книга Якова Огородника «Гетьманування Івана Скоропадського»

379470190_1541244779951055_6250485742866361193_n380183480_1541245233284343_6533916612031885686_nНаш видатний земляк, кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України Валерій Пилипович Рекрут перебуваючи в Гайсині завжди презентує центральній бібліотеці своє нове видання. Ось і нещодавно він подарував книгу Якова Огородника «Гетьманування Івана Скоропадського», яка вийшла при його сприянні і з його передмовою.
У монографії вміщено матеріали неопублікованої дисертації видатного подолянина Я. Огородника, збереженої як рукопис і виявленої В.П.Рекрутом у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.
Цікавий той факт, що Яків Андрійович Огородник мав певне відношення до Гайсинсщини, до Зятковець зокрема.
Народився він в сім’ї відставного унтерофіцера А.І.Огороднікова в с.Нижня Кропивна Гайсинського повіту.
В десятирічному віці Якова сім’я переїздить до с.Зятківці, де батько займається приватною медичною практикою та утримуванням власного господарства.
З переїздом родини до Зятковець (близько 1905 р.) дитинство Якова минало на розлогих левадах навколо річки Кублич і в хащах величезного масиву лісів, які оточували стародавнє містечко.
Яків відвідував церковно-парафіяльну школу при православному храмі, яку успішно закінчив. Згодом навчався в Гайсинському міському двокласному училищі й отримав свідоцтво з відзнакою.
Саме в Зятківцях його зацікавили розповіді про героїчне минуле українського народу, зокрема про епоху Запорізької Січі та виступи повстанських ватажків проти жорстокої експлуатації селянства.
Водночас Яків подав заявку до Педагогічної ради Гайсинської чоловічої гімназії і йому вдалося екстерном скласти іспити і отримати свідоцтво по закінченню повного курсу наук Гайсинської державної чоловічої гімназії.
З 1 вересня 1915 року Я. Огородник розпочав самостійний трудовий шлях. Працював певний час на різних посадах в Гайсині.
Отже, дитячі роки, освіта та формування громадсько-політичної свідомості Якова Огородника проминали в річищі пізнання історії Подільського краю та самобутньої культури його населення. Саме унікальна аура Зятковець сформувала світобачення Якова на весь його короткий життєвий шлях. Більш детально з життєвим шляхом патріота, самовідданого борця за право українського народу за власну державність ви можете познайомитись в цій книзі.
А ми щиро дякуємо Валерію Пилиповичу Рекруту за його кропітку працю по вивченню історії нашого рідного краю, за відкриття нових імен наших гідних земляків.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера