«Хай живі пам’ятають – покоління знають»

417560577_1563592414479981_5590063075106335407_n14 березня– цей день нічим не позначений у жодному календарі. Але для нас він особливий. Цього дня, 80 років тому, нашу Гайсинщину звільнено від німецько-фашистських загарбників.
Можна по-різному ставитися до війни, по-різному її називати – Великою Вітчизняною, Другою Світовою, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя заради щастя інших.
Майже 32 місяці – з 22 липня 1941 року по 14 березня 1944 року йшла на території Гайсинщини Друга Світова війна. Величезних страждань і поневірянь зазнав наш край за цей час. 25 липня 1941 року окупанти захопили Гайсин. Настали жорсткі роки фашистського поневолення, нещадного терору і гноблення мирних громадян. До нацистського рейху було вивезено 4862 жителів району. Жахливим тортурам піддавались військово-полоненні в пересильному таборі, створеному окупантами в м. Гайсині. За роки окупації нацисти зруйнували всі підприємства міста та 286 житлових будинків. У гайсинській землі знайшли свій вічний спочинок 1433 її визволителі. 6 тисяч гайсинчан поклали своє життя на вівтар Перемоги.
Все далі віддаляють нас роки від найвеличнішої події – перемоги над фашистською Німеччиною. Час зрівняв траншеї на полях колишніх битв. Ті суворі дні залишилися за перевалами десятиріч, за новими подіями, але пам’ять про подвиг народів ніколи не померкне у серцях нинішнього і майбутнього поколінь людства.
Давайте разом з вами погортаємо скорботні і радісні сторінки історії того періоду на книжковій виставці «Хай живі пам’ятають – покоління знають», яка організована в Гайсинській центральній бібліотеці.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера