, завдані нації. Говорити про Українську революцію 1917-1921 р, голодомор, політичні репресії значило вчиняти злочин проти держави. Спогади очевидців були прирівняні до антирадянської пропаганди. Однак у багатьох українських родинах з переказів знали про величезні масштаби трагедій.
Щоб віддати борг пам’яті жертвам і послужити справі відновлення історичної справедливості, в незалежній Україні сьогодні здійснюються конкретні заходи для вшанування подій і людей, які пережили ті періоди.
Учасники проекту «Повертаємо людям історію, історії повертаємо людей» мають провести історико – краєзнавчу та пошукову роботу щодо вивчення та пізнання історичного минулого свого рідного краю, своєї родини, людей, які є живими свідками сторінок історії.
Оскільки кожна людина повинна знати насамперед історію своєї «малої батьківщини» − села, міста, району. А це, в свою чергу, допоможе краще вивчити і зрозуміти велику історію нашої держави − України.
Мета проекту:
- Розширення поля історичної пам’яті та свідомості за рахунок раніш замовчуваної інформації про минуле, формування поваги й спів страждання до предків як жертв історичних трагедій;
– Вшанувати пам’ять мільйонів співвітчизників, які брали участь в національному визволенні України, в Українській революції 1917-1921 рр., тих, що стали жертвами голодоморів 1932-1933, 1946-1947 років, політичних репресій 1937-1938 років;
– Вшанувати усіх громадян, які пережили ці страшні трагедії в історії українського народу, в т.ч. Гайсинського краю;
– Виховання в підростаючого покоління національної свідомості, шанобливого ставлення до історії;
– Формування громадянської позиції, почуття самодостатності та гідності людини, яка проживає у цивілізованій європейській державі;
Завдання проекту:
- Збереження пам’яті про безневинно загиблих, убитих;
– Виховування у молодого покоління прагнення знати та поважати; історичне минуле, шанобливого ставлення до історії та краєзнавства;
– Популяризація матеріалів історично – краєзнавчого характеру;
Партнери:
- Районний архів Гайсинського району
– Краєзнавчий музей Гайсинщини
– Краєзнавці району
– Громада Гайсинського району
Учасники проекту:
- Працівники закладів культури району
– Бібліотечні працівники Гайсинської централізованої бібліотечної системи
– Активні користувачі бібліотек
– Педагогічні колективи, учні шкіл.
– Члени творчих колективів та громадських організацій, з якими співпрацюють заклади культури.
Заходи в рамках реалізації проекту:
- підготовка програми реалізації історично – краєзнавчого пошукового проекту
Січень 2017 р. Оргкомітет
- презентація проекту серед учасників – працівників закладів культури
Лютий 2017 р. Оргкомітет
- взяти участь у Всеукраїнському науково-просвітницькому, історично -краєзнавчому проекті «Місцями пам’яті Української революції 1917-1921р.
2017-2020 рр. учасники проекту
- взяти участь у Всеукраїнській туристичній програмі «Шляхами Української революції 1917 – 1921рр.»
2017-2021 рр. учасники проекту
- організація пошукової роботи по збору документів, фотографій, запису спогадів про події та учасників Української учасників 1917-1921рр., очевидців голодоморів в Україні, репресованих в роки «Великого терору».
Протягом періоду Заклади культури
- проведення творчих заходів по реалізації історично – краєзнавчо-пошукового проекту
Протягом періоду Заклади культури
- встановити меморіальну дошку на честь гайсинчан – активних учасників Української революції 1917-1921 рр.
2017 р Оргкомітет
- взяти участь у підготовці і проведенні мітингів – реквіємів біля пам’ятників і пам’ятних знаків, покладанні квітів до них.
Протягом періоду Заклади культури
- всі зібрані матеріали, доповненні фотодокументами сформувати в тематичну папку чи альбом і передати в організаційну комісію для підведення підсумків
жовтень 2020 р. Заклади культури
- організувати виставку матеріалів по історико – краєзнавчій пошуковій роботі для жителів міста під час проведення урочистостей. Жовтень 2020 р. Оргкомітет
Реклама:
- Інформаційно-рекламна продукція – прес-релізи, буклети;
– Демонстрація мультимедійних презентацій;
– Анонси та звіти на сайті та блогах бібліотек;
– Реклама у ЗМІ – публікації на сторінках періодичних видань.
Протягом періоду Учасники проекту
Прогнозовані результати:
- Утвердження почуття патріотизму, відповідальності за долю країни шляхом формування у свідомості молоді інтересу до знань про свою «Малу Батьківщину» – місцевість, де вони живуть.
- Збереження для наступних поколінь документів та матеріалів з історії нашого району;
- Збільшення активності відвідувань бібліотек громадою району
- Підвищення іміджу та соціального статусу закладів культури.
Термін дії проекту:
2017-2020 рр.
Останні коментарі