Юрій Мушкетик — визнаний майстер сучасної української прози

Юрій Мушкетик — визнаний майстер сучасної української прози.
Народився Юрій Михайлович Мушкетик 21 березня 1929 р. в с. Веркиївці на Чернігівщині у родині педагога та очільниці колгоспу. Уже з дитячих літ майбутній письменник пройшов звичну школу сільського виховання. Дитинство Ю. Мушкетика, як і інших його ровесників, було жорстоко обірване війною. Особисті враження про ті драматичні часи згодом ляжуть в основу повісті «Вогні серед ночі» (1959), знайдуть відображення в ряді воєнних новел.
Вищу освіту здобув у Київському виші за спеціальністю «філологія», закінчив аспірантуру за фахом «українська література». Працював у часописі «Дніпро» (з 1956-го по 1972-й рік), був головним редактором. Займав посаду секретаря, а потім очолював Національну Спілку письменників України протягом п’ятнадцяти років. Був депутатом у Верховній Раді одинадцятого скликання.
За три десятиліття літературної праці ним опубліковано більше десяти романів, низку повістей і збірок оповідань, написано кілька п’єс. За роман «Крапля крові» автора відзначено Республіканською премією ім. М. Островського (1965), за роман «Позиція» — Державною премією УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1980).
З нагоди 95 річниці з дня народження в залі абонементу центральної бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Майстер сучасної української прози»
На зображенні може бути: 1 особа, книга та текст

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера