виставка-портрет «В серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно»

загружено (1)27 травня 2024 року виповнюється 95-та річниця від дня народження Романа Івановича Іваничука (1929-2016) –  українського письменника-шістдесятника, Героя України, громадського діяча, лауреата Національної премії України імені Шевченка, одного з організаторів Товариства української мови імені Тараса Шевченка, члена Спілки письменників України, депутата Верховної Ради України І-го скликання, Заслуженого працівника культури України, Почесного доктора Львівського національного університету імені Івана Франка, творця українського історичного роману, скерованого на пробудження національної свідомості. Письменник збагатив українську літературу багатьма історичними романами, новелами, повістями, писав про різні періоди і різних постатей нашого минулого.загружено (3)

Прозі письменника притаманні гостросюжетність, оригінальність стильових прийомів, поєднання художньої фантастики, коріння якої у фольклорних джерелах з науковою достовірністю. Майже всі твори письменника присвячені темам патріотизму та служіння рідній землі. Його знамениті «Мальви» («Яничари») разом із іншими творами залишили для вічності мислячий історичний роман, який ламав стереотипи радянського мислення, і радянській людині-космополіту пропонував поглянути через призму художнього світу на власне національне обличчя.

IMG_8578Багато творів автора перекладено на англійську, німецьку, польську, литовську, грузинську та інші мови. За романами «Шрами на скалі» та «Мальви» здійснено низку театральних інсценізацій, за мотивами роману «Черлене вино» створено оперу «Олеська балада».

З метою ознайомити читача з творчістю геніального письменника та його незабутніми творами на абонементі центральної бібліотеки  організована виставка-портрет «В серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно». Ознайомившись є  нашою виставкою, ви зможете здійснити захоплюючу подорож до стародавнього Львова, пройти дорогами Франка, зануритись в історію славної Запорозької Січі.

 

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера