Топоніміка с.Крутогорб

Назва походить від горбистої місцевості, на якій воно розташоване.
У цьому невеличкому селі збереглись народні назви вулиць, кутків. Наприклад:
Мартіянів куток – ще до революції жив тут заможний хазяїн Мартиян. Куток зберіг назву і до сьогоднішніх днів.
Жерденівська новосілка – це нові забудови від села Жерденівка.
Тимарська новосілка – нові забудови від села Тимара.
Навколо села розкинулись ліси.
Дубина – дубовий ліс.
Чорний ліс – грабовий ліс.
Авдосова гора – схили над річкою Сіб. Розповідають, що жив росіянин Авдос і вирощував дуже гарний виноград на схилах гори. В 30-роки житель села Крутогорб Степенко Каленик виїхав до Одеси на роботу разом з дружиною, а після війни повернувся, сімейне життя не склалось. Над річкою Сіб, на крутих схилах, викопав землянку і жив там.
Схили засадив виноградом. Люди пригадують, що виноград дуже гарно родив. На той час в сільських садибах не було винограду і люди в нього купували. Для винограду виплітались великі корзини.
Потім ще кілька жителів села стали вирощувати на горі виноград, а гору назвали Адьосовою. Тому , що чоловік той почав розмовляти російською мовою і всім розповідав, що він з Адьоси. Ще в 70-80 роках росли кілька кущів винограду, а стежки на схилах збереглись і досі.
До с. Крутогорб відносився хутір Балкани, що неподалік с. Ярмолинець. Там було всього 10 дворів, з роками хутірчани переселилися до села.
Поля навколо Крутогорба мають свої особливі назви:
Дарове поле – тепер на ньому дачний масив, а назва походить від слова «дарувати». Колись дуже давно, згадують старожили, воно було подароване у спадщину.
- Поле «За дрібним» – назва походить від лісу молоденьких насаджень, але в даний час це старий мішаний ліс.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера