Новинки літератури

knigi-novinki2До уваги користувачів!

До центральної бібліотеки надійшли нові книги!

Всіх бажаючих ознайомитися з новинками запрошуємо до бібліотеки!

 

holodomor    Горошко, С. Голодомор 1932-1933 рр. Українська гуманітарна катастрофа ХХ століття. – Київ: Україна, 2016. – 180 с.

     У книзі подаються трагічні події життя українських селян, що відбувалися впродовж 1932-1933 років. Архівні документи, свідчення очевидців голодомору показують причини трагічних подій і української гуманітарної катастрофи ХХ століття. Книга розрахована на науковців, студентів, широке коло читачів.

mentalitet    Стражний, О. Менталітет Майдану: хроніка подій – свідчення очевидців: нове видання. – Київ: Дніпро, 2016. – 192 с.

   У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє. Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.

shkilnyk   Шкільник, М. Україна у боротьбі за державність в 1917-1921 рр. спомини і роздуми/ Михайло Шкільник. – Київ: ТОВ «Кліо», 2016. – 512 с.

     Спогади і роздуми М. Шкільника відтворюють доленосні для України події революції 1917-1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб визволення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним, закарбованим лише в пам’яті автора. Він, урядовець тогочасних українських міністерств, подає своє бачення революційних подій, аналізує їх та намагається знайти причини поразок визвольних змагань. На його думку, однією з них є дискредитація української ідеї П. Скоропадським, який під вивіскою «Української Держави» готував відновлення «єдиної і неподільної» Росії.

    Книга адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.

    Історія європейської цивілізації. Близький Схід./ За ред. Умберто Еко. – Харків: Фоліо, 2016.istoriya-obrizaty – 1310 с.

   “Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до XX століття і поділений на три основних блоки: Античність [3 томи — Близький Схід, Греція, Рим), Середньовіччя [4 томи — Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття) і Сучасність [5 томів —XVI—XXстоліття).

    Близький Схід — це місце, де зароджувалася цивілізація не тільки Сходу, а й Європи. Саме на території так званого Родючого півмісяця почала розвиватися культура відновлювального землеробства, з’явилося примітивне колесо. Тут найпершими навчилися робити керамічний посуд та обробляти метали. Саме тут виникли перші міста, а потім перші територіальні держави: Ассирія, Вавилон, Хетське царство.

    Людям, що жили у Шумері, належить пальма першості у появі писемності і законодавства як такого. Тому не дивно, що найдавніші витвори мистецтва з’явилися також саме тут.

   Про все це і розповідає наша енциклопедія. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

Copyright GVMachines Inc. www.gvmachines.com      Київ: історія, архітектура, традиції: популярне видання. – К.: ТОВ «Балтія – Друк», 2016.

  Історія столиці України від літописного «града князя Кия» до сучасного мегаполісу, новітні археологічні знахідки, багаточисельні документи і архівні матеріали, портрети видатних особистостей і старі фото. Унікальна архітектура міста, різноманітні форми і стилі, стародавні храми і середньовічні укріплення, міські садиби і ансамблі, затишок провінційних вулиць і блиск столичних хмарочосів. Давні київські ТРАДИЦІЇ, що відрізняють його від інших міст: синтез, розмаїття і мирне співіснування різних культур і конфесій, розвиток форм міського врядування від всенародного віча і магдебурзького права, міцні гостинні традиції, що привертають туристів зі всього світу.

    Сазонець, І. Інвестиційна діяльність корпорацій: навч. посіб. – Київ: МАУП, 2007. – 192 с.investytsijna

   Це одне з перших видань для вітчизняного читача, присвячене міжнародній інвестиційній діяльності корпорацій. У ньому є відповіді на багато запитань, що можуть виникнути у спеціалістів, які планують поширити діяльність фірм, корпорацій, банків та міжнародні фондові, фінансові та товарні ринки. Розглянуто засади міжнародної інвестиційної діяльності, міжнародну діяльність на ринку фінансових інвестицій, інструментарій аналізу міжнародного інвестиційного ринку й інвесторів, які діють на ньому.

    Для студентів і аспірантів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться питаннями інвестування, інвестиційного менеджменту, ринку цінних паперів.

hubenko   Губенко, О. Як виховати генія, або Інвестиція у вашу дитину. Для дітей від 5 до 16 років: книга для батьків, дітей, педагогів та психологів/ Олександр Губенко. – Київ: «Самміт – Книга», 2016. – 132 с.

   Це принципово новий посібник з розвитку мислення, інтелектуальної креативності та фінансових здібностей дітей різного віку, починаючи з дошкільнят і закінчуючи підлітками. Це книга одночасно розвивальна й захоплююча. Вона вкрай необхідна для розумового розвитку маленької особистості і підготовки її до дорослого життя. Ви хочете виховати творчу обдаровану та практичну людину одночасно? Тоді ця книга для вас! Вона може бути використана у роботі батьками та їх дітьми, а також фахівцями-педагогами, психологами, вихователями та гувернерами. Вона слугуватиме як інструмент виховання багато років — від старшого дошкільного віку до юнацького, і буде в нагоді не тільки Вам і Вашим дітям, але й дітям Ваших дітей!

   Бакуменко, О. Доброзвучна муза/ Олександр Бакуменко. – Київ: Вид. – во «Україна», 2016. –bakumenko 560 с.

    До книги увійшли 34 літературні портрети відомих українських письменників, які своєю творчістю вписали яскраві сторінки в історію сучасної літератури.

    Цікаві спостереження автора у доступній для широкого читацького загалу формі перетворилися на філософію вишуканих літературних уподобань, де чільне місце належить психології письменницької праці.

chemerys-arav    Чемерис, В. Аравійська пустеля/ Валентин Чемерис. – Харків: Фоліо, 2016. – 443 с.

    Валентин Чемерис – відомий український письменник, автор історичних і фантастичних романів, які вже стали культовими: «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Ольвія» та ін…

   У цій книжці дорослих і дітей зацікавить погляд автора на події, які відбувалися в різні роки, – з проекцією на сьогодення. Своєрідна мандрівка Україною разом з письменником стане справжньою екскурсією із захоплюючими краєвидами та цікавими розповідями, якими Валентин Чемерис начебто стверджує, що доля однієї людини, її почуття та думки так само важливі, як доля народів, події, з яких потім твориться історія.

    Чемерис, В. Амазонка; Київ-Соловки/ Валентин Чемерис. – Харків: ЛА «Час читати», 2016. –chemerys 507 с.

   Нова книжка Валентина Чемериса присвячена поетам ХХ століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди і боротьби.

kokotyuha     Кокотюха, А. Різник із Городоцької: роман/ Андрій Кокотюха. – Харків: Бібколектор, 2016. – 250 с.

   Львів, 1913 рік. Напередодні Різдва жорстоко вбито кількох дівчат легкої поведінки. Газети дали невловимому вбивці прізви¬сько — Різник із Городоцької. Але кримінальна хроніка та інші сенсації більше не цікавлять уже відомого читачеві львівського адвоката Клима Кошового. У нього життя налагоджується: він має адвокатську практику, заможну клієнтуру, повагу в суспільстві й наречену — відому акторку театру і кіно. Та захищати хворого юнака, якого підозрюють у жорстоких вбивствах, Кошовий усе ж таки погоджується. Програти він не може, а перемога — це додаткова й гучна реклама. Але щойно невинний виходить на волю, на Клима починається справжнє полювання. Щоб урятувати своє життя, йому треба якнайшвидше знайти Різника. Так починаються пошуки, котрі приводять Кошового та його друга Йозефа Шацького в стіни психіатричної лікарні, відкривають світ львівських повій і таємниці хворих душ. Клим не знає, як Різник змінить його життя. І тим більше не уявляє, що ця справа підніме завісу над однією з таєм-ниць впливової красуні Магди Богданович…

    Кавабата, Я. Сплячі красуні. Давня столиця. Стугін гори/ Ясунарі Кавабата. – Харків: Фоліо,kavabata 2016. – 537 с.

    Ясунарі Кавабата (1899-1972) — один із найвидатніших японських письменників 20 століття. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1968 року. В основу його творчості покладене традиційне японське уявлення про прекрасне.

   «Стугін гори» (1954) — психологічний сімейний роман, герой якого, старий Сінґо, прагне збагнути себе й поведінку своїх не зовсім удачливих дітей. Роман цікавий тим, що досить розгорнуто трактує проблему старості. У повісті «Cплячі красуні» ця тема стане визначальною. Старий Егуці, що під кінець життя бажає повернутись у молодість, вчащає до будиночка «сплячих красунь», де, піддавшись спокусі, наче воскресає на якийсь час, аж поки несподівана смерть однієї дівчини знову не повертає його на грішну землю.

  Роман «Давня столиця» — це історія випадкової зустрічі двох дівчат-близнят Тіеко й Наско, розлучених долею невдовзі після народження. Гімн колишній столиці Японії з храмовими садами й парками.

mejs    Джеймс, М. Україна: матеріалізація привидів/ Мейс Джеймс. – Київ: ТОВ «Видавництво «Кліо»», 2016. – 688 с.

До книги увійшли статті Джеймса Мейса, що публікуються вперше, та найвагоміші праці дослідника, які побачили світ на шпальтах періодичних видань України та у книгах, виданих газетою “День”. Зокрема, “День і вічність Джеймса Мейса”, “Ваші мертві вибрали мене”, «Свічка у вікні». Видання присвячене розкриттю історичної правди про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого, яке до сьогодні паралізує політичне, економічне, освітнє, морально-етичне життя сучасного українського соціуму. У статтях проводиться ґрунтовний аналіз причин невдач національно-визвольних змагань українців на початку ХХ століття, розкривається страхітлива механіка тоталітарної сталінської машини влади. У збірці також уміщено статті про больові точки нинішнього часу: становлення громадянського суспільства, економічні, культурні, освітні проблеми, висвітлення на основі величезної фактологічної бази з історичної перспективи.

     Для істориків, журналістів, студентів і всіх, хто цікавиться історією і сьогоденням України.

  Згуровський, М. Київські політехніки біля витоків світової авіації, космонавтики таpolitehniky ракетобудування/М. Згуровський. – Київ: НТУУ «КП», 2016. – 400 с.

     Видання присвячене піонерам авіа- та ракетобудування, видатним представникам інженерної думки ХХ століття, чиї славні імена золотими літерами вписано в історію Київського політехнічного інституту. Матеріали, подані в книзі, впорядковано на основі циклу статей, опублікованих протягом останніх років у всеукраїнському тижневику «Дзеркало тижня» і можуть бути цінним джерелом інформації для вчених, викладачів, студентів та аспірантів, а також усіх, хто цікавиться історією науки і техніки.

kozhelyanko     Кожелянко, В. Срібний павук: роман/ Василь Кожелянко. – Львів: Кальварія, 2004. – 160 с.

    Роман творця жанру «українська альтернативна історія» здивує поціновувачів його прози цікавим поєднанням іронічного ставлення до найменших подробиць життя Чернівців 1939 року з несподіваними візіями культур інших країн та народів, віднайденими автором у маловідомих книжках. Ретро-детектив густо приперчений своєрідним гумором, присмачений соковитою буковинською говіркою та ароматизований стосунками у любовному трикутнику.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера