Книжкові новинки за травень 2014 року в Гайсинській централізованій бібліотечній системі

                                                          Шановні користувачі!

Фонд Гайсинської центральної бібліотеки поповнився новими  книгами з різних галузей знань: історії, мовознавства, літературознавства, а також творами українських та світових    письменників. Багато цікавої та пізнавальної літератури,з якою Ви  маєте можливість ознайомитися, як на нашому сайті,переглянувши список новинок, так і завітавши до бібліотеки.

 

 

 

 

Сорока, Ю. В. Арахнофобія: роман / Ю. В. Сорока. — Київ: Золоті ворота, 2013.— 251 с.

Арахнофобія — це не лише медичний термін, Арахнофобія — це жах, з яким зустрічаєшся у реальному житті, а він висушує твою душу розумінням: потвора зовсім поряд. Вона чатує. Вона готова напасти у той момент, коли ти очікуєш на небезпеку найменше. І тоді тебе нікому буде захистити. Окрім людини, котра сама пройшла рукотворне пекло й загартувала свою душу у горнилі чужої війни. Отже спробуємо пройти тим шляхом, який пройшов львівський приватний детектив Ярослав Савицький, і осягнути холодну жорстокість, на яку може буде здатною людина..

 

 

Мустафін, О. Р.Справжня історія Стародавнього світу / О. Р. Мустафін. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2013. — 349 с.

«Справжня історія Стародавнього світу» — це не просто книжка про події, що відбувалися тисячі років тому. На відміну від шкільних підручників, в ній йдеться не лише про історію окремих народів — шумерів, єгиптян, греків, римлян, а й про увесь Стародавній світ як цілісну систему. Чому перші міста з’явилися на Близькому Сході, а коня приручили в Україні? За чим шумери плавали до Стародавньої Індії? Що греки запозичили у фінікійців окрім абетки? Чи могли зустрітися Будда, Конфуцій і Піфагор? Чому індіанці, що жили за тисячі кілометрів від Єгипту, теж будували піраміди? І як так сталося, що наймогутніші держави виявилися безсилими перед вихідцями з маленького містечка на краю цивілізованого світу? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти «логіку історії». Від появи перших людей — до виникнення держави. Від першого обробленого каменю—до класичної філософії. Глава за главою читач пройде той шлях, яким століття за століттям проходило людство. Різні культури, різні цивілізації, різні релігії— і спільна спадщина Стародавнього світу, без якої не можна уявити сучасного життя. Колесо і папір, гроші і глиняний посуд, літери і цифри, спорт і пошта, театр і вибори — про те, як і чому вони виникли чи були винайдені, розповідає ця книжка.

 Сорока, Ю. В.Брестська унія / Ю. В. Сорока. — К. : Золоті Ворота,2013. —119 с.

Наприкінці XVI століття Річ Посполита, спрямована рукою Ватикану, оприлюднила проект злуки католицької і православної церков, який був реалізований 1596 року у Бресті й отримав назву Брестської унії. Однак впровадження унії із самого початку зазнало протесту і опору не тільки з боку православного духовенства, але й значної частини українського народу, насамперед селянства і козацтва, бо православна віра відігравала цементуючу роль в духовному та суспільному житті, що сприяло збереженню національної самобутності українців.

 

Тома, Л. В.Петро Конашевич Сагайдачний / Л. В. Тома. — Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. — 119 с.

Петро Конашевич Сагайдачний (1570—1622) увійшов в історію як один з найвизначніших козацьких гетьманів Війська Запорозького, ви¬датний полководець, державний діяч, дипломат, захисник української культури і духовності. Завдяки його діяльності козацьке військо пере¬творилося на регулярне військове формування. Перемоги Сагайдачного в походах до Криму і Туреччини сприяли зростанню міжнародного значення українського козацтва. Визначну роль відігравав гетьман і в Хотинській війні 1620—1621 років. Під час Хотинської битви Сагайдачний очолював 40-тисячне козацьке військо. Перемога в ній зупинила наступ Османської імперії на Європу. І в цьому неперевершена заслуга Петра Конашевича Сагайдачного — звитяжного лицаря, котрий завжди був «готовий ойчизні служити, за вольность її і свій живот положити».

 

Солдатенко, В. Ф.Проект «Україна». 1917—1920 рр. Постаті / В. Ф. Солдатенко. —. Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. — 511 с.

У цій книзі подані короткі матеріали про тих, хто стояв біля витоків відродження нації, розробляв платформу Української революції, керував її втіленням в життя, очолював політично-коор-динаційний центр національної державності, — М. Грушевського, В. Винниченка, М. Міхновського, Д.Дорошенка, П.Христюка, С. Голубовича, М. Порша та багатьох інших. Всі вони залишили достатньо рельєфний слід у житті нації. їх прізвища фігурували в сотнях і тисячах важливих, іноді — справді доленосних документів, а від позицій, вчинків і дій багато в чому залежав вектор розвитку великого європейського народу на одному з переломних рубежів вітчизняної історії.

 

Остен, Дж.  Емма: Роман / Дж. Остен; пер. з англ. В. К. Гор-батька. — Харків: Факт, 2013. — 447 с.

Світ творів англійської письменниці Джейн Остен (1775— 1817) — світ звичайних чоловіків і жінок, доволі буденний, розмірений і в той же час не позбавлений драматизму. Тонкий психолог і знавець людського серця, письменниця створила надзвичайно виразні й правдиві образи. її герої — живі люди, з усіма їх достоїнствами і недоліками, здатні і на високі почуття, і на великі помилки.
Емма Вудхаус, героїня однойменного роману, з неприпустимим марнославством і самовпевненістю вважала, що вміє читати в чужих серцях і здатна розпоряджатися чужими долями, навіть не замислюючись, що це може завдати комусь болю, більше того, стати загрозою її власному щастю — втратою відданого друга, який щиро кохає її.

Остен, Дж.   Доводи розсудку: роман / Дж. Остен; пер. з англ. Т.О.Шевченко. — Харків: Факт, 2013. — 318 с.
Світ творів англійської письменниці Джейн Остен (1775—1817)—світ звичайних чоловіків і жінок, доволі буденний, розмірений і в той же час не позбавлений драматизму. Тонкий психолог і знавець людського серця, письменниця створила надзвичайно виразні й правдиві образи, її герої – живі люди, з усіма їх достоїнствами і недоліками, здатні і на високі почуття, і на великі помилки.
Ще зовсім юною Енн Елліот, героїня роману “Доводи розсудку”, зустріла свою любов, але змушена була відмовитися від коханого заради інтересів сім’ї. Довгі роки розлуки, що минули до їхньої нової зустрічі, довели: час не власний над істинними почуттями, і хоча крок до щастя зробити непросто, герої впевнені – лише доводи власного розсудку повинні керувати нашими вчинками, стримувати пристрасті та застерігати від зради, у тому числі від зради у коханні…

Звево, І.Самопізнання Дзено: Роман / Італо Звево; Пер. з іт. тексту і передмови М. Прокопович. -— Харків: ТОВ Творч. об-ня «Гімназія», 2013. — 411 с.
Гектор Шміц і Італо Звево (1861—1928) — два імені, що об’єднали одну й ту ж людину. Гектор був підприємцем з бездоганною репутацією, життя його проходило між власною справою та сім’єю. Італо все життя сумнівався, чи варто йому писати. Справи йшли успішно, а от література… Та коли йому було вже за шістдесят, Італо вийшов таки з тіні Гектора: на світ з’явилося «Самопізнання Дзено» — найкращий і найзнаменитіший роман письменника…
Дзено Козіні, підприємець з міста Трієста, пише спогади для свого психоаналітика, доктора С. Але Дзено не просто згадує про те, що було з ним колись — історію свого одруження, смерть батька, намагання кинути палити та інше, він досліджує себе самого, сподівається, само-пізнає себе крізь події власного життя.

Сорока, Ю. В. Бій під Крутами/ Ю. В. Сорока. — К: Золоті Ворота, 2013. —120 с.
29 січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км від Києва відбувся жорстокий, нерівний бій між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими юнкерами, студентами і гімназистами, що обороняли підступи до Києва. Більшість юнаків не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

 

Сорока, Ю. В. Дмитро Байда-Вишневецький / Ю. В. Сорока. — К: Золоті ворота, 2013. — 120 с.

Дмитро Байда-Вишневецький — славетний козацький лицар, ви¬значний полководець, який на початку 1550-х років заснував фортецю на острові Мала Хортиця на Дніпрі, згуртував навколо неї козаків і цим поклав початок Запорозькій Січі. Про його хоробрість і талант воїна складалися легенди. В українській народотворчості ці легенди перетворилися на широковідому думу про козака Байду, що уособлював і козацькі вольності, і войовничий дух, і нечуваний героїзм у боротьбі з ворогом

 

 

Литовченко Т. і О.Кинджал проти шаблі / Т. і О. Литовченки. — Харків: ТОВ Творч. об-ня «Гімназія», 2013. — 315 с.

…Коли князь Іван Вишневецький та його молода дружина Олександра раділи народженню свого первістка Дмитра, людська заздрість єдиним ударом розбила їхнє щастя. Полонена і продана в рабство Олександра була змушена боротися за виживання, доки не зійшла на один з найвищих щаблів влади в Османській імперії. Княжич Дмитро Вишневецький виріс хоробрим вояком, справжнім оборонцем українських земель від турецьких набігів і дістав прізвисько Байди. Саме тоді невблаганна доля зіткнула матір і сина, які не підозрювали про кровний зв’язок між ними!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути:

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.



Просмотреть на карте большего размера