Книжкові новинки за жовтень 2013 року в Гайсинській централізованій бібліотечній системі

  Дорогі користувачі!

До центральної районної бібліотеки надійшли нові книги, з якими ви можете ознайомитися на абонементі та в читальному залі.

Книги подаються з короткою анотацією, яка допоможе зорієнтуватися у виборі найцікавішої та найкорисливішої інформації саме для Вас.

 

Яковенко, Тетяна. Небесний сад [Текст] : Поезії / Т.В. Яковенко. — Вінниця : ТОВ «Консоль», 2012. – 160 с.

Сповнені глибоких емоцій вірші громадянського і філософського змісту та інтимна лірика ввійшли до складу книги відомої української поетеси Тетяни Яковенко. Це книга особистих вражень і роздумів про найсуттєвіші проблеми людського буття: життя і смерть, мить і вічність, історичне минуле рідної землі в його сучасному розумінні, стосунки між закоханими людьми.

 

 

Волошенюк, Іван. Від трави і солов’їв… (Чарівна краса природи — поети¬кою прози). – Вінниця:ТОВ «Консоль», 2012. – 232 с.

В ранній молодості Іван Волошенюк був агрономом. Сьогодні — Заслужений Журналіст України, член Національної Спілки Письменників, автор двох десятків книг. Отже, з при¬роди — в людинознавство. Поєднання цих двох іпостасей в одній душі невипадкове: і там, і там потрібні допитливість, небайдужість, уміння в маленькому побачити велике,в краплі роси — світ, в скалці сльози — характер долі. Тонкі спостереження супроводжуються розлогою, поліфонічною, барвистою, як весняний луг, мовою. В цьому найбільша краса книжки.

 

Звірик А. П. СтежинаЗвірик А. П. Стежина: Роман - видання друге, доповнене. – Вінниця, Вінницька обласна друкарня, Книга-Вега, 2011. — 184 с: іл.

Не раз (під різними назвами) Анатолій Звірик брався змалюва¬ти «Стежину», що вела від хати, де народився (коли більшовики у 30-х роках встановлювали свою грізну владу), а потім стелилася через 40-ві роки (коли свистали кулі кривавих фашистів) – і аж до наших днів (коли щирі серця вимушені зітхати за вимріяним, але ще не здійсненим). Все відображено це відображено в книзі без вимислу, на конкретних фактах. І це не тільки автопортрет автора, а й спроба відтворити образи інших персонажів (добрих і злих, ніжних і лютих), які стріча¬лися на життєвій стежині Анатолія Звірика.

 

Сарахан М. М. «Подвійний сюрприз». Сатира і гумор. – Вінниця: Книга-Вега, Вінницька обласна друкарня, 2012. – 288 с: іл.

У збірці Подвійний сюрприз» байкар та поет-сатирик, лауреат літературної премії імені Степана Руданського Микола Сарахан залишається вірний своїй темі – темі боротьби з негативними явищами в нашому суспільстві, що заважають іти вперед. В традиційних героях його сатиричних та гумористичних віршів та байок втілюються і негативні, і позитивні риси людських характерів, утверджується віра в перемогу добра над злом. В книзі М.Сарахана є все те, що створює чесним людям добрий настрій, а деяких зцілює від небезпечних хвороб – бездушності, зажерливості, самодурства, нахабства, лицемірства та інших шкідливих звичок і вчинків, що не сумісні з нашою етикою і мораллю.  

 

Каменюк М.Ф. Госпожа Хаджинова или невыдуманная повесть о прекрасной матери. Художественно-публицистический очерк. – Винница: ФЛП Рогальская И.О., 2012. – 208с.

В своей новой художественно-публицистической книге известный украинский писатель М.Каменюк на жизненном примере педагога Г.С.Хаджиновой размышляет о важности простых человеческих ценностей: подвига материнства, воспитания детей в семье, родовой памяти, честности и справедливости. Книга рассчитана на массового читателя.

 

 

Старицький М.П. Облога Буші [Текст]: Повість / Михайло Старицький. – Вінниця: «Консоль», 2012. – 80 с.

Михайло Старицький – видатний український письменник XIX сторіччя, зв’язок якого з Поділлям був тривалим і плідним. Ціла низка його поетичних, прозових і драматичних творів, у т.ч. й повість «Облога Буші», присвячена подільській тематиці. Видання повісті – третє в серії «Шкільна бібліотека Вінниччини». Тема цього історико – героїчного твору – останні трагічні місяці 1654 року, вершинного в історії визвольної війни народу проти польсько-шляхетських загарбників. Повість «Облога Буші» хвилює, сповнює серця сучасних читачів гордістю за своїх славних предків, спонукає до глибокого ознайомлення з героїчною історією нашої України.

 

Гарвасюк В.Ю. Вишневий рідГарвасюк В.Ю. Вишневий рід. 2012. — 428 с.

Книга вибраного поета і прозаїка Василя Гарвасюка «ВИШНЕВИЙ РІД» містить все краще з його майже півстолітнього творчого доробку. Поезія автора несе в своїх рядках і ту височінь, і те древнє мистецтво гончара, що повертає душу до лику найдорожчих святинь у житті: отчого дому, печалі тихої і крил, які прихиляють до серця небо і дають йому гостроту бачень і прозрінь. Іронічна проза письменника порушує гострі проблеми сучаснос¬ті, утверджує духовні цінності, засуджує негативні явища моралі.

 

 

Волошенюк, Г. Л. Червоне — то любов, а чорне — то журбаВолошенюк, Г. Л. Червоне — то любов, а чорне — то журба / Ганна Волошенюк. — Вінниця: ВНТУ, 2012. — 372 с. + 32 с. іл.

Життя йшло. І на кожному його повороті Г.Волошанюк зустрічались незвичайні люди. Дехто й донині є другом автору книги. Вони світять своєю добротою і мудрістю. І від них набираєшся сили і енергії. Кожна особистість — неповторна! Одних сформували батьки, діди й прадіди, інші — скроїли себе самі, але за Господніми Заповітами. Ця книга про Людей, які знайшли себе і стали помітними і потрібними в своїй справі. Давайте разом визнаємо, що це щастя — жити для когось, щоб хтось мав насолоду бодай усміхнутися від того, що ти є…

 

Подолинний А.М. «Тільки б голос твій чути...»Подолинний А.М. «Тільки б голос твій чути…» Українська мова у двадцятому сторіччі — Городок, «Бедрихів Край», 2011. — 360 с.

Ця книжка А.Подолинного містить нариси й есеї про долю нашого слова в двадцятому сторіччі. З її сторінок постає страхітлива картина мововбивства і відчайдушного спротиву йому з боку свідомої української інтелігенції. Тут ідеться про важливі події, пов’язані з життям багатьох письменників, мовознавців, діячів культури і освіти, про переклади Біблії, створення словника Грінченка, діяльність театру корифеїв… Чимало сторінок видання присвячено лексичному, фразеологічному набутку рідної мови, її красі і безмежним можливостям. Автор сподівається, що книжка приверне увагу сучасних читачів, зокрема молодих, допоможе їм відчути і усвідомити ще один геноцид недавньої доби, окрім голодоморного, репресивного, воєнного, — мовний, і збагнути свою моральну відповідальність перед тими, хто доніс цілим до нашого часу найдорожчий скарб народу — мову, а, отже, і його душу. Автор і упорядник книжки А.М. Подолинний — професор ВДПУ ім. М. Коцюбинського, член Національної спілки письменників України, голова Вінницького осередку Наукового товариства ім. Шевченка. Для заголовка видання використано рядок з поезії А. Малишка “Україно моя”.

Дорош М. Н. Битва на Синій Воді 1362 року: історична реальністьДорош М. Н. Битва на Синій Воді 1362 року: історична реальність. – Вінниця: Консоль, 2012. – 292 с.

Уже скільки років триває полеміка стосовно локалізації місця битви 1362 року руського-литовського війська на чолі з князем Ольгердом із татарськими ордами ханів Котлубуга, Качибея і Дмитра-Солтана на річці Синя Вода. Чимало дослідників робили спробу об’єктивного висвітлення місця, причин та перебігу подій. У своїй переробленій і доповненій книзі М.Дорош у більш повній мірі проливає світло на непросту проблему, показує реальне місце вікопомної битви, наводить прямі і непрямі аргументи та документальні підтвердження вікопомної події української давнини. Видання присвячене 650-й річниці Сниводської битви. Книга стане в пригоді науковцям, учителям, студентам, краєзнавцям, усім, хто цікавиться історією нашої Батьківщини, кому дорога справжня, реальна картина українського минулого. Річ Посполита: вінницький слід. Альманах. – Вінниця: ПП «ПРАДА АРТ», 2012. – 224 с.

Альманах «Подільські джерела»Альманах «Подільські джерела» – це чудова нагода зануритись у багату і славну історію рідного краю, насолодитись красою художнього слова подолян, помилуватись творчістю народних майстрів, та й просто більше дізнатись про свою малу Батьківщину і знаних земляків. «Річ Посполита: вінницький слід» – черговий випуск альманаху «Подільські джерела», присвячений польській сторінці в історії Вінниччини. На сторінках альманаху висвітлено життя польської спільноти та діяльність відомих поляків на теренах подільського краю від доби Речі Посполитої до наших днів. Рекомендовано для широкого кола читачів, а також як інформаційно-методичний посібник для вчителів шкіл та викладачів вищих навчальних закладів.

 

Пастушенко Л.Т. ЧАС П'ЄДЕСТАЛІВ.Пастушенко Л.Т. ЧАС П’ЄДЕСТАЛІВ. Трилогія. Книга друга. — Вінниця, ТОВ «Консоль», 2012. — 360 с.

Ця книга вінницького письменника Леоніда Пастушенка, лауреата літературних премій імені Миколи Трублаїні, Пилипа Желюка, Михайла Коцюбинського, Михайла Стельмаха та премії Національної Спілки журналістів України, зібрала під однією обкладинкою персонажів трьох його романів – «Точка Архімеда», «Вічний хліб» та «Азбучні істини». Усі вони живуть чи народилися в звичайному подільському селі Стражгород, котре після «Хрущовської відлиги» почало поволі оживати до творчої праці на землі та згадувати (й відроджувати!) своє родове коріння. Два перші романи, що публікувалися ще за радянської влади 30-тисячними тиражами, були в цензурних шрамах та авторських недомовках. В міру можливого письменник реанімував їх від цензурно-редакторських травм. Завершальний роман трилогії – «Азбучні істини», розпочатий ще до нашої Незалежності, автор завершив сьогодні, уже не оглядаючись ні на які політичні приписи та рекомендації. Однак Час п’єдесталів, розпочатий по смерті Сталіна в російсько-радянській імперії, триває і сьогодні, коли нові колонізатори України підсовують нам не наших богів і героїв. Письменник сподівається, що долі персонажів цієї трилогії допоможуть багатьом читачам вистояти в усіх життєвих негараздах та перед спокусами і пастками нового рабства.

Стельмах М.П. Тому і став я сіячемСтельмах М.П. Тому і став я сіячем. Вибрані твори. – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2012. – 216 с.

Цим збірником вибраних поезій та прози раннього періоду творчості видатного українського письменника, класика української літератури, нашого земляка Михайла Стельмаха ми запрошуємо читачів до витоків цілющих джерел його наснаги, звідки митець черпав натхнення, де вигранював своїм чутливим серцем слово і благословляв його у тривожний світ, де правда з кривдою непримиренні. Любов’ю і приязню до рідних людей наповнені його ранні твори. Саме ці набутки і сприяли утвердженню романтично-гуманістичної концепції в майбутніх прозових полотнах митця та в його драматичних творах.

 

Вітковський В.М. Скарби Нестора Махна. Повість-хронік  Вітковський В.М. Скарби Нестора Махна. Повість-хроніка. – Вінниця: ФОП Данилюк В.Г., 2009. – 184 с.: 18 іл.

Цей твір є продовженням і водночас закінченням опублікованої видавництвом МВС України у 1993 році документальної повісті «Зрадлива фортуна Льови Задо¬ва», написаної В.М. Вітковським у співавторстві з полковником Служби безпеки України В.А. Попиком. Згодом вона з’явилася у перекладі Г. Щурова російською мовою, але вже під іншою назвою – «У Махно своя ЧК…» (журнал «Донбасс», 1994 р., №№1-4). У цій книзі також розповідається про «начальника контррозвідки армії Н. Махна «Льовку Задова», про переважно невідомі, але не менш цікаві і несподівані сторінки його біографії …як чекіста Льва Миколайовича Зіньковського – Задова. То хто ж він насправді – відомий одеський бандит, махновський зарізяка і са¬дист чи… славетний радянський контррозвідник, який брав участь у відомих за¬кордонних операціях ГПУ – НКВД і сам став жертвою безпідставних сталінських репресій? Книга побачила світ за сприяння Вінницького обласного благодійного фонду «Бюро ділової інформації» (директор – І.Ф. Сус), і частина коштів від продажу цього її видання призначена для допомоги ветеранам правоохоронних органів і членам їх сімей, а також дітям, батьки яких загинули у мирний час при виконанні.

Стародруки XVI ст. у фонді відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва:Стародруки XVI ст. у фонді відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва: ілюстр. каталог / вступ, ст., уклад. Т.Р. Соломонова; худож. оформ. Н.В. Спиця, Т.Р. Соломонова. – Вінниця, 1111 «ТД «Едельвейс і К», 2012. – 28 с: іл.

Цей ілюстрований каталог представляє колекцію західноєвропейських видань XVI ст., що зберігаються у фонді відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Колекція цікава-не тільки з книгознавчої точки зору через рідкісність видань, а й історико – краєзнавчої, адже доля деяких книг тісно пов’язана з історією Подільського краю, та мистецької, оскільки саме цього століття встановлювалися канони оформлення книги. Видання продовжує серію друкованих каталогів бібліотечних колекцій відділу рідкісних і цінних видань. Його особливістю є візуальна презентація стародруків XVI століття. Каталог призначений книгознавцям та історикам, викладачам і студентам, а також аматорам історії нашого краю.              Альманах. – Вінниця: ПП «ПРАДА АРТ», 2012. – 208 с. «Архітектурна Вінниця: час, простір, особистості»                           

Альманах. – Вінниця: ПП «ПРАДА АРТ», 2012. – 208 с. «Архітектурна Вінниця: час, простір, особистості» – черговий номер альманаху «Подільські джерела».

Архітектура – теж літопис світу: вона говорить тоді, коли вже мовчать і пісні, і перекази – так говорив Микола Гоголь. Історія та забудова Вінниці від заснування до наших днів, будинки з історією, архітектори, які творили обличчя міста, – це неповний перелік тем, які розкриваються на сторінках цього видання. Рекомендовано для широкого кола читачів, а також як інформаційно-методичний посібник для вчителів шкіл та викладачів вищих навчальних закладів.

                                                                                                                                        

  Подільські джерела: Шалом, Віннице! Альманах                                                                                                                                                                                                                                                  Подільські джерела: Шалом, Віннице! Альманах. – Вінниця: ПП «ПРАДА АРТ», 2012. – 208 с.«Шалом, Віннице!» – черговий номер регіонального альма¬наху «Подільські джерела», присвячений історії однієї з найбіль¬ших етнічних груп, представники якої з давніх-давен проживали на території Поділля, – єврейської. Усвідомлення того, що історичний розвиток земель Вінниччини був і є тісно пов’язаний з єврейською громадою, а також розуміння причетності її до великої історії, великих людей зробили свою справу: це результат роботи авторів книги. Зі сторінок альманаху ви дізна¬єтесь багато цікавого про історію, традиції, культуру та вірування наших співвітчизників. Тут якнайширше представлено життя та діяльність єврейської громади на теренах Поділля.

                                           

                                

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера