Шановні користувачі!
До центральної бібліотеки надійшли нові книги. Запрошуємо всіх відвідати нашу бібліотеку, ознайомитися з новинками і обрати книгу до смаку.
«Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв». – 2-е вид., перероб. – Київ: ТОВ «Українська прес-група», 2016. – 296 с.
Ця книга — про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона — про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І далі продовжуємо їх записувати.
У цій книжці зібрані знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо, не всі вони припадуть вам до душі, але прочитавши цю книжку, ви вже ніколи не бачитимете війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Гради»…
Українське козацтво: науково-популярне видання. – Харків: ТОВ «Балтія-Друк», 2015. – 200 с.
Гарно ілюстрована книга про феномен українського козацтва у контексті вивчення історії Нового часу. Для широкого кола читачів.
Енглунд, П. Захват і біль битви: Перша світова війна у 211 епізодах/ Петер Енглунд. – Харків: Фоліо, 2016. – 555 с.
Петер Енґлунд – шведський історик, археолог, філософ (народився 1957 року). Його книга про Першу світову війну заснована на щоденниках і спогадах її учасників. Автор, досліджуючи архіви, відновив хід подій Першої світової війни. Кожен із дев’ятнадцятьох абсолютно різних людей з обох боків конфлікту розповідає про ту війну, що зазнав особисто, зокрема: багатодітна американка, яка влітку перебувала в маєтку в Польщі; датський пацифіст, мобілізований до німецької армії; російська медсестра; австралійка, яка приїхала на своїй вантажівці до Сербії, щоб служити в армії шофером; російський офіцер; німецький матрос; шукач пригод, латиноамериканєць, від якого відмовляються всі армії, крім османської; французький дипломат та ін. Петер Енґлунд показує, як настрій і сприйняття війни людиною змінюються від захоплення та ентузіазму до тотального страху і ненависті… Автор таким чином уклав щоденникові записи, що події розтортаються послідовно. Ми можемо побачити війну місяць за місяцем водночас на всіх фронтах. Саме в Першій світовій беруть початок усі жахіття, що відбувалися у світі в ХХ столітті. Про цю війну мало згадують, про неї мало що відомо. Книга «Захват і біль битви. Перша світова у 212 епізодах» заповнює цю прогалину.
Роздобудько, І. Оленіада /Ірен Роздобудько. – Харків: Фоліо, 2016. – 222 с.
Ірен Роздобудько (нар. 1962 р.) — українська журналістка, письменниця і поетеса. Як зазначає сама авторка, «Оленіада» писалася «трьома заходами».
Перші пару розділів написано ще в 2002-му, але книжку закінчено не було, адже настав 2004 рік. І вигадана країна «Лапландія», про яку в ній йдеться, в один день перетворилася на велику країну. З великим майбутнім. З людьми, котрі за мить розпрямилися і пішли вперед… Йшли, йшли, йшли… Озирнулися і здивувалися: ті, хто послав їх уперед, — з тими, хто тягнув назад. Довелося вийняти з шухляди недописане і дописати — в 2006 році. І назвати те все «комедією абсурду». Так закінчилась перша частина «Оленіади».
До другої Роздобудько приступила в січні 2013 року і написала її у вкрай короткий строк — останню крапку було поставлено в лютому того ж таки 2013-го. Авторка виходила з тієї давньої істини, що коли закінчуються гнів і сльози — останньою зброєю стає… сміх. І останнім сміється той, кому немає чого втрачати. І сміючись — перемагає.
Може здатися неймовірним, але ще рік тому Роздобудько передбачила події, що відбуваються сьогодні. Так що «Оленіада» виявилася книгою пророчою.
Повернення в Царгород. – 2е вид., стереотип. – Київ: ТОВ «Українська прес-група», 2016. – 496 с.
“Візантія й Давня Русь—Україна. Козацька Україна та Османська імперія… Теми й досі не цілком досліджені. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії — корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії — витоки нашого козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Це — не лише минуле. Про все це — у нашій книзі «Повернення в Царгород».
Пахор, Б. Важка весна: роман/ Борис Пахор. – Харків: Фоліо, 2016. – 283 с.
Борис Пахор (нар. 1913 р.) — сучасний словенський письменник, лауреат престижних літературних премій, представник словенської меншини в Італії. У творах Пахора спогади про життя в’язнів фашистських концтаборів переплітаються з філософськими роздумами про світ і споконвічні людські цінності. Роман письменника «Важка весна» вийшов друком у 1978 році, його перекладено французькою, німецькою, англійською, італійською мовами. Радко Субан, словенець із Трієста, навесні 1945 року прибуває до санаторію для хворих на сухоти в передмісті Парижа. Позаду — важкі часи гоніння на словенців у фашистській Італії, робота санітаром у німецькому таборі смерті, попереду — лікування в санаторії, повернення до мирного життя. Буяння французької весни, вирування звільненого Парижа та цілюща природа його околиць стають не лише транзитною зупинкою на шляху повернення додому, а й рятівним містком між смертю та життям, подолати відстань між якими наснагу дають весна та кохання.
Беллоу, С. Герцог: роман/ Сол Беллоу. – Харків: Фоліо, 2016. – 411 с.
Сол Беллоу (1915, Канада — 2005, США) — американський письменник єврейського походження, син емігрантів з Росії, видатний романіст ХХ століття, лауреат Нобелівської премії з літератури 1976 року. Роман «Герцоґ» вийшов друком у 1964 році, був відзначений Національною книжковою премією США, перекладений багатьма мовами світу. Це історія професора університету Мойсея Герцоґа, який після того, як від нього пішла дружина, забравши доньку, починає шукати сенс буття… Він пише листи, проте не надсилає їх. Його адресати — стародавні і середньовічні філософи, письменники (і вже померлі, і живі), політики (зокрема президент США), давні друзі й вороги, випадкові знайомі… Оригінальний спосіб віднайти себе, розмовляючи з людьми, які не можуть відповісти на твої запитання…
Москалець, К. Вечірній мед: романи, повісті, есеї/ Кость Москалець. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 448 с.
До нової книги відомого українського письменника і музиканта увійшли веселий анархічний роман “Вечірній мед”, сповнений інтертекстуальної гри з поетичними текстами покоління вісімдеятників і з творами Стейнбека, Джойса та Бекета. У зворушливій повісті “Зірка на ім’я Марія” ісорія української рок-групи вкотре переконує читача в тому, що життя є сном; сюрреалістичний “Досвід коронації” – каркрломний експеримент із постмодерними текстовими стратегіями. Видання широко представляє есеїстику Костя Москальця, зосереджену на етичних, естетичних і метафізичних проблемах нашого часу.
Желдак, Т. А. Історія чемпіонатів Європи з футболу/ Тимур Желдак. – Харків: Фоліо, 2016. – 395 с.
Зараз це важко собі уявити, але всього якихось 60 років тому не існувало такого поняття – «Чемпіонат Європи», а перші континентальні змагання були зустрінуті провідними європейськими футбольними країнами вкрай негативно. Минув час, і зараз Чемпіонат Європи став подією, яка виходить далеко за рамки просто футбольного змагання. У всіх 13 європейських першостей, що минули, – своя історія. Історичним став уже і Євро-2012 в Україні та Польщі.
Це видання – не лише збірка довідкової інформації (хоча любителі статистики також знайдуть тут багато корисного), це емоції і переживання, невідомі факти і загадки забитих і незабитих голів, перемоги й поразки, герої і невдахи… Тобто футбол – найкраща в світі гра у всіх її проявах.
Ця книжка – продовження «футбольної серії» видавництва «Фоліо», розпочатої книжками «Билиці та вигадки українського футболу» (історія київського «Динамо»), «Знамениті постаті українського футболу» та «Історія українського футболу».
Останні коментарі