«Земля моя калинова, краю звитяг і борні»

12 березня у читальному залі центральної бібліотеки проведено історико-краєзнавчий журнал «Земля моя калинова, краю звитяг і борні», присвячений 90 річчю з часу утворення Гайсинського району.

90 років утворення району – це життя цілого покоління гайсинчан. За 90 років район пережив більше, ніж деякі країни за століття. Переживши чимало лихоліть наш район не втратив своєї сутності, яку заклали сини і доньки Гайсинщини. Про це в своєму виступі розповів учитель історії Гайсинської школи-гімназії № 1 Прокоф’єв Олександр Владиславович.

Однією з трагічних сторінок в історії України, в тому числі і гайсинського краю, були події Великої Вітчизняної війни. Про березневі дні звільнення району від гітлерівських окупантів познайомив слухачів працівник краєзнавчого музею Гайсинщини Васильченко Сергій Олегович.

Гайсинська земля гордиться своїми земляками, які прославляли і прославляють рідний край в ратних і трудових подвигах, науці, освіті, культурі, мистецтві.

З відомими людьми краю, його історичними пам’ятками у слайд-презентації розповіла бібліограф-краєзнавець центральної бібліотеки Голомовза Валентина Михайлівна.

Рідному краю присвячено багато зразків людської творчості. Це і вірші, пісні, картини, оповідання і так далі. І ця криниця ніколи не всохне, доки й існуватиме людство. Цьому й було присвячено літературну композицію «Рідний край». У ній звучали вірші місцевих поетів В.Мантака, І. Косенко, С.Боровикова, М.Бахтинського. у виконанні працівників бібліотеки Л.Конотоп, Т.Каращенко, О.Орловської, М.Грошовик.

У заході брали участь учні старших класів школи-гімназії № 1.

Для користувачів організовано розгорнуту краєзнавчу виставку «Гайсинщина сонячна моя, у суцвітті літ благословенна».

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера