holy-book-2560x1600                           Шановні гайсинчани!

До центральної районної бібліотеки надійшли нові книги, з якими Ви можете ознайомитися на  абонементі та в читальному залі. Книги подаються з короткою анотацією, яка допоможе зорієнтуватися у виборі найціннішої та найкорисливішої інформації саме для Вас.

 

 

 

img700_17Яріш, Я. І.  Сповідь з того світу: іст. трилер / Ярослав Яріш; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. — Харків: Бібколектор, 2016. — 283 с.

Хто насмілиться кинути виклик Долі? Хто заставить Коло Історії крутитися в інший бік? Хто здатен перескочити безмежну прірву відчаю, страху й зневіри, піднятися вище за саму Смерть і своєю любов’ю розігнати темряву?! Невже вона, тендітна молода жінка, в котрої щойно забрали найдорожче? її Іван гине під час подій на Майдані — Марія ж не може змиритися зі смертю коханого чоловіка. І ось жереб кинуто: Доля заводить жінку в дохристиянські часи, вимірявши дистанцію у 13 століть. Галасливим вертепом пробігають покоління, змінюються епохи… Авари, хрестоносці, монголи, яничари, НКВС… А Марія все мандрує і мандрує: щойно перетнувши фінальну лінію, знову опиняється на старті. Це і є відповіддю всесильної Долі на її виклик, адже Кола Історії не розірвати: як гинули Іванові прадіди, так і він мусить віддати своє життя за рідну землю…

 

 

 

Чемерис, В. Л.  Анна Київська: роман / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач 25531078.coverЛ.П.Вировець. — Харків: Фоліо,2016. — 220 с.

 

Новий роман Володимира Чемериса присвячений доньці Ярослава Мудрого, красуні Анні, першій королеві Франції. Вона подарувала Генріху І не тільки спадкоємця корони — Філіппа, а й значною мірою змінила хід французької історії. Смілива, розумна та освічена королева поступово стає співправителькою Генріха, її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах. Владна і мудра, вона розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції — Анну Київську. Але чи була щаслива ця жінка і де вона закінчила свій земний шлях, про це не знає ніхто…

 

 

5b9e715d5304805112e232249867f65cКолібаба, Л. М.  Словник дієслівного керування / Лариса Колібаба, Валентина Фурса. — К. : Либідь, 2016. — 656 с.

 

Систематизовано типові нормативні відмінкові форми залежних від дієслів іменників, серед яких — найскладніші, суперечливі випадки дієслівного керування в сучасній українській літературній мові. Це також перша спроба повер­нути до активного вжитку питомі, органічні для української мови словоформи та синтаксичні конструкції, що їх забороняли або обмежували у використанні за радянської доби. Запропоновані граматичні форми іменників ґрунтуються на нормах української літературної мови та сучасних здобутках теоретичного й при­кладного українського мовознавства. Дня широкого читацького загалу. Стане в пригоді як практичний порадник науковцям, викладачам вищих , журналістам, редакторам, учителям, аспірантам, сту­дентам, учням і всім, хто прагне повернути українській мові національне обличчя.

 

 

144230353061442303505687Положій, Є. В. Іловайськ: розповіді про справжніх людей / Євген Положій; худож.-оформлювач В. А. Боднар. — Харків: Фоліо, 2016. — 378 с.  

Євген Положій (м. Суми), 47 років — відомий журналіст і письменник. У ви­давництві «Фоліо» вийшли його романи «Потяг», «Мері та її аеропорт», «Дядеч­ко на ім’я Бог, «Вежі мовчання», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Риб’ячі діти».

«Іловайськ» — книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність україн­ських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна кни­га про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга по­будована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

 

 

lyubov_na_linii_vognyu_29663-220x275Трофимович ,В. М. Любов на лінії вогню / Васіліса Трофимович; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2016.— 153 с: фото.

Він і Вона. їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту — життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, доку­ментальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.

У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих, формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення кращого майбутнього нашої країни.

 

 

product_detailed_image_244174_49494Кокотюха, Андрій . Повний місяць. — 2-е вид. — К.: Нора-Друх, 2015. —368 с. Морок.

Осінь 1944 року. Поділля. Лінія фронту вже да­леко, але спокою в тилу немає. У селищі Сатанів страх перед гестапо змінився боязню каральних опе­рацій НКВС. Мало того, округу тероризують озбро­єні до зубів банди кримінальників та дезертирів. Але й це ще не все: кілька місяців по околицях на узліссі знаходять тіла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завівся в тутешньому лісі вовкулака…

Розгадати таємницю сатанівського лісу береться бойовий офіцер, фронтовик Андрій Левченко. Разом із ним у небезпечній грі — втікач із сталінського табору Ігор Вовк, жорстокий капітан НКВС Сомов, дезертир Жора Теплий та повстанський сотник Грім, їхні долі сплелися в тугий вузол, кожен має свій секрет. Кому з них вдасться вистояти в двобої з пере­вертнем?

Детективний трилер, виконаний у популярному стилі ретро-роману, що захоплює з перших сторінок. А фінал обіцяє несподіванки, яких не чекав, за його зізнанням, сам автор.

 

 

396877_14802235Палій, Олександр.  25 перемог України / Олександр Палій. – 3-тє вид. – К. : К.І.С., 2016. -120 с.

 

Книга Олександра Палія «25 перемог України» популярно викла­дає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбіль­ший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелі­чені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане в пригоді військовослужбовцям, усім захисникам Батьківщини, студентам, викладачам, учням загальноосвітніх шкіл та всім, хто цікавиться вітчизняної історією.

 

 

 

Безимени-2Український характер у кращих творах вітчизняних класиків. — X.: ТО«СИЦИЯ», 2016. — 384 с. : іл.

Література кожного народу є його художньою історією. Усі явища в житті суспільства знаходять своє відтворен­ня в літературі. Видання пропонує читачеві поринути у світ української класики. У творах видатних вітчизняних письменників — боротьба народу проти поневолювачів, оспівування благородних людських почуттів, становлення національної ідеї тощо.

Видання адресоване широкому загалу любителів укра­їнської літератури.

 

 

 

w9786176792062i359eb14fef2c05d582cc99831279dfc4u-600x600Ушкалов, Леонід. Що таке українська література [Текст]: есеї/Леонід Ушкалов. -Львів: Виданиш 11 по Старого Лева, 20і6. – 352 с-

До книги ввійшли 45 есеїв, які вперше побачили світ у 2012-2013 роках на шпальтах газети «Україна молода» в рубриці «Уро­ки літератури від Леоніда Ушкалова». У них автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність… А героями есеїв є і добре відомі всім класики, зокрема Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилян-ська, Винниченко, Хвильовий, Йогансен, Маланюк, Довженко, Яновський, і куди менше знані автори: Кримський, Шпол, Буревій, Чернов, Теліга, Лівицька-Холодна й інші. Написані в яскравій пу­бліцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава.

 

main_imgЛіфтон, Р. Д. Технологія «промивки мізків»: психологія тоталітаризму. — X.: Віват, 2016.— 416 с.

 

Поки ми спимо, їмо і ходимо на роботу, нами керують. Ми рідко замислюємося про те, що наші думки — це не внутрішні імпульси, а результат застосування тоталітарної технології «промивки моз­ку». Де вперше почали застосовувати блюзнірську технологію «виправлення мислення», жертвами якої сьогодні стала більшість світового населення? І чи не час нам приєднатися до мислячої меншості і і  за звічними діями політиків побачити нарешті методи і способи зомбування мас, щоб захиститися від них? Ця книга, побудована на ретельному аналізі доль тих, хто постраждав від тоталітарної системи, іди, допоможе вам легко впоратися з цим завданням. Дізнайтеся, як майстерно правлячий клас: перетворює дорослих людей на слухняних маріонеток і якими є ознаки психологічного тероризму. Захистить свою свідомість під психологічного насильства і вторгнення досвідчених політтехнологів прямо зараз , якщо хочете жити у дійсно вільній країні!

 

1365197347Андрухович, Ю. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітики / ЮрійАндрухович. – Чернівці: Книги – XXI; Meridian Czernowitz, 2016. – 436c/

 

 

 

 

 

 

 

image_170246_1Самойленко, В.  Час розкиданого каміння / Володимир Самойленко. – К. : Ніка-Центр, 2015. – 168 с.

Як складно подеколи буває відділити сьогодення від днів минулих… Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?.. Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?.. А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?.. Ні, не дій­шов остаточного висновку щодо цього вчений-історик  – головний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду?..

Для широкого кола читачів.

 

cover_book_dacyk_2016Дацюк,Г.І.  Янголи Небесної Чоти/Г.І.Дацюк.- Чернівці: Букрек, 2016.-320 с.:іл.

Під парасолькою назви зібрані імена людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує й те, що зов­сім недавно вони були гостями передач на Радіо Культура. Розмови у прямому ефірі – це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв’ю дають можливість ще й ще раз звертатися до слова письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка, матері учасника руху опору Валерія Марченка – Ніни Марченко, співака Степана Фіцича. Їхні голоси звучать уже в небесах. Але видрукуване радіослово дає нам змогу почути цих людей на землі і подякувати за незабут­ні зустрічі, що випромінювали любов. Частина книжки присвячена митцям, які стали героями і героїнями Революції гідності й сьогодні стоять па кордоні української культури. Серед них – Ольга Богомолец, Євген Нищук, Леся Горова, Марина Соченко, Олександр Мель­ник, Катерина Ткаченко, Оксана Гордієць та багато інших.

Дня широкого кола читачів.

 

 

img722_2_37Лущик, П. М. Ратники князя Лева: роман / Петро Лущик; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. —250 с.

Петро Лущик народився 1963 року на Львівщині. Після закін­чення фізичного факультету Львівського університету ім. Івана Франка незмінно працює вчителем. Лауреат літературного конкур­су «Коронація слова», автор романів: «Полювання на дрохв», «Тамплієри короля Данила» та «Настане день, закінчиться війна…»

Минуло дванадцять років від подій, описаних у романі «Тамплієри короля Данила». Сподівання Данила Галицького на допомогу Риму у його боротьбі із Золотою Ордою не справдилися. На землю Руську знову прийшли монголи. Король Данило помер, так і не виконавши своєї місії. Те, чого не вдалося батькові, намагається здійснити його син Лев. І саме тоді до Львова знову повертаються хрестоносці. Але цього разу — не допомагати…

 

 

82339335Матіос, Марія. Приватний щоденник. Майдан. Війна… / Марія Матіос. — Львів : ЛА «Піраміда», 2015. — 356 с.

«Приватний щоденник», мабуть, найочікуваніша книжка Ма­рії Матіос, якою відома українська письменниця «загартовує прав­дою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасни­ком чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що почи­нається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан… змінила війна… А ще – свої історії «про конкретні битви за життя дуже конкретних людей».

У час, «коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя», Ма­рія Матіос розпочинає «особисту війну і боротьбу» за «кожну конк­ретну людину» – боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Бер­кута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розбомблених містечках та селах Донбасу – вона захоплюється її мужністю, бла­городством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії вона просто тримає свою Націю за руки, втирає їй сльози, «передаючи своє тепло і співчуття»…

 

gen_voina_25907-220x275 Горовий, Руслан.Ген воїна. Оповідання, повісті. – Львів: Кальварія, 2014.-160 с.

 

Лише чотири історії, кожна з яких захоплює вас живими, гострими й бурхливими відчуттями та трохи змінює вас і ваше життя. Хоча останнє ви відчуєте значно пізніше.

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера