«Шляхами долі моїх земляків»

IMG_8571Щорічно 28 травня відзначається свято краєзнавців – дослідників історії міст і сіл, районів і громад по всій Україні, популяризаторів історичної і культурної спадщини нашого народу.

Краєзнавство – явище дуже давнє. Першою українською краєзнавчою працею вважають «Повість минулих літ», а її автора – ченця Києво-Печерського монастиря Нестора – першим краєзнавцем. На відміну від багатьох інших країн, в Україні краєзнавство набуло особливого поширення, починаючи з 1960 років. Свідченням цьому є 26-томна «Історія міст і сіл» та тисячі видань з історії населених пунктів України, що вийшли друком за років незалежності.

Адже пізнати рідний край – побачити свій шлях в житті. І хоч би де ми не перебували, куди б не пролягли наші нелегкі життєві дороги, ми завжди, хоча б у думках, повертаємось до рідних місць. Та, щоб по-справжньому любити свій рідний край, його треба добре знати.

Рідна земля це наша мала батьківщина, де ми вперше почули мамину колискову, пізнали перші радощіIMG_8570 й перші сльози, перші перемоги й поразки…Рідною для нас є та земля, де ми народилися. Для нас з вами – це наша рідна Гайсинщина, наш любий Гайсин. IMG_8574Тому в центральній бібліотеці з нагоди  Всеукраїнського дня краєзнавства організовано виставку «Шляхами долі моїх земляків». На ній представлені книги і публікації про відомих уродженців нашого краю, які внесли значний вклад в розвиток економіки, культури, освіти, медицини, народної творчості. Ці книги виховують гідних громадян своєї землі, адже поглиблюють знання з історії власного краю. Орієнтовані на широку аудиторію та особливо цінні для підростаючого покоління, бо вчать цінувати, любити рідні міста, села, селища, які є складовою нашої  Батьківщини та незримо присутні у генному коді кожного.

Запрошуємо до знайомства з книгами.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера