Топоніміка с.Кущинці

Село засноване в ХVІІІ столітті. Сама назва походить від слова «кущі». Посередині села було кілька хатин, а вся територія заросла кущами, і тому село називається Кущинці.
Жителі села Кущинці до цього часу зберегли народні назви вулиць, кутків.
– Вулиця «Новосьоловка» – названа так, тому що було розпочато будівництво на новій вулиці.
– Вулиця «Деркачівка» – тому названа так, що на цій вулиці жила сім’я на прізвище Деркач.
– Вулиця «Вирій» – названа так, тому що біля вулиці був великий ставок, де був розташований млин. Коли млин працював, то говорили, що млин вирує.
У селі збереглась народна назва лісу Козяган.
Козяк – це північно-східна частина села, яка раніше була заселена, тепер її називають Козяком. Також біля цієї частини села є ліс, який називають Козяганим. Старі люди розповідали, що землі цієї території села подарувала цариця генералу Кузю разом із селянами, і від слова Кузя пішла назва Козяк.
Через село протікає річка Кубліч, яка витікає із села Кіблич.
Поля також мають особливі назви – Могилки, Жолуб.
Біля села є долина «Лиса гора» – там був великий ліс, а посеред лісу була галявина, де нічого не росло. Цю галявину назвали Лисою.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера