Шановні гайсинчани!
До центральної районної бібліотеки надійшли нові книги, з якими Ви можете ознайомитися на абонементі та в читальному залі. Книги подаються з короткою анотацією, яка допоможе зорієнтуватися у виборі найціннішої та найкорисливішої інформації саме для Вас.
Яріш, Я. І. Сповідь з того світу: іст. трилер / Ярослав Яріш; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. — Харків: Бібколектор, 2016. — 283 с.
Хто насмілиться кинути виклик Долі? Хто заставить Коло Історії крутитися в інший бік? Хто здатен перескочити безмежну прірву відчаю, страху й зневіри, піднятися вище за саму Смерть і своєю любов’ю розігнати темряву?! Невже вона, тендітна молода жінка, в котрої щойно забрали найдорожче? її Іван гине під час подій на Майдані — Марія ж не може змиритися зі смертю коханого чоловіка. І ось жереб кинуто: Доля заводить жінку в дохристиянські часи, вимірявши дистанцію у 13 століть. Галасливим вертепом пробігають покоління, змінюються епохи… Авари, хрестоносці, монголи, яничари, НКВС… А Марія все мандрує і мандрує: щойно перетнувши фінальну лінію, знову опиняється на старті. Це і є відповіддю всесильної Долі на її виклик, адже Кола Історії не розірвати: як гинули Іванові прадіди, так і він мусить віддати своє життя за рідну землю…
Чемерис, В. Л. Анна Київська: роман / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. — Харків: Фоліо,2016. — 220 с.
Новий роман Володимира Чемериса присвячений доньці Ярослава Мудрого, красуні Анні, першій королеві Франції. Вона подарувала Генріху І не тільки спадкоємця корони — Філіппа, а й значною мірою змінила хід французької історії. Смілива, розумна та освічена королева поступово стає співправителькою Генріха, її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах. Владна і мудра, вона розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції — Анну Київську. Але чи була щаслива ця жінка і де вона закінчила свій земний шлях, про це не знає ніхто…
Колібаба, Л. М. Словник дієслівного керування / Лариса Колібаба, Валентина Фурса. — К. : Либідь, 2016. — 656 с.
Систематизовано типові нормативні відмінкові форми залежних від дієслів іменників, серед яких — найскладніші, суперечливі випадки дієслівного керування в сучасній українській літературній мові. Це також перша спроба повернути до активного вжитку питомі, органічні для української мови словоформи та синтаксичні конструкції, що їх забороняли або обмежували у використанні за радянської доби. Запропоновані граматичні форми іменників ґрунтуються на нормах української літературної мови та сучасних здобутках теоретичного й прикладного українського мовознавства. Дня широкого читацького загалу. Стане в пригоді як практичний порадник науковцям, викладачам вищих , журналістам, редакторам, учителям, аспірантам, студентам, учням і всім, хто прагне повернути українській мові національне обличчя.
Положій, Є. В. Іловайськ: розповіді про справжніх людей / Євген Положій; худож.-оформлювач В. А. Боднар. — Харків: Фоліо, 2016. — 378 с.
Євген Положій (м. Суми), 47 років — відомий журналіст і письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли його романи «Потяг», «Мері та її аеропорт», «Дядечко на ім’я Бог, «Вежі мовчання», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Риб’ячі діти».
«Іловайськ» — книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.
Трофимович ,В. М. Любов на лінії вогню / Васіліса Трофимович; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2016.— 153 с: фото.
Він і Вона. їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту — життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.
У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих, формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення кращого майбутнього нашої країни.
Кокотюха, Андрій . Повний місяць. — 2-е вид. — К.: Нора-Друх, 2015. —368 с. Морок.
Осінь 1944 року. Поділля. Лінія фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. У селищі Сатанів страх перед гестапо змінився боязню каральних операцій НКВС. Мало того, округу тероризують озброєні до зубів банди кримінальників та дезертирів. Але й це ще не все: кілька місяців по околицях на узліссі знаходять тіла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завівся в тутешньому лісі вовкулака…
Розгадати таємницю сатанівського лісу береться бойовий офіцер, фронтовик Андрій Левченко. Разом із ним у небезпечній грі — втікач із сталінського табору Ігор Вовк, жорстокий капітан НКВС Сомов, дезертир Жора Теплий та повстанський сотник Грім, їхні долі сплелися в тугий вузол, кожен має свій секрет. Кому з них вдасться вистояти в двобої з перевертнем?
Детективний трилер, виконаний у популярному стилі ретро-роману, що захоплює з перших сторінок. А фінал обіцяє несподіванки, яких не чекав, за його зізнанням, сам автор.
Палій, Олександр. 25 перемог України / Олександр Палій. – 3-тє вид. – К. : К.І.С., 2016. -120 с.
Книга Олександра Палія «25 перемог України» популярно викладає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане в пригоді військовослужбовцям, усім захисникам Батьківщини, студентам, викладачам, учням загальноосвітніх шкіл та всім, хто цікавиться вітчизняної історією.
Український характер у кращих творах вітчизняних класиків. — X.: ТО«СИЦИЯ», 2016. — 384 с. : іл.
Література кожного народу є його художньою історією. Усі явища в житті суспільства знаходять своє відтворення в літературі. Видання пропонує читачеві поринути у світ української класики. У творах видатних вітчизняних письменників — боротьба народу проти поневолювачів, оспівування благородних людських почуттів, становлення національної ідеї тощо.
Видання адресоване широкому загалу любителів української літератури.
Ушкалов, Леонід. Що таке українська література [Текст]: есеї/Леонід Ушкалов. -Львів: Виданиш 11 по Старого Лева, 20і6. – 352 с-
До книги ввійшли 45 есеїв, які вперше побачили світ у 2012-2013 роках на шпальтах газети «Україна молода» в рубриці «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова». У них автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність… А героями есеїв є і добре відомі всім класики, зокрема Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилян-ська, Винниченко, Хвильовий, Йогансен, Маланюк, Довженко, Яновський, і куди менше знані автори: Кримський, Шпол, Буревій, Чернов, Теліга, Лівицька-Холодна й інші. Написані в яскравій публіцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава.
Ліфтон, Р. Д. Технологія «промивки мізків»: психологія тоталітаризму. — X.: Віват, 2016.— 416 с.
Поки ми спимо, їмо і ходимо на роботу, нами керують. Ми рідко замислюємося про те, що наші думки — це не внутрішні імпульси, а результат застосування тоталітарної технології «промивки мозку». Де вперше почали застосовувати блюзнірську технологію «виправлення мислення», жертвами якої сьогодні стала більшість світового населення? І чи не час нам приєднатися до мислячої меншості і і за звічними діями політиків побачити нарешті методи і способи зомбування мас, щоб захиститися від них? Ця книга, побудована на ретельному аналізі доль тих, хто постраждав від тоталітарної системи, іди, допоможе вам легко впоратися з цим завданням. Дізнайтеся, як майстерно правлячий клас: перетворює дорослих людей на слухняних маріонеток і якими є ознаки психологічного тероризму. Захистить свою свідомість під психологічного насильства і вторгнення досвідчених політтехнологів прямо зараз , якщо хочете жити у дійсно вільній країні!
Андрухович, Ю. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітики / ЮрійАндрухович. – Чернівці: Книги – XXI; Meridian Czernowitz, 2016. – 436c/
Самойленко, В. Час розкиданого каміння / Володимир Самойленко. – К. : Ніка-Центр, 2015. – 168 с.
Як складно подеколи буває відділити сьогодення від днів минулих… Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?.. Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?.. А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?.. Ні, не дійшов остаточного висновку щодо цього вчений-історик – головний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду?..
Для широкого кола читачів.
Дацюк,Г.І. Янголи Небесної Чоти/Г.І.Дацюк.- Чернівці: Букрек, 2016.-320 с.:іл.
Під парасолькою назви зібрані імена людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує й те, що зовсім недавно вони були гостями передач на Радіо Культура. Розмови у прямому ефірі – це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв’ю дають можливість ще й ще раз звертатися до слова письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка, матері учасника руху опору Валерія Марченка – Ніни Марченко, співака Степана Фіцича. Їхні голоси звучать уже в небесах. Але видрукуване радіослово дає нам змогу почути цих людей на землі і подякувати за незабутні зустрічі, що випромінювали любов. Частина книжки присвячена митцям, які стали героями і героїнями Революції гідності й сьогодні стоять па кордоні української культури. Серед них – Ольга Богомолец, Євген Нищук, Леся Горова, Марина Соченко, Олександр Мельник, Катерина Ткаченко, Оксана Гордієць та багато інших.
Дня широкого кола читачів.
Лущик, П. М. Ратники князя Лева: роман / Петро Лущик; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. —250 с.
Петро Лущик народився 1963 року на Львівщині. Після закінчення фізичного факультету Львівського університету ім. Івана Франка незмінно працює вчителем. Лауреат літературного конкурсу «Коронація слова», автор романів: «Полювання на дрохв», «Тамплієри короля Данила» та «Настане день, закінчиться війна…»
Минуло дванадцять років від подій, описаних у романі «Тамплієри короля Данила». Сподівання Данила Галицького на допомогу Риму у його боротьбі із Золотою Ордою не справдилися. На землю Руську знову прийшли монголи. Король Данило помер, так і не виконавши своєї місії. Те, чого не вдалося батькові, намагається здійснити його син Лев. І саме тоді до Львова знову повертаються хрестоносці. Але цього разу — не допомагати…
Матіос, Марія. Приватний щоденник. Майдан. Війна… / Марія Матіос. — Львів : ЛА «Піраміда», 2015. — 356 с.
«Приватний щоденник», мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця «загартовує правдою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан… змінила війна… А ще – свої історії «про конкретні битви за життя дуже конкретних людей».
У час, «коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя», Марія Матіос розпочинає «особисту війну і боротьбу» за «кожну конкретну людину» – боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Беркута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розбомблених містечках та селах Донбасу – вона захоплюється її мужністю, благородством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії вона просто тримає свою Націю за руки, втирає їй сльози, «передаючи своє тепло і співчуття»…
Горовий, Руслан.Ген воїна. Оповідання, повісті. – Львів: Кальварія, 2014.-160 с.
Лише чотири історії, кожна з яких захоплює вас живими, гострими й бурхливими відчуттями та трохи змінює вас і ваше життя. Хоча останнє ви відчуєте значно пізніше.
Останні коментарі