Топоніміка с.Ладижинські Хутори.

Раніше село називалося по імені селянина Хутко, який мав свій хутір. А «ладижинські» – тому, що недалеко містечко Ладижин, яке розбудовувалося, і люди, в пошуках нових земель, переселилися на безлюдну місцевість і заснували невеликий хутір.
Цікаві народні назви вулиць і кутків у селі:
– Вулиця Голопузівка – раніше на цій вулиці жили бідні люди, які мали дуже бідний одяг. От назва і пішла від «голих пузів».
– Вулиця Стовбова – одна з перших ця вулиця була оснащена лінією електропередач. Коли проводилась електрика, ставились високі стовби. Від цього і пішла назва вулиці.
– Вулиця Польова має народну назву «Вершина» – вона знаходиться ніби на горі, хоча її перетинає Провалля (низовина).
– Вулиця «Круглики» – цю вулицю можна пройти по круговій.
– Вулиця Пеньківка – знаходиться біля колишнього колгоспного садка, який вирізали і залишились на тому місці одні пеньки, від цього і пішла народна назва вулиці.
Поряд із селом росте ліс «Березник» – в ньому росте багато беріз.
На окраїні села є три ставки. На вигляд це один довгий ставок, розділений двома греблями. Вони мають назви: «Перший», «Другий», «Третій».
По дорозі на село Губник є поле «Козацьке». На ньому збереглись козацькі кургани.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера