Володимир Васильович Дверницький – книжкова виставка до 85 річниці від дня народження

363395413_1439868753519015_8957706529013409356_nБагато гайсинчан знають цього сивочолого, привітного чоловіка, який часто прогулюється центральної вулицею міста. Читали його вірші, слухали пісні написані ним. Це Володимир Васильович Дверницький, якому сьогодні виповнюється 85 літ.
Народився Володимир Васильович 01 серпня 1938 року в селі Степашки в сім’ї вчителів. В післявоєнний 1946 рік сім’я переїхала в м. Гайсин, де батько Василь Хризантович вчителював в міській школі №З, а мати працювала вихователем в дитячому садку №1.
Навчаючись в четвертому класі загальноосвітньої школи № 4 Володимир записався до складу духового оркестру. Першим його вчителем був Василь Леонтійович Шпиль, музикант від Бога. Він зумів у душі хлопця викреслити ту іскру, з якої розгорілось полум’я нев’янучої любові до музики. Спочатку молодий музикант оволодів корнетом, а через рік йому підкорився й баритон. В сьомому класі Дверницький вже був старостою гуртка.
Далі була армія, де талановитий юнак проходив службу в зразковому військовому оркестрі Прикарпатського округу. Під час служби поступив на навчання у Львівське державне музичне училище, яке закінчив уже після демобілізації. У військовому ансамблі він написав свій перший музичний твір – пісню на власні слова «Гайсинський вальс», він був надрукований в районній газеті «Радянське село».
Після служби і навчання повернувся в рідне місто. Працював на консервному заводі, де організував духовий гурток. Згодом перейшов на швейну фабрику майстром з наладки машин, а потім в комбінат побутового обслуговування. За сумлінну працю був нагороджений орденом «Знак Пошани» та медаллю «За трудову доблесть». За написання пісень на Чорнобильську тематику відзначений медаллю «За заслуги І ст.».
Але музики Володимир Васильович не залишав ніколи. Більше тридцяти років грав в народному духовому оркестрі районного Будинку культури. Поряд з цим пише музику до пісень. Композиторська діяльність митця багатогранна. Чудовий мелодист, тонкий лірик, філігранний інструменталіст Дверницький створив безліч пісенних творів. Для написання пісні Володимир Васильович використовує свої вірші та твори наших земляків: Ірини Косенко, Тамари Грамарчук, Галина Нарожної, Дарії Кобзар, Галини Твердоли та інших. Зі сцени Будинку культури линуть пісні «Мої літа», «України сини», «Рідна сторона», «Оркестр духовий». «Тільки ти», «Рідний край», «Ліквідатор» та інші.
Кращі твори автора зібрані в збірках «Від душі до душі» (2012), «Береги життя» (2016), «Миттєвості в мелодіях і піснях» (2018), «Добрі люди, мої земляки» (2021), «Я вам завдячую за все» (2022). В них автор поділився найкращими своїми творами й такими, які писав до віршів інших авторів. «Червоною ниткою» проснувались у збірках твори, що свідчать про любов Володимира Васильовича до України, рідного краю, історії і сучасності, до людей і музики. Його марші, відомі пісні, інструментальні твори – це тріумф духової музики, успіх самодіяльного композитора.
Береги життя є у кожного з нас, але вони завжди ведуть до тієї пристані, де був початок джерельця, яке звивистими струмочками тягнулось до прекрасного, до людей, природи, до незбагненного й неперевершеного світу.
Тож, ми щиро вітаємо Володимира Васильовича з його ювілейною датою. 85! Це вік мудрості, загальної поваги і пошани. Так нехай же поруч завжди будуть близькі люди, чуйні й турботливі, вірні і улюблені. Шоб радість і здоров’я не залишали Вас. А оптимізм і бажання жити не висихають ще багато багато років. І криниця творчості і таланту ніколи
неміліє. З ювілеєм!
Усі реакції:

56Валентина Голомовза, Поліна Ес Лі та ще 54

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера