До нас новинки надійшли!

IMG_0110     Нова книга. То завжди подія. Ось і трапилась вона на початку 2016 року: центральна районна бібліотека поповнилась новими книгами. Для користувачів було оформлено книжкову виставку «Від сторінки до сторінки – презентуємо новинки», на якій були представлені новинки літератури, які нещодавно поповнили фонд бібліотеки і які не залишать байдужими жодного користувача бібліотеки. З деякими ми Вас познайомимо:

Гюнтекін      Гюнтекін, Р.Н. Листопад : роман/Решат Нурі Гюнтекін. – Харків: Фоліо, 2015. – 158 с.

     Алі Риза-бей був упевнений, що щастя не у багатстві, а у великій дружній родині. Та одного разу він став перед вибором: залишитись чесним і гордо піти з посади або промовчати й далі, як і раніше, працювати з усвідомленням того, що покриваєш якісь темні справи. Будучи людиною принциповою, Алі Риза-бей покинув роботу і пішов на пенсію, сподіваючись на підтримку і розуміння близьких. Та він ніколи й гадки не мав, що доживе до тих днів, коли власні діти докорятимуть йому за чесність і порядність. Однак усе в його родині перемінилось: милі бесіди затишними вечорами перетворились на міжусобні війни, рідні люди стали чужими, а сам Алі Риза-бей опинився у цілковитій ізоляції і на схилі віку раптом зрозумів,що життя схоже на неминучий листопад, за яким іде холодна зима…

Орлик Пилип       Коляда, І.А. Пилип Орлик/ І.А. Коляда, С.Ю. Коляда. – Харків: Фоліо, 2015. – 121 с.

    Впродовж багатьох років ім’я Пилипа Орлика таврувалось як зрадника українського народу і пов’язувалось із постаттю І. Мазепи. В офіційній дореволюційній та радянській історичній літературі його згадували дуже мало. Ставши гетьманом, уклав зі старшиною і представниками запорожців угоду, яка дістала назву «Пакти і конституція прав і вольностей Запорозького Війська», яку пізніше називали «Конституція Пилипа Орлика» та «Бендерська Конституція». Документ складався зі вступу й 16 статей, у яких проголошувалася незалежність України від Московії та Речі Посполитої. Проголосивши Україну фактично незалежною республікою, «Конституція Пилипа Орлика» стала найвищим досягненням тогочасної політичної думки не тільки в Україні, а й у Європі.

Мицик ,Св. Могили       Мицик, Ю. Св. Петро Могила/ Юрій Мицик. – Харків:Бібколектор, 2015. – 119 с.

     Петро Могила належить до тих людей, чиї імена символізують відродження нації. Біля витоків прославленої далеко за межами України Києво-Могилянської академії поряд з іншими культурними діячами XVII ст. стоїть і Петро Симеонович Могила.

Данило Апостол       Тома, Л. Данило Апостол/ Л. Тома. – Харків:Бібколектор, 2015. – 88 с.

      Данило Апостол (1654—1734), ставши гетьманом Лівобережної України у скрутний для країни час, незважаючи на свій більш ніж поважний вік (73 роки), зумів залишити помітний слід в історії України: саме за його петицією Анна Іоаннівна у так званих «Решительных пунктах» підтвердила – хоч і обмежену – козацьку автономію. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взявся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, звичайно, старий гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будується Українська оборонна лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну повертаються запорозькі козаки і засновують Підпільненську Січ.

 Ульяненко О. Сталінка     Ульяненко, О. Сталінка. Дофін Сатани: романи/ Олесь Ульяненко. – Харків:Бібколектор, 2015. – 507 с.

     Олесь Ульяненко – мабуть, найрадикальніший і найжорсткіший сучасний український прозаїк, скандальний і непередбачуваний майстер слова. “Сталінка” – найбільш резонансний твір письменника, один із перших культових українських романів нового часу. Саме він здобувся на нищівну критику, саме за нього автор згодом отримав малу Шевченківську премію. Письменник змальовує життя в божевільні, де люди перетворюються на рослини. Але ж не всі. Головний герой Йона намагається втекти на волю, але що таке воля в “країні вічних дурнів і катів”? – Хаос, обман, розпуста, злочини… І тільки віра в Бога допомагає людині вистояти в цьому божевільному світі. У цій книжці також публікується новий роман майстра жорстокого реалізму “Дофін сатани”, де за привабливою машкарою рафінованого інтелігента ховається жахлива сутність нелюда- вбивці.

 Шевченко     Шевченко, Т Повісті. Художник. Близнюки. Прогулянка із задоволенням та не без моралі / Тарас Шевченко. – Львів: Апріорі, 2015. – 320 с.

     Твори Шевченка, написані російською мовою, але пережиті і відчуті, висловлені на рівні серця своєю рідною, українською мовою. При перекладі з російської на українську вражаєшся цим дивним феноменом Людського мислення: наче з кривого дзеркала отримуєш раптом правдиве дзеркальне відображення.

      Роздобудько, І. Ґудзик-2. Десять років по тому: роман. – К.: Нора-Друк, 2015. – 320 с.

     Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву… Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому…

олійник      Олійник, Б. І. Основи: Поезії. Поеми/ Борис Олійник. – Дніпро, 2015. – 696 с.

    До книги увійшли вибрані твори видатного українського поета і громадського діяча, лауреата Шевченківської премії академіка Бориса Ілліча Олійника. Утвердження людської особистості, висоти духу і моралі, протистояння злу і насильству – головні мотиви творчості одного з чільних шістдесятників.

Ульяненко серафима       Ульяненко, О. Серафима: роман/ Олесь Ульяненко. – Харків: Фоліо, 2015. – 217 с.

     В основі сюжету роману Серафима (2007) – відверта історія життя дівчини-вбивці, красуні, яка кращого застосування для своєї вроди, ніж піти по руках бандитів та міліціонерів, не знайшла, а потім, відчувши себе ображеною, почала розправлятися з усіма, хто зустрівся на її шляху, дофін Сатани, Жінка його мрії, Квіти Содому і трилогія Ангели помсти, у видавництві Фоліо вийшли друком його книжки: Сталінка, як і в інших своїх романах, письменник у Серафимі стверджував: Намагаюсь показати темні сторони суспільства, щоб довести людям, що так жити не слід.

Литовченки Фатальна      Литовченки, Т. і О. Фатальна помилка: авантюр. – іст. Роман/ Тимур і Олена Литовченки. – Харків: Факт, 2015. – 319 с.

    Роман «Фатальна помилка» присвячено 355-й річниці Конотопської битви та трагічній загибелі полковника Юрія Немирича — мрійника, романтика, авантюриста, українського інтелектуала XVII століття, відомого благодійника, адепта європейського вибору. Адже ще 355 років тому Україна мала цілком реальний шанс стати справжньою, як для XVII століття, європейською державою — незалежною, міцною і прогресивною. Державою православною, але без несамовитої азійської дикості Московського царства, з модерновою системою державного управління — на відміну від Речі Посполитої, де сейм міг обрати слабкого безвільного короля і де час від часу наставали періоди безкоролів’я.
Проте скористатися такою історичною можливістю не вдалося…

палинський       Палинський, В. Бібліотекар: новели й оповідання/ Віктор Палинський. – Львів: Апріорі, 2013. – 244 с.

       Нова книжка прози відомого українського письменника Віктора Палинського – це ще одна нагода для шанувальників вишуканої літератури отримати справжню насолоду від читання, покинувши у світ невичерпної уяви та даровитого хисту.
      Його герої екстравагантні та несподівані, а їхні світи – можливості магічних перевтілень, містичних пошукувань. Звернімося до “Бібліотекаря”!    

Рудневич      Рудневич, М. Я з Небесної Сотні : повість / Марко Рудневич. – К.: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2015. – 182 с.

     Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції… Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.
Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли…

Рутківський     Рутківський, В. Сині Води: історичний роман/ Володимир Рутківський. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 440 с.

       Рік 1361. Волею долі князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою, призводить до битви над річкою Сині Води — однієї з найбільших битв у історії середньовічної Європи.
      Вистояти у смертельній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів. Разом з героями роману українського прозаїка Володимира Рутківського «Сині Води» читач не лише зазнає безлічі захопливих пригод, а й дізнається, хто врятував великого князя литовського та руського Ольгерда від стріли найманого вбивці, познайомиться з властителем Золотої Орди ханом Мамаєм, побуває в Києві — одній з найвеличніших столиць Європи А головне — переконається в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.

 Базів    Базів, В. Армагеддон на Майдані : роман-реквієм/ Василь Базів. – К.: Український пріоритет, 2014. – 160 с.

      Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни – у супрязі з усім прогресивним світом – древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

Історія україни     Історія України в особах: ХІХ ст.. – К.: Україна, 2015. – 368 с.

     До книги увійшли нариси про видатних діячів суспільно-політичного життя, яскравих представників науки, культури й мистецтва, які залишили помітний слід в українській історії ХІХ-го століття. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

несбьо син       Несбьо, Ю. Син: скандинавський гостросюжетний роман/ Ю. Несбьо. – Харків: Фоліо, 2014. – 574 с.

         Сонні Лофтус упродовж останніх десяти років відбуває термін за злочини, яких не скоював. В обмін за це він безперебійно отримує героїн. Інші в’язні часто звертаються до нього по розраду чи благословення, оскільки Сонні має серед них реноме напівченця-самітника. Наркоманом він став, коли його батько, офіцер поліції, вчинив самогубство і вже після смерті був визнаний винним у корупції. Сонні перебуває у центрі уваги корумпованого середовища Осло: тюремний персонал, поліція, адвокати, збоченець-капелан — усі зацікавлені в тому, щоб він залишався у в’язниці. Та дізнавшись про деякі, тривалий час приховувані факти щодо свого батька, Сонні вчиняє блискучу втечу і розпочинає полювання на людей, винних у злочинах, за які досі змушений був спокутувати він.

Еко У.        Еко, У. Номер нуль: роман/ Умберто Еко. – Х.: Фоліо, 2015. – 191 с.

     Після п’ятирічної перерви у січні 2015 року побачив світ новий роман Умберто Еко ”Номер нуль” (“Numero Zero”). Вікіпедія визначає його жанр як нуар. На відміну від попередніх творів письменника, події в ньому відбуваються у недалеку епоху — у Мілані 90-х років ХХ століття. Головний герой — редактор газети, створеної, щоб друкувати наклепницькі статті про бізнесменів і псувати їм репутацію. Однак, окрім теми продажної журналістики, Еко згадує і недавні політичні події в Італії — замах на Папу Римського, діяльність масонської ложі “Пропаганда № 2”, операцію “Гладіо”, проведену НАТО, і невдалий державний переворот…

Кокотюха      Кокотюха, А.А. Привид із Валової: роман/ Андрій Кокотюха. – Х.: Фоліо, 2015. – 285 с.

     Початок ХХ століття, 1909 рік. Успішний київський адвокат Клим Кошовий тікає до Львова від переслідувань царської охорони, де стає лише скромним помічником старого нотаря. Його нудні злиденні будні порушує візит комісара кримінальної поліції: у кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима. Сам чоловік загинув за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок.
      Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть, у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею, чекає погибель. І така смерть на Валовій — не перша. У гонитві за привидом Кошовий та його відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. І вона дуже не сподобається загадковій та впливовій красуні Магді Богданович…

україна - європейська       Україна – європейська країна/ Авт.-уклад. С. Чайковський. – К.: Балтія-Друк, 2015. – 124 с.

    Яскраве видання, у якому статті нашої держави проілюстровані унікальними експонатами зі знаменитої скарбниці – Національного музею історії України, не залишитися непоміченим у світі книжкових новинок. Розповідь доповнюють факсимільні копії цікавих історичних документів з фондів музею. Видання розраховане на широке коло читачів.

монастирі      Ломачинська, І.М. Монастирі України/ Ірина Ломачинська. – К.: Балтія – Друк, 2015. – 208 с.

       В книзі досліджено історію розвитку багатьох діючих в Україні монастирів, проаналізовано сутність феномену чернецтва та його проявів на українських теренах, а також визначено найбільш характерні риси. Властиві для православної та католицької чернечої практики. Особливу увагу приділено значенню монастирів у поширенні освіти, розвитку книговидавничої справи, збереженні сакральної культури українського народу. Видання має вишуканий дизайн і багато ілюстроване, як світлинами сучасних фотомитців так і старовинними фотографіями.

      Прогулянка Волинню / Укл. П.Троневич. – К.: Друк, 2015. – 160 с.

прогулянка      Нове видання продовжує популярну серію путівників «Прогулянка…».
     Волинь – давня історична земля України, розташована в центрі Європи. Звідси беруть свій початок ріки Балтійського та Чорного морів, через Волинь проходили найважливіші торговельні шляхи Європи. Волинь – це територія, де сходяться три держави, три народи – українці, поляки й білоруси, об`єднані спільними етнічними та культурними коренями.
      Багатокольорове видання містить інформацію про історію і сучасність Волинської землі, опис міст та історичних місць області, пам`яток культури і природних багатств краю; до видання додається докладна карта Волинської області і карта Луцька. Видання спрямоване на широкий загал – в першу чергу, молодь, а також стане в пригоді всім, хто любить пізнавати історію рідного краю подорожуючи.

Лаврик        Лаврик, О.В. 1000 цікавих фактів про Україну/ Оксана Лаврик. – Х.: Віват, 2015. – 256 с.

      У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персони – усе це та ще багато іншого пропонується увазі допитливого та небайдужого читача. Видання стане в нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.

градова       Градова, А. Гетьмани України. Історії про славу, мудрість і відвагу/ Анна Градова. – Х.: Віват, 2015. – 352 с.

      У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персони – усе це та ще багато іншого пропонується увазі допитливого та небайдужого читача. Видання стане в нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.

тарас       Тарас, Я.М. Таємниці бабусиної скрині/ Ярослав Тарас. – 2-е вид., доп. – Львів: Апріорі, 2015. – 272 с.

       У пропонованій книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні у наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо.
Для широкого кола читачів.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера