Книжкові новинки

Шановні гайсинчани!
Запрошуємо Вас відвідати центральну бібліотеку – до нас надійшли нові книги. Надіємось, що новинки припадуть до душі кожному, хто любить якісну літературу, а також цінує гарний стиль і несподівані сюжетні повороти.

Адлер, М.  Як прочитати книгу/Мортімер Адлер, Чарльз Ван Дорен. -К.: КМ-БУКС, 2018. – 456 с.

Кіссинджер ДипломатіяНайкращий та найпопулярніший у світі посібник із розуміння прочитано­го тексту для вибагливих читачів. Ця книга вперше вийшла 1940 року і від то­ді вийшла понад півмільйонним накладом різними мовами світу. Це видання, перероблене та доповнене новим матеріалом, пояснює різні рівні читання та розказує, як на них перейти — від початкового читання до систематичного поверхового читання та ознайомчого читання, і так аж до швидкочитання. Читачі цієї книги дізнаються, як і коли можна оцінити книгу з першого погля­ду, як проводити «рентген» книги, як читати критично та знаходити в тексті головну ідею автора. Ця книга також містить опис різних читацьких технік, що найкраще підходять для читання окремих жанрів — практичних книг, ху­дожньої літератури, п’єс, поезії, історичних праць, книг із точних та природничих наук, філософії та соціальних наук.

Автори також наводять рекомендований список літератури та вправи на читання, якими ви зможете перевірити, як покращилися ваші читацькі нави­чки, розуміння та швидкість.

 

 

АйзексонАйзексон, В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснили   цифрову революцію /  Волтер Айзексопер.. — К. : Наш формат, 2017- — 488 с.

Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в се­редині XIX століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За пів­тора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залиши­лася в тіні.

Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині люд­ство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Білла Ґейтса, Стіва Возня-ка, Стіва Джобса, Ларрі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.

 

 

 

брайсон короткаБрайсон, Б. Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу / Біл Брайсон.. — К.: Наш формат, 2018. — 472 с

Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із ці­кавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, Білл Брайсон переверне ваші уявлення! Роками вивчаючи наукові праці та спілкуючись з ан­тропологами, математиками, астрономами й фахівцями інших галузей, автор оповідає історію про все на світі: від Великого вибуху й до розквіту цивілізації. Під обкладинкою ховаються динозаври, мешканці безмежних океанських широт і далекі планети. Однак це не просто яскрава подорож у минуле. Білл Брайсон доступно й цікаво пояснює дивовижні досягнення науки та навіть за­зирає в майбутнє, силкуючись зрозуміти суть людського покликання.

 

 

 

Безимени-14Ґільбо, К. Стартап на $ 100. Як перетворити хобі на бізнес.- 2-ге вид./ Ґільбо Кріс — К. : Наш формат, 2018. — 264 с.

Утекти зі світу офісних працівників і започаткувати свій бізнес значно легше, аніж здається. У цьому переконує письменник і підприємець Кріс Ґільбо, автор книжки «Стартап на $100». Він гадає, що варто лише мати справу до душі, яка приноситиме користь іншим, геть куций бюджет (вистачить і 100 доларів) і непереборне бажан­ня працювати на себе. Вік, стать, місце проживання не мають значення. Звучить банально? Але це справді діє. Найкращий доказ — успішні історії 100 героїв книж­ки. Вклавши 100 доларів і невпинний ентузіазм у власний стартап, зараз ці люди отримують суми прибутків із п’ятьма-шістьма нулями в рік.

 

 

 

 

Зигмунд ПлиннеБауман, З. Плинне зло. Життя без альтернатив./ Зиґмунт Бауман, Леонідас Донскіс. — К.: Дух і література, 2017. — 216с.

Нова книжка британського соціолога Зиґмунта Баумана та литовського політолога Лео­нідаса Донскіса є продовженням їхньої збірки «Моральна сліпота». У формі інтелекту­ального діалогу автори розмірковують над тим, що таке зло, досліджують його форми та та способи виявлення у сучасному світі. У центрі уваги опинилася новизна зла, його постій­ні зміни, феномен «адіафоризації» як відмови від моральної оцінки. На думку філософів, сучасний світ перетворюється на світ, у якому відбувається відродження фаталістичної та детерміністської концепції маніхейства. Автори розмірковують над постімперським розвитком країн Східної та Центральної Європи (зокрема країн Балтії): наслідками спу­стошливого соціального експерименту. Окремий розділ книжки присвячено драматич­ному військовому протистоянню Росії з Україною, осмисленому в контексті від кафкіанства (стале зло) до орвеліанства (плинне зло, яке вербує прихильників).

 

 

 

ГрицакРозмови про Україну. Ярослав Грицак – Іза Хруслінська.- К.: Дух і література, 2018. – 360 с.

Ця книга є третя з ряду розмов Ізи Хруслінської з українськими інтелектуалами. Перші дві були з Оксаною Забужко та Йосифом Зісельсом. Але ця книга була хронологічно першою – вона була видана польською мовою ще у 2009 р. Головною темою розмови є придатність історії для розуміння того, що робиться в Україні і з Україною в останні десятиліття. Особливий наголос мають відносини України з її історичними сусідами – поляками і росіянами, а також українсько-єврейські взаємини. Але передусім йдеться про історич­ний вимір теперішніх проблем і викликів, з якими стикається Україна, -і наскільки знання історії дає можливість зрозуміти майбутні сценарії розвитку. Оскільки польське видання вийшло майже десять років тому, то багато чого у цій книзі передумано і переписано, зокрема з’явився новий розділ про розвиток подій за останнє неповне десятиліття.

 

 

 

Сміт ДСміт, Д.  Думати, як Вінстон Черчилль / Деніел Сміт;. – К.: КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Вінстон Черчилль, який двічі був прем’єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам’яті як видатний лідер, що привів свою краї­ну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз — «Ніколи не здавай­тесь!» — та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилась сам на сам з ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офі­цером збройних сил Великої Британії, журналістом, істориком, письмен­ником, лауреатом Нобелівської премії з літератури.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

елрод чудовийЕлрод, Г. Чудовий ранок. Як не проспати. — 2-ге вид./ Гел Елрод. — К.: Наш формат, 2018. —176 с.

Ми звикли ділити людей на дві категорії — «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.

З книжки ви дізнаєтеся, як перша година дня визначає ваш успіх. Вона допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.

 

 

 

 

Попович, М. Філософія свобод. Философия свободы / Мирослав Попович..— Харків: Фоліо, 2018.— 524 с:

Попович Філософія

Книга «Філософія свободи» містить твори, маловідомі широкому читачеві, на­писані видатним українським філософом-гуманістом Мирославом Поповичем й видруковані у різні роки, у різних виданнях та країнах. Вона є вочевидь унікальною за розмаїттям тематики, часовим виміром і тим, що статті власноруч підбирав Миро­слав Володимирович — в останні місяці свого життя. Твори, які включено до цього видання, дозволяють побачити об’єкти досліджень автора під різними кутами зору, дають нам можливість побувати у майстерні філософа. І це стосується не лише істо­ричних подій і портретів важливих для України персоналій, а й інтерпретації подій історії науки в їх раціонально-філософському відтворенні. Вчений прагне осмислити події, що відбуваються у нього на очах, порівнюючи їх зі світовим досвідом розвитку і шукаючи їхні корені в історичних джерелах українського народу, в особливостях української ментальності. При цьому він сповна використовує досвід розробки логіко-методологічних проблем розвитку науки. Книга «Філософія свободи» — це по­шук істини на перехресті національних і світових шляхів культури й науки, що нам передала у спадок мудра і світла людина — Мирослав Попович.

 

 

 Сігель ДоситьСіґел, Д. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини / Деніел Сіґел, Тіна Брайсон. — К.: Наш формат, 20188. — 264 с.

Вам щодня доводиться квапити дітей до школи, сваритися з ними через невиконані домашні завдання чи з істерикою вкладати їх спати. Ви постійно повторюєте їм те саме, намагаючись привчити до дисципліни. Однак у відповідь — плач і крики.

Якщо вам знайомі такі ситуації, не засмучуйтеся. Унікальний метод виховання від Деніела й Тіни допоможе дисциплінувати дитину без наказів, заборон і покарань. Дізнавшись, як функціонує мозок, ви краще зрозумієте своїх синів і доньок та зможете навчити їх давати раду негативним емоціям, розуміти свої почуття та контролювати вчинки. Зрештою, так ви закладете основу розумового й емоційного здоров’я дитини. Завдяки численним

 

 

 

СенекаСенека, Л. Моральні листи до Луцілія / Луцій Сенека,. – Львів : Апріорі, 2017. – 552 с.

Луцій Анней Сенека (бл. 4 до Р. X. – 65 по Р. X.) – римський філософ і письменник, видатний представник стоїцизму. У його «Моральних листах до Луцілія» звучать заклики жити у злагоді з природою, несхитно переносити удари долі, йти шляхом по­стійного духовного вдосконалення. Філософсько-етичні погляди, розвинуті у «Листах» належать до витоків християнської ідеології.

 

 

 

 

 

 

Кучер Українська ценр«1917/1918»Кучерук,О. Українська Центральна Рада: 1917-1918 роки/ Олександр Кучерук.-К.:Балтія Друк,2018,-127 с.

 

Автор на основі архівних матеріалів, періодики, архіву архітектора П.Альошина дослідив історію КИЇВСЬКОГО будинку по вулиці Володимирській, 57, в якому у 1917-1918 роках працював перший український парламент – Українська Центральна Рада. Книга містить велику кількість ілюстрацій, зокрема понад сто портретів членів Центральної Ради. Значна частина фотографій публікуються вперше.

Видання розраховане на широкий читацький загал.

 

 

 

Липовецкий БандеровціЛиповецький, С. БАНДЕРІВЦІ: 200 історій з XX століття / Святослав Липовецький. — Львів : ЛА «Піраміда», 2017. — 564 с.

 

«БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» — книга, яка в одинадцяти розділах охоплює діяльність українського визвольного руху, що увійшов в історію як «україн­ські націоналісти» чи «бандерівці». Вперше в одній книзі зібрані історії про бо­ротьбу УВО та ОУН в міжвоєнний період, рух опору під час II Світової війни та півтора десятиліття після її завершення, феномени створені націоналістами в на­цистських кацетах та радянському ГУЛАГу, діяльність, що її проводили в еміграції та на «малій зоні».

Цього ж разу книга «БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» містить вдвічі більше історій, але й тексти, які друкувалися в попередніх виданнях зазнали сут­тєвих змін та доповнень.

 

 

 

Промови що змінилиПромови, що змінили світ . — К. : КМ-БУКС, 2019.-328 с.

 

Слово — могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя бороть­бі за високі ідеали, — інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний пе­ріод — від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають сво­єї актуальності й понині.

 

 

 

 

гавришко ДогаючиГавришко, М. Долаючі тишу. Жіночі історії війни / Марта Гавришко .-Х.: Клуб сімейного дозвілля,2018.-238 с.

 

У період Другої світової чимало жінок приєдналися до лав націоналістичного підпілля та Української повстан­ської армії як зв’язкові, розвідниці, санітарки, воячки… Пліч-о-пліч з чоловіками вони пройшли горнило кривавих подій, спростувавши всі стереотипи про «слабку стать», їхні голоси тривалий час не було чутно. їхній досвід зали­шався невидимим.

Ця книжка — збірка історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а прожили її. Вони були не лише очевидицями, жертвами, але й виконавицями насильства. Вся правда про жахи війни, без прикрас та міфологізації. Відверті розповіді про те, що означало бути жінкою під час війни. Унікальні спогади селянок і міщанок, жінок з різною освітою та соціальним становищем, жінок, які обіймали керівні посади в ОУН і були рядовими підпільницями. Живі емоції в історіях, які роками залишалися непочутими. Справжні долі дівчат, яких колись змінила війна… –

 

Драя УкраїнськаДрач, І.

Українська діаспора / Іван Драч;. — Х.: Фоліо, 2018. — 286 с.

Життєву, творчу, громадську й політичну позиції Івана Федоровича Драча (нар. 1936 р.), видатного українського поета, культурного, громадського і політичного діяча, визначають інтелектуалізм і раціоналізм. Вони тісно між собою переплетені й                взаємодіють в усіх видах діяльності митця, залишивши відбиток на його стосунках з українською діаспорою. Широкий і глибокий погляд               І. Драча на проблеми світового українства на повну силу розкрився під час підготовки й проведення під його керівництвом міжнародних форумів. Доповіді, виступи Івана Драча на цих всеукраїнських

заходах, його інтерв’ю українським і західним ЗМІ не втратили своєї
актуальності й нині. Віриться, не втратять і для майбутніх часів.

 

 

Вводотика ткетянаодотика Т. Ігри відображень.У пошуках власного образу. Якою бачить Україну світ/Тетяна Во­дотика, Євген Магда. — X.: Віват, 2017. — 352 с.

 

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспек­ти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впли­ву на спосіб сприйняття України в сучасному світі. Особливу увагу при­ділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах

 

 

 

 

вокер чомуВокер,Н. Чому виникають конфлікти ? Причини. Етапи. Розв’язання. Наслідки./Нікі Вокер.-Х.: «Віват», 2018.-78 с.

 

Потік новин двадцять чотири години на добу, журналістика, Інтернет, подорожі земною кулею… Наш великий світ стає дедалі ближчим і доступнішим, ніж то було колись,- включно з конфліктами й війною. Незалежно від того, чи стосується конфлікт вашої країни, будь-яке протистояння, будь-яка війна певним чином впливає на життя кожного. Така кількість конфліктів у світі примушує замислитися: чому ж вони виникають ? Ця книжка допоможе зрозуміти, що часто конфліктам не можна запобігти, проте уникнути війни можливо. Читачі дізнаються, як невеликі розбіжності загострюються й перетворюються на великі та серйозні, що спільного в усіх конфліктах, а також про вплив упереджень в історії, дипломатії, географії, економіці на ці події. Порівнюючи глобальні конфлікти із суперечками з власного життя. Книжка «Чому виникають конфлікти?» допоможе читачам упевнено говорити про світ, у якому вони живуть.

 

 

 

Гарфорд РечіГарфорд,Т.  Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах/ Тім Гарфорд. — К.: Наш формат, 2018. — 352 с.

Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають перемож­ців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Сillet? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій? Тім Гарфорд обрав 50 речей, які змінили наш світ та зробили життя таким, яким воно є сьогодні. Кожен винахід — це не лише історія про людські ідеї, а й про невидимі для ока процеси й складні системи, що нас оточують.

 

 

 

ДракулічДракуліч, С. Вони б і мухи не скривдили. Воєнні злочинці на суді в Гаазі /Славенка Дракуліч. – К.: Комора, 2018. -192 с.

 

Що перетворює цілком притомних та цивілізованих людей, які нічим не відрізняються від інших у буден­ному житті, на вбивць і ґвалтівників під час війни? І чи будь-хто з нас теж потенційно може стати злочинцем у відповідних умовах?

Шукаючи відповіді на ці питання, Славенка Дра­куліч спостерігала за розглядами справ на засіданнях Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі щодо воєнних злочинів у колишній Югославії. За моторош­ними випадками насильства й смертями сотень тисяч людей авторка намагається розгледіти суть — причини конфлікту, що тлів упродовж певного часу, та суспільні зрушення й політичні жести, що зумовили його вибух.

 

 

 

Кісиинджер ДипломатіяКіссинджер, Г.Дипломатія / Генрі Кіссинджер. — К. : КМ-БУКС, 2018. — 864 с.

 

У цьому фундаментальному виданні, присвяченому історії дипломатії ХУІІ-ХХ ст., автор розповідає про основні методи здійснення зовнішньої і внутрішньої політики, до яких вдава­лися найвідоміші державні діячі — від королів та кардиналів до президентів, прем’єрів та пра­цівників дипломатичних відомств. Поданий матеріал, залежно від розглядуваного історичного контексту, можна умовно поділити на чотири частини: епоха кардинала Рішельє (особливості зовнішньої політики самого кардинала, його дипломатичних партнерів та опонентів); зовніш­ньополітична боротьба між Наполеоном III та Бісмарком (причини поразки представника роду Бонапартів); дипломатія напередодні Першої світової війни, міжвоєнного періоду та під час Другої світової війни (створення Ліги націй і системи колективної безпеки, складні взаємовід­носини між Гітлером, Сталіним та Чемберленом); період повоєнного облаштування світу — 90-ті рр. (створення ООН, холодна війна, розпад Радянського Союзу тощо)

Для всіх, хто цікавиться перебігом політичних подій у світі.

 

 

 

Рой А Бог

Рой, А. Бог дрібниць/ Арундаті Рой.:-Львів:Вид.Старого Лева,2018.-44 с.

 

«Бог Дрібниць» — це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.

 

 

 

Слабошпицький ТініСлабошпицький, М. Тіні в дзеркалі. Про час і про людей. Те, чого ви не прочитаєте н історії літератури / Михайло Слабошпицький. – К. : Ярославів вал, 2018. – 736 с,

 

Коли людина пише спогади, вона не тільки аналізує те, що було, а й роздумує про те, чому це сталося і чи могло бути інакше. А також; про те, як це вплинуло на її життя чи життя ближніх. І наскільки це спри­чинено соціально-політичним кліматом у суспільстві.

Звичайно, ця книжка – не тільки «повторення пройденого», а й полеміка з різних приводів, а подекуди й відверта контроверзія в харак­теристиках конкретних дійових осіб на кону життя.

 

 

 

улюра ГаннаУлюра ,Г.  365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини /Ганна Улюра.-К.: ArtHuss,2018.- 480с.

 

365 захопливих новел про 365 захопливих книжок. Та 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової.

 

 

 

 

 

 

 

Люган ЩастяяМартен-Люган.А.Щастя в моїх руках роман / Аньєс Мартен-Люган.— Львів: Вид. Старого Ле­ва, 2018. — 256 с.

У юності Іріса мріяла шити одяг, проте її батьки зробили все можливе, щоб їхня дочка здобула пристойніший фах. Тепер її жит­тя рухається за найгіршим сценарієм — зі щоденною рутиною буд­нів і свят, у якій навіть почуття коханого чоловіка в’януть просто на очах. І, здається, вже ніщо не може цього змінити. А проте одного дня Іріса зважується на відчайдушну спробу оживити свою давню мрію. Так вона потрапляє до Парижа. Нові враження, нові люди, нове життя. Та чи зможе Іріса зберегти своє справжнє кохання? Чи зможе знайти себе справжню? Чи зможе прийняти виклик і вийти переможницею?

 

 

 

 

мимрук СенцовМимрук О. Олег Сенцов / Олександр Мимрук. — Харків: Фоліо, 2017. — 396 с:

 

Напевно, зараз немає людини, яка не чула б ім’я Олега Сенцо­ва — аж надто гучним був суд над ним і неймовірним вирок: два­дцять років ув’язнення. Кінорежисер, сценарист, письменник був засуджений за нібито терористичну діяльність. І незважаючи на протести громадськості, звернення до найголовнішого керівни­цтва країни, яка звинувачує Сенцова, він до цього часу перебуває в неволі.

Це видання складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книг і сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходять по цій сфабрикованій справі. У ньому багато фотографій — і з домашнього архіву, і з залу суду.

Боротьба за звільнення Сенцова триває.

 

 

 

моем тягарМоем, В.Тягар пристрастей людських: роман / Вільям Сомерсет Моем.— Харків: «Клуб Сімейно­го Дозвілля», 2018. — 752 с.

Це історія Філіпа Кері, невтомного шукача сенсу життя. Усе почалося ще зі шкільних років, а потім — навчання в Німеччині, знайомство з ідеа­лістом Гейвордом. Однак той не зміг допомогти з відповіддю на головне запитання. І Філіп вирушив далі, продовжуючи пошуки. Лондон, Париж, мрія стати художником, химерне сплетіння слів богемного поета Крон-шоу… Довгі розмови про вічне стають ковтком живої води, даючи сили не припиняти пошуків себе та істини. Та що, як відповіді на запитання вже давно були відомі самому Філіпові? Доля чоловіка перевертається догори дриґом, він відкриває світ людських пристрастей. Проте цей вир згубних бажань і душевних мук стає неабияким тягарем…

 

 

 

Сухомлин Гриби УкраїниСухомлин, М. Гриби України : Атлас-довідник, 2-е вид. випр.. і доп. / М. Сухомлин, В. Джаган.. — К.: КМ-БУКС, 2018. — 240 с.:

В атласі-довіднику наведено детальну інформацію про гриби, що зростають на території України. Ця книга є доповненим виданням, у якому представлений ряд не згаданих у першому  виданні видів грибів. У цьому випуску збережена структура подання матеріалу. Окрім спеціальних відомостей, описи грибів містять інформацію, необхідну для їхнього визначення, зокрема  вказується види-двійники та основні ознаки, за якими їх можна розрізнити, що, безперечно, дуже  важливо при ідентифікації отруйних грибів. Подано цінні рекомендації щодо приготування страв із  їстівних грибів. В описах більшості грибів містяться цікаві факти, отримані на основі узагальнення даних літератури та власних спостережень за цими видами у природі; наводяться сучасні наукові дані про їхні корисні властивості. Численні фотографії дають змогу акцентувати увагу на типових ознаках виду.

Цей ілюстрований довідник призначений для мікологів, ботаніків, краєзнавців, фахівців у галузі охорони природи, викладачів і студентів природничих факультетів ВНЗ, а також для всіх тих, хто хоче орієнтуватися у загадковому світі грибів.

 

 

Россі ПаєлоРоссі, П. Їсти. Потреба, бажання, одержимість / Паоло Россі.- Львів : Вид.Анетти Антоненко, 2018. – 152 с.

Як виникають і закріплюються у громадській думці певні ідеї та ві­рування? І яку ціну заплатило людство, перш ніж у тій чи тій людській цивілізації з’явилася усталена система культурних кодів, які вже вийшли за межі національного розвитку й керують людською поведінкою? Одвічна потреба «їсти» зіграла фундаментальну роль в історії людства, його культах, ритуалах, таємних і явних, традиціях, відмерлих і сучасних, соціальних устроях, загартованих війнами, катаклізмами, еволюціями й революціями, голодом, канібалізмом, епідеміями та хворобами, з якими людство бореться досі.

Автор шукає і знаходить відповіді на безліч питань і розвінчує небезпечні міфи масової культури, адже він десятиліттями досліджував історію ідей та культур, тож його надзвичайно цікаві й неординарні міркування на (для когось) буденну тему споживання їжі – голод та ожиріння, піст і святість, їжа як манія, глобалізація й апокаліпсис, «натуральна» та «ненатуральна» їжа, анорексія, фобії, мода – дадуть змогу подивитися на історію цивілі­зації під іншим кутом, стануть одкровенням і справжнім відкриттям для великого кола читачів

 

 

Фергюсон ЕволюціяФерґюсон, Н. Еволюція грошей. Фінансова історія світу /   Ніл Ферґюсон. — К. : Наш формат. — 384 с.

Шотландський історик Ніл Ферґюсон досліджує гроші, розповідаючи про еволюцію фінансів в історії людства. Гроші — це рушійна сила прогре­су, але люди про них так мало знають. Фінансове невігластво шкодить не менше за природні катастрофи. У книжці висвітлено основні фінан­сові поняття та концепції, розтлумачено причини останньої потужної світової економічної кризи. Що таке гроші? Що роблять банки? Яка різ­ниця між акціями та облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? Що саме робить гедж-фонд? Це фінансова історія людства від її витоків у давній Месопотамії часів Хаммурапі до останніх потрясінь на так званій Планеті Фінансів.

 

 

 

 

фергюсон площіФерґюсон, Н. Площі та вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку /Ніл Фергюсон.. — К.: Наш формат, 2018. — 552 с.:

 

Традиційний опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої — правителі у високих вежах. За цією концепцією, змі­ни відбулися з приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. Історик Ніл Ферґюсон переконує: мережі — не новий феномен на­шого часу. Інтернет лише пришвидшив та підсилив їхню роль, ставши новим варіантом утілення громадських площ. У цій книжці Ферґюсон аналізує роль мереж в історії людства, споконвічне протистояння між мережами та ієрархіч­ними структурами, а також пропонує засвоїти уроки, які дає історія поширення мереж.

 

 

 

 

Дочинець М ЗрячеДочинець, М. Зряче перо:роман із аркушем/ Мирослав Дочинець. – Львів:Література та мистецтво, 2018. – 288 с.

«Поспішай до мене, а до себе – насамперед», – казали давні мудреці.

Отся книжка письменника духовного наративу, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця – особливого роду. Це плід пересівання насінин для дерева. Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це – щоденник духовної виправи, сповідь перед самим со­бою, занурення в таїни письма. Одним словом це – роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов’ю до людини, до світу, до слова, до Бога. А ще це – книжка, що читається з будь-якої сторінки і в будь-якому керунку…

 

 

 

 

Іздрик ПісляІздрик, Ю. Після прози / Юрий Іздрик. — Чернівці: Меридіан, 2018. — 232 с.

 

«Після прози» – найповніша на сьогодні добірка поетич­ного доробку Юрія Іздрика, відомого читачам передусім як прозаїк. Знайдемо тут і «перехідні» у стосунку до прози верлібри, і ритмізовані нариси, і традиційну римовану по­езію. До книги увійшли твори, написані впродовж остан­ніх 20-ти років.

 

 

 

 

 

 

 

макюен ієн горіховаМак’юен І.Горіхова шкаралупа / Ієн Мак’юен ;— К.: КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Труді зрадила чоловіка, Джона. Вона й досі живе у його помешкан­ні — дорогому, але занедбаному лондонському будинку, — та Джона тут немає. Натомість сюди навідується його брат, неймовірно баналь­ний Клод, і змовляється із Труді. А ще у їхнього підступу є свідок: до­питливий дев’ятимісячний мешканець Трудіної утроби.

Ієн Мак’юен — лауреат Букерівської премії за роман «Амстердам», автор «Спокути», що отримала оскароносну екранізацію, — перепові­дає безсмертну трагедію з іще ніколи не баченої точки зору.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

ГесіодГесіод. Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла / – Львів : Література та мистецтво, 2018. – 136 с.

У поемі «Походження богів» Гесіод, «один із світочів світової літератури» (І. Франко), започаткував вчення про становлення світу, а також ранню натурфілософію – науку про сили й закони природи; у праці «Роботи і дні» виклав свою життєву позицію – розуміння моральних засад, ставлення до праці. У «Щиті Герак­ла» – епічний опис поєдинку Геракла з Кікном, що є майстерним наслідуванням вісімнадцятої пісні Гомерової «Іліади».

 

 

 

 

 

 

фордФорд, Г. Моє життя та робота. — 7-ме вид./Генрі Форд. — К.: Наш формат, 2018. — 344 С.

Автор цього мотиваційного посібника з філософії та психології велико­го бізнесу був генієм інженерії, його єдиним університетом стало життя. Генрі Форд (1863-1947) — інженер-конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», де вперше почав застосування промислового конвеєра, геніальний менеджер, один із найбагатших людей усіх часів. Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні фак­ти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими.

Для власників бізнесу, топ-менеджерів, автомобілістів і всіх, кому ці­каве життя видатних особистостей.

 

 

 

 

Шарма ЗлетШарма, Р. Злет і занепад країн. Хто виграє та програє на світовій арені / Ручір Шарма. — К.: Наш формат, 2018. — 408 с.

 

Світ після кризи 2008 року дуже змінився. Старі стандарти економічного роз вит­ку нині не діють, критерії успіху й невдачі стали іншими. Як у цих нових умовах зрозуміти, котрі держави процвітатимуть, а які занепадатимуть?

На основі власного досвіду інвестора й політичного оглядача Ручір Шарма узагальнює тисячі різноманітних чинників економічного розвитку в десяти про­стих правилах, на основі яких оцінює перспективи країн, що належать до всіх ре­гіонів світу. Автор пояснює, як відстежувати політичні, економічні й соціальні зміни в реальному часі. Що означають заголовки політичних новин, зміни ціни долара на чорному ринку й цибулі на продуктовому, поява нових облич у списку мільярдерів — усе це може бути ознаками наближення важливих змін в економі­ці і суспільстві. Потрібно лише вміти їх розшифрувати. Ручір  Шарма знає, як це робити, і навчає цього практичного мистецтва своїх читачів.

 

 

 

шивельбуш речіШивельбуш, В.  Речі і люди: есей про споживання / Вольфґанґ Шивельбуш . – К. : Ніка-Центр, 2018. – 192 с.

У своїй новій книжці Вольфґанґ Шивельбуш, один з найоригінальніших істориків нашого часу, відомий своїми дослідженнями з історії політики, технології, матеріальної та інтелектуальної культури, вперше звертається до царини історії економічних теорій і уявлень. Ця праця найширша за історичним охватом, найуніверсальніша за змістом і найбільш філософічна з усього попереднього наукового доробку автора.

У центрі його нової розвідки – поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його фі­лософські і навіть міфологічні імплікації – на рівні обміну речовин між людьми і речами взагалі. У зв’язку з розглядом споживання в поле зору автора потрапляє філософія Платона, Геракліта, атомістів, Гегеля. Він ви­являє зв’язок між економічною теорію та історією медицини, біологією, алхімією, хімією.

Книжка надзвичайно цікава своїм ходом думки, парадоксальної, не­сподіваної, здатної бачити близькість далеких речей, подібність непо­дібного. Розрахована на широке коло читачів.

 

 

 

колберт елізабетКолберт,Е. Шосте вимирання: неприродня історія / Елізабет Колберт.-К.: Наш формат, 2017. —- 280 с.

Елізабет Колберт у своїй книжці нікого не повчає і навіть не попереджає про нашого бездумного користування планетою. Авторка — майстерна і репортерка — простими словами розповідає про складні речі, від яких залежить життя на Землі і, зрештою, людської цивілізації загалом.

Під час роботи над книжкою вона побувала майже на всіх континентах, відвідала наукові бази в тропіках Амазонії і на островах Великого бар’єрного рифу, спілкувалася з сотнями людей. Колберт шукає відповідь на питання: що станеться, якщо темпи вимирання прискоряться? Ця книжка — не наукова пра­ця, а радше велетенська стаття для природничого журналу зі світовим ім’ям, яку ми маємо можливість читати українською.

 

 

 

БреддесенБредесен, Д. Альцгеймер — не вирок!/ Дейл Бредесен;. — Київ: Форс Україна, 2018. — 336 с.

Кожен знає когось, хто видужав від раку, але й досі ніхто не згадає нікого, хто видужав від хвороби Альцгеймера.

У книжці «Альцгеймер — не вирок!», що змінює пара­дигму, доктор медицини Дейл Бредесен наводить найдіє­віші поради щодо профілактики, запобігання, а можливо, й перемоги в двобої з хворобою Альцгеймера.

У книжці зауважено, що хвороба Альцгеймера — це не лише одне захворювання, як наразі вважають, а аж три. «Альцгеймер — не вирок!» дарує нові надії широкому загалу пацієнтів, няням, лікарям і лікувальним центрам, дає змогу зазирнути всередину науки і пропонує покроковий план, який фундаментально змінить наше сприйняття хвороби Альцгеймера і навіть те, що ми про неї думаємо.

 

 

 

 грегер майкл Грегер, М. Як не померти передчасно. їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер, Джин Стоун. – К.: КМ-БУКС, 2018. – 512 с.

 

Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати — спадко­ва хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість додайте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту.

Автор книги — всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегер докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікан­ня тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.

 

 

 

 

Сміт ДуматиСміт. Д. Думати, як Леонардо да Вінчі / Деніел Сміт;. — К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

 

Леонардо да Вінчі, котрий жив більш ніж 500 років тому, — автор зна­менитих художніх шедеврів, серед яких «Мона Ліза» і «Таємна вечеря», — вплинув на декілька поколінь художників і мислителів. Він бачив взаємо­зв’язки між мистецтвом та наукою, був точним і досконалим у своїй роботі та розробив багато методик, які ми продовжуємо використовувати дотепер. Ці чесноти в поєднанні з унікальною уявою дозволили Леонардо да Вінчі зробити винаходи, які на декілька століть випередили свій час.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

ЗАГАЛЬНИЙ КЛАС. НАУКА ТА ЗНАННЯ. ОРГАНІЗАЦІЯ. КОМПʼЮТЕРНА НАУКА. ІНФОРМАЦІЯ. ДОКУМЕНТАЦІЯ. БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. УСТАНОВИ. ПУБЛІКАЦІЇ

 

Адлер, М.  Як прочитати книгу/Мортімер Адлер, Чарльз Ван Дорен. -К.: КМ-БУКС, 2018. – 456 с.

Найкращий та найпопулярніший у світі посібник із розуміння прочитано­го тексту для вибагливих читачів. Ця книга вперше вийшла 1940 року і відто­ді вийшла понад півмільйонним накладом різними мовами світу. Це видання, перероблене та доповнене новим матеріалом, пояснює різні рівні читання та розказує, як на них перейти — від початкового читання до систематичного поверхового читання та ознайомчого читання, і так аж до швидкочитання. Читачі цієї книги дізнаються, як і коли можна оцінити книгу з першого погля­ду, як проводити «рентген» книги, як читати критично та знаходити в тексті головну ідею автора. Ця книга також містить опис різних читацьких технік, що найкраще підходять для читання окремих жанрів — практичних книг, ху­дожньої літератури, п’єс, поезії, історичних праць, книг із точних та природничих наук, філософії та соціальних наук.

Автори також наводять рекомендований список літератури та вправи на читання, якими ви зможете перевірити, як покращилися ваші читацькі нави­чки, розуміння та швидкість.

Айзексон, В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснили   цифрову революцію /  Волтер Айзексопер.. — К. : Наш формат, 2017- — 488 с.

Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в се­редині XIX століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За пів­тора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залиши­лася в тіні.

Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині люд­ство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Білла Ґейтса, Стіва Возня-ка, Стіва Джобса, Ларрі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.

Брайсон, Б. Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу / Біл Брайсон.. — К.: Наш формат, 2018. — 472 с

Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із ці­кавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, Білл Брайсон переверне ваші уявлення! Роками вивчаючи наукові праці та спілкуючись з ан­тропологами, математиками, астрономами й фахівцями інших галузей, автор оповідає історію про все на світі: від Великого вибуху й до розквіту цивілізації. Під обкладинкою ховаються динозаври, мешканці безмежних океанських широт і далекі планети. Однак це не просто яскрава подорож у минуле. Білл Брайсон доступно й цікаво пояснює дивовижні досягнення науки та навіть за­зирає в майбутнє, силкуючись зрозуміти суть людського покликання.

 

Ґільбо, К. Стартап на $ 100. Як перетворити хобі на бізнес.- 2-ге вид./ Ґільбо Кріс — К. : Наш формат, 2018. — 264 с.

Утекти зі світу офісних працівників і започаткувати свій бізнес значно легше, аніж здається. У цьому переконує письменник і підприємець Кріс Ґільбо, автор книжки «Стартап на $100». Він гадає, що варто лише мати справу до душі, яка приноситиме користь іншим, геть куций бюджет (вистачить і 100 доларів) і непереборне бажан­ня працювати на себе. Вік, стать, місце проживання не мають значення. Звучить банально? Але це справді діє. Найкращий доказ — успішні історії 100 героїв книж­ки. Вклавши 100 доларів і невпинний ентузіазм у власний стартап, зараз ці люди отримують суми прибутків із п’ятьма-шістьма нулями в рік.

 

 

 Бауман, З. Плинне зло. Життя без альтернатив./ Зиґмунт Бауман, Леонідас Донскіс. — К.: Дух і література, 2017. — 216с.

Нова книжка британського соціолога Зиґмунта Баумана та литовського політолога Лео­нідаса Донскіса є продовженням їхньої збірки «Моральна сліпота». У формі інтелекту­ального діалогу автори розмірковують над тим, що таке зло, досліджують його форми та та способи виявлення у сучасному світі. У центрі уваги опинилася новизна зла, його постій­ні зміни, феномен «адіафоризації» як відмови від моральної оцінки. На думку філософів, сучасний світ перетворюється на світ, у якому відбувається відродження фаталістичної та детерміністської концепції маніхейства. Автори розмірковують над постімперським розвитком країн Східної та Центральної Європи (зокрема країн Балтії): наслідками спу­стошливого соціального експерименту. Окремий розділ книжки присвячено драматич­ному військовому протистоянню Росії з Україною, осмисленому в контексті від кафкіанства (стале зло) до орвеліанства (плинне зло, яке вербує прихильників).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розмови про Україну. Ярослав Грицак – Іза Хруслінська.- К.: Дух і література, 2018. – 360 с.

Ця книга є третя з ряду розмов Ізи Хруслінської з українськими інтелектуалами. Перші дві були з Оксаною Забужко та Йосифом Зісельсом. Але ця книга була хронологічно першою – вона була видана польською мовою ще у 2009 р. Головною темою розмови є придатність історії для розуміння того, що робиться в Україні і з Україною в останні десятиліття. Особливий наголос мають відносини України з її історичними сусідами – поляками і росіянами, а також українсько-єврейські взаємини. Але передусім йдеться про історич­ний вимір теперішніх проблем і викликів, з якими стикається Україна, -і наскільки знання історії дає можливість зрозуміти майбутні сценарії розвитку. Оскільки польське видання вийшло майже десять років тому, то багато чого у цій книзі передумано і переписано, зокрема з’явився новий розділ про розвиток подій за останнє неповне десятиліття.

 

 

Сміт, Д.  Думати, як Вінстон Черчилль / Деніел Сміт;. – К.: КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Вінстон Черчилль, який двічі був прем’єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам’яті як видатний лідер, що привів свою краї­ну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз — «Ніколи не здавай­тесь!» — та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилась сам на сам з ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офі­цером збройних сил Великої Британії, журналістом, істориком, письмен­ником, лауреатом Нобелівської премії з літератури.

Для широкого кола читачів.

 

 

Елрод, Г. Чудовий ранок. Як не проспати. — 2-ге вид./ Гел Елрод. — К.: Наш формат, 2018. —176 с.

Ми звикли ділити людей на дві категорії — «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.

З книжки ви дізнаєтеся, як перша година дня визначає ваш успіх. Вона допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.

 

 

Попович, М. Філософія свобод. Философия свободы / Мирослав Попович..— Харків: Фоліо, 2018.— 524 с:

 

Книга «Філософія свободи» містить твори, маловідомі широкому читачеві, на­писані видатним українським філософом-гуманістом Мирославом Поповичем й видруковані у різні роки, у різних виданнях та країнах. Вона є вочевидь унікальною за розмаїттям тематики, часовим виміром і тим, що статті власноруч підбирав Миро­слав Володимирович — в останні місяці свого життя. Твори, які включено до цього видання, дозволяють побачити об’єкти досліджень автора під різними кутами зору, дають нам можливість побувати у майстерні філософа. І це стосується не лише істо­ричних подій і портретів важливих для України персоналій, а й інтерпретації подій історії науки в їх раціонально-філософському відтворенні. Вчений прагне осмислити події, що відбуваються у нього на очах, порівнюючи їх зі світовим досвідом розвитку і шукаючи їхні корені в історичних джерелах українського народу, в особливостях української ментальності. При цьому він сповна використовує досвід розробки логіко-методологічних проблем розвитку науки. Книга «Філософія свободи» — це по­шук істини на перехресті національних і світових шляхів культури й науки, що нам передала у спадок мудра і світла людина — Мирослав Попович.

 

 

 

Сіґел, Д. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини / Деніел Сіґел, Тіна Брайсон. — К.: Наш формат, 20188. — 264 с.

Вам щодня доводиться квапити дітей до школи, сваритися з ними через невиконані домашні завдання чи з істерикою вкладати їх спати. Ви постійно повторюєте їм те саме, намагаючись привчити до дисципліни. Однак у відповідь — плач і крики.

Якщо вам знайомі такі ситуації, не засмучуйтеся. Унікальний метод виховання від Деніела й Тіни допоможе дисциплінувати дитину без наказів, заборон і покарань. Дізнавшись, як функціонує мозок, ви краще зрозумієте своїх синів і доньок та зможете навчити їх давати раду негативним емоціям, розуміти свої почуття та контролювати вчинки. Зрештою, так ви закладете основу розумового й емоційного здоров’я дитини. Завдяки численним

 

 

Сенека, Л. Моральні листи до Луцілія / Луцій Сенека,. – Львів : Апріорі, 2017. – 552 с.

Луцій Анней Сенека (бл. 4 до Р. X. – 65 по Р. X.) – римський філософ і письменник, видатний представник стоїцизму. У його «Моральних листах до Луцілія» звучать заклики жити у злагоді з природою, несхитно переносити удари долі, йти шляхом по­стійного духовного вдосконалення. Філософсько-етичні погляди, розвинуті у «Листах» належать до витоків християнської ідеології.

 

 

 

Сміт, Д. Думати, як Стів Джобс / Деніел Сміт;. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

 

Спосіб, у який мислив видатний винахідник Стів Джобс, був інакшим, ніж у решти людей. Він володів неймовірною здатністю знати, чого хочуть люди, навіть раніше, ніж вони самі це розуміли, і, що навіть важливіше, він вмів продавати цю ідею. Співзасновник Аррle і засновник NeХТ, Стів Джобс зав­дяки своїм революційним поглядам дав поштовх до створення нового ринку персональних комп’ютерів. Ознайомившись з його думками про інновації, про те, як знайти натхнення, як презентувати ідею, як рекламувати товар та багато іншого, ви зможете навчитися дивитися па світ очима генія. Для широкого кола читач.

 

 

«1917/1918»Кучерук,О. Українська Центральна Рада: 1917-1918 роки/ Олександр Кучерук.-К.:Балтія Друк,2018,-127 с.

 

Автор на основі архівних матеріалів, періодики, архіву архітектора П.Альошина дослідив історію КИЇВСЬКОГО будинку по вулиці Володимирській, 57, в якому у 1917-1918 роках працював перший український парламент – Українська Центральна Рада. Книга містить велику кількість ілюстрацій, зокрема понад сто портретів членів Центральної Ради. Значна частина фотографій публікуються вперше.

Кидання розраховане на широкий читацький загал

 

Липовецький, С. БАНДЕРІВЦІ: 200 історій з XX століття / Святослав Липовецький. — Львів : ЛА «Піраміда», 2017. — 564 с.

 

«БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» — книга, яка в одинадцяти розділах охоплює діяльність українського визвольного руху, що увійшов в історію як «україн­ські націоналісти» чи «бандерівці». Вперше в одній книзі зібрані історії про бо­ротьбу УВО та ОУН в міжвоєнний період, рух опору під час II Світової війни та півтора десятиліття після її завершення, феномени створені націоналістами в на­цистських кацетах та радянському ГУЛАГу, діяльність, що її проводили в еміграції та на «малій зоні».

Цього ж разу книга «БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» містить вдвічі більше історій, але й тексти, які друкувалися в попередніх виданнях зазнали сут­тєвих змін та доповнень.

 

 

Промови, що змінили світ . — К. : КМ-БУКС, 2019.-328 с.

 

Слово — могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя бороть­бі за високі ідеали, — інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний пе­ріод — від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають сво­єї актуальності й понині.

 

9

ГЕОГРАФІЯ. БІОГРАФІЇ. ІСТОРІЯ

 

 

Гавришко, М. Долаючі тишу. Жіночі історії війни / Марта Гавришко .-Х.: Клуб сімейного дозвілля,2018.-238 с.

 

У період Другої світової чимало жінок приєдналися до лав націоналістичного підпілля та Української повстан­ської армії як зв’язкові, розвідниці, санітарки, воячки… Пліч-о-пліч з чоловіками вони пройшли горнило кривавих подій, спростувавши всі стереотипи про «слабку стать», їхні голоси тривалий час не було чутно. їхній досвід зали­шався невидимим.

Ця книжка — збірка історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а прожили її. Вони були не лише очевидицями, жертвами, але й виконавицями насильства. Вся правда про жахи війни, без прикрас та міфологізації. Відверті розповіді про те, що означало бути жінкою під час війни. Унікальні спогади селянок і міщанок, жінок з різною освітою та соціальним становищем, жінок, які обіймали керівні посади в ОУН і були рядовими підпільницями. Живі емоції в історіях, які роками залишалися непочутими. Справжні долі дівчат, яких колись змінила війна… –

 

Драч, І.  Українська діаспора / Іван Драч;. — Х.: Фоліо, 2018. — 286 с.

Життєву, творчу, громадську й політичну позиції Івана Федоровича Драча (нар. 1936 р.), видатного українського поета, культурного, громадського і політичного діяча, визначають інтелектуалізм і раціоналізм. Вони тісно між собою переплетені й                взаємодіють в усіх видах діяльності митця, залишивши відбиток на його стосунках з українською діаспорою. Широкий і глибокий погляд               І. Драча на проблеми світового українства на повну силу розкрився під час підготовки й проведення під його керівництвом міжнародних форумів. Доповіді, виступи Івана Драча на цих всеукраїнських

заходах, його інтерв’ю українським і західним ЗМІ не втратили своєї
актуальності й нині. Віриться, не втратять і для майбутніх часів.

 

3

СУСПІЛЬНІ НАУКИ

 

Водотика Т. Ігри відображень.У пошуках власного образу. Якою бачить Україну світ/Тетяна Во­дотика, Євген Магда. — X.: Віват, 2017. — 352 с.

 

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспек­ти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впли­ву на спосіб сприйняття України в сучасному світі. Особливу увагу при­ділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах

 

 

Вокер,Н. Чому виникають конфлікти ? Причини. Етапи. Розв’язання. Наслідки./Нікі Вокер.-Х.: «Віват», 2018.-78 с.

 

Потік новин двадцять чотири години на добу, журналістика, Інтернет, подорожі земною кулею… Наш великий світ стає дедалі ближчим і доступнішим, ніж то було колись,- включно з конфліктами й війною. Незалежно від того, чи стосується конфлікт вашої країни, будь-яке протистояння, будь-яка війна певним чином впливає на життя кожного. Така кількість конфліктів у світі примушує замислитися: чому ж вони виникають ? Ця книжка допоможе зрозуміти, що часто конфліктам не можна запобігти, проте уникнути війни можливо. Читачі дізнаються, як невеликі розбіжності загострюються й перетворюються на великі та серйозні, що спільного в усіх конфліктах, а також про вплив упереджень в історії, дипломатії, географії, економіці на ці події. Порівнюючи глобальні конфлікти із суперечками з власного життя. Книжка «Чому виникають конфлікти?» допоможе читачам упевнено говорити про світ, у якому вони живуть.

 

 

 

Гарфорд,Т.  Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах/ Тім Гарфорд. — К.: Наш формат, 2018. — 352 с.

Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають перемож­ців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Сillet? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій? Тім Гарфорд обрав 50 речей, які змінили наш світ та зробили життя таким, яким воно є сьогодні. Кожен винахід — це не лише історія про людські ідеї, а й про невидимі для ока процеси й складні системи, що нас оточують.

 

Дракуліч, С. Вони б і мухи не скривдили. Воєнні злочинці на суді в Гаазі /Славенка Дракуліч. – К.: Комора, 2018. -192 с.

 

Що перетворює цілком притомних та цивілізованих людей, які нічим не відрізняються від інших у буден­ному житті, на вбивць і ґвалтівників під час війни? І чи будь-хто з нас теж потенційно може стати злочинцем у відповідних умовах?

Шукаючи відповіді на ці питання, Славенка Дра­куліч спостерігала за розглядами справ на засіданнях Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі щодо воєнних злочинів у колишній Югославії. За моторош­ними випадками насильства й смертями сотень тисяч людей авторка намагається розгледіти суть — причини конфлікту, що тлів упродовж певного часу, та суспільні зрушення й політичні жести, що зумовили його вибух.

 

Кіссинджер, Г.Дипломатія / Генрі Кіссинджер. — К. : КМ-БУКС, 2018. — 864 с.

 

У цьому фундаментальному виданні, присвяченому історії дипломатії ХУІІ-ХХ ст., автор розповідає про основні методи здійснення зовнішньої і внутрішньої політики, до яких вдава­лися найвідоміші державні діячі — від королів та кардиналів до президентів, прем’єрів та пра­цівників дипломатичних відомств. Поданий матеріал, залежно від розглядуваного історичного контексту, можна умовно поділити на чотири частини: епоха кардинала Рішельє (особливості зовнішньої політики самого кардинала, його дипломатичних партнерів та опонентів); зовніш­ньополітична боротьба між Наполеоном III та Бісмарком (причини поразки представника роду Бонапартів); дипломатія напередодні Першої світової війни,

Рой, А. Бог дрібниць/ Арундаті Рой.:-Львів:Вид.Старого Лева,2018.-44 с.

 

«Бог Дрібниць» — це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.

 

 

Слабошпицький, М. Тіні в дзеркалі. Про час і про людей. Те, чого ви не прочитаєте н історії літератури / Михайло Слабошпицький. – К. : Ярославів вал, 2018. – 736 с,

 

Коли людина пише спогади, вона не тільки аналізує те, що було, а й роздумує про те, чому це сталося і чи могло бути інакше. А також; про те, як це вплинуло на її життя чи життя ближніх. І наскільки це спри­чинено соціально-політичним кліматом у суспільстві.

Звичайно, ця книжка – не тільки «повторення пройденого», а й полеміка з різних приводів, а подекуди й відверта контроверзія в харак­теристиках конкретних дійових осіб на кону життя.

 

 

Улюра ,Г.  365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини /Ганна Улюра.-К.: ArtHuss,2018.- 480с.

 

365 захопливих новел про 365 захопливих книжок. Та 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової.

 

 

 

Мартен-Люган.А.Щастя в моїх руках роман / Аньєс Мартен-Люган.— Львів: Вид. Старого Ле­ва, 2018. — 256 с.

У юності Іріса мріяла шити одяг, проте її батьки зробили все можливе, щоб їхня дочка здобула пристойніший фах. Тепер її жит­тя рухається за найгіршим сценарієм — зі щоденною рутиною буд­нів і свят, у якій навіть почуття коханого чоловіка в’януть просто на очах. І, здається, вже ніщо не може цього змінити. А проте одного дня Іріса зважується на відчайдушну спробу оживити свою давню мрію. Так вона потрапляє до Парижа. Нові враження, нові люди, нове життя. Та чи зможе Іріса зберегти своє справжнє кохання? Чи зможе знайти себе справжню? Чи зможе прийняти виклик і вийти переможницею?

 

Мимрук О. Олег Сенцов / Олександр Мимрук. — Харків: Фоліо, 2017. — 396 с:

 

Напевно, зараз немає людини, яка не чула б ім’я Олега Сенцо­ва — аж надто гучним був суд над ним і неймовірним вирок: два­дцять років ув’язнення. Кінорежисер, сценарист, письменник був засуджений за нібито терористичну діяльність. І незважаючи на протести громадськості, звернення до найголовнішого керівни­цтва країни, яка звинувачує Сенцова, він до цього часу перебуває в неволі.

Це видання складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книг і сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходять по цій сфабрикованій справі. У ньому багато фотографій — і з домашнього архіву, і з залу суду.

Боротьба за звільнення Сенцова триває.

 

Моем, В.Тягар пристрастей людських: роман / Вільям Сомерсет Моем.— Харків: «Клуб Сімейно­го Дозвілля», 2018. — 752 с.

Це історія Філіпа Кері, невтомного шукача сенсу життя. Усе почалося ще зі шкільних років, а потім — навчання в Німеччині, знайомство з ідеа­лістом Гейвордом. Однак той не зміг допомогти з відповіддю на головне запитання. І Філіп вирушив далі, продовжуючи пошуки. Лондон, Париж, мрія стати художником, химерне сплетіння слів богемного поета Крон-шоу… Довгі розмови про вічне стають ковтком живої води, даючи сили не припиняти пошуків себе та істини. Та що, як відповіді на запитання вже давно були відомі самому Філіпові? Доля чоловіка перевертається догори дриґом, він відкриває світ людських пристрастей. Проте цей вир згубних бажань і душевних мук стає неабияким тягарем…

 

міжвоєнного періоду та під час Другої світової війни (створення Ліги націй і системи колективної безпеки, складні взаємовід­носини між Гітлером, Сталіним та Чемберленом); період повоєнного облаштування світу — 90-ті рр. (створення ООН, холодна війна, розпад Радянського Союзу тощо)

Для всіх, хто цікавиться перебігом політичних подій у світі.

 

Сухомлин, М. Гриби України : Атлас-довідник, 2-е вид. випр.. і доп. / М. Сухомлин, В. Джаган.. — К.: КМ-БУКС, 2018. — 240 с.:

В атласі-довіднику наведено детальну інформацію про гриби, що зростають на території України. Ця книга є доповненим виданням, у якому представлений ряд не згаданих у першому  виданні видів грибів. У цьому випуску збережена структура подання матеріалу. Окрім спеціальних відомостей, описи грибів містять інформацію, необхідну для їхнього визначення, зокрема  вказується види-двійники та основні ознаки, за якими їх можна розрізнити, що, безперечно, дуже  важливо при ідентифікації отруйних грибів. Подано цінні рекомендації щодо приготування страв із  їстівних грибів. В описах більшості грибів містяться цікаві факти, отримані на основі узагальнення даних літератури та власних спостережень за цими видами у природі; наводяться сучасні наукові дані про їхні корисні властивості. Численні фотографії дають змогу акцентувати увагу на типових ознаках виду.

Цей ілюстрований довідник призначений для мікологів, ботаніків, краєзнавців, фахівців у галузі охорони природи, викладачів і студентів природничих факультетів ВНЗ, а також для всіх тих, хто хоче орієнтуватися у загадковому світі грибів.

 

Россі, П. Їсти. Потреба, бажання, одержимість / Паоло Россі.- Львів : Вид.Анетти Антоненко, 2018. – 152 с.

Як виникають і закріплюються у громадській думці певні ідеї та ві­рування? І яку ціну заплатило людство, перш ніж у тій чи тій людській цивілізації з’явилася усталена система культурних кодів, які вже вийшли за межі національного розвитку й керують людською поведінкою? Одвічна потреба «їсти» зіграла фундаментальну роль в історії людства, його культах, ритуалах, таємних і явних, традиціях, відмерлих і сучасних, соціальних устроях, загартованих війнами, катаклізмами, еволюціями й революціями, голодом, канібалізмом, епідеміями та хворобами, з якими людство бореться досі.

Автор шукає і знаходить відповіді на безліч питань і розвінчує небезпечні міфи масової культури, адже він десятиліттями досліджував історію ідей та культур, тож

 

 

його надзвичайно цікаві й неординарні міркування на (для когось) буденну тему споживання їжі – голод та ожиріння, піст і святість, їжа як манія, глобалізація й апокаліпсис, «натуральна» та «ненатуральна» їжа, анорексія, фобії, мода – дадуть змогу подивитися на історію цивілі­зації під іншим кутом, стануть одкровенням і справжнім відкриттям для великого кола читачів

 

Ферґюсон, Н. Еволюція грошей. Фінансова історія світу /   Ніл Ферґюсон. — К. : Наш формат. — 384 с.

Шотландський історик Ніл Ферґюсон досліджує гроші, розповідаючи про еволюцію фінансів в історії людства. Гроші — це рушійна сила прогре­су, але люди про них так мало знають. Фінансове невігластво шкодить не менше за природні катастрофи. У книжці висвітлено основні фінан­сові поняття та концепції, розтлумачено причини останньої потужної світової економічної кризи. Що таке гроші? Що роблять банки? Яка різ­ниця між акціями та облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? Що саме робить гедж-фонд? Це фінансова історія людства від її витоків у давній Месопотамії часів Хаммурапі до останніх потрясінь

на так званій Планеті Фінансів.

 

 

Ферґюсон, Н. Площі та вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку /Ніл Фергюсон.. — К.: Наш формат, 2018. — 552 с.:

 

Традиційний опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої — правителі у високих вежах. За цією концепцією, змі­ни відбулися з приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. Історик Ніл Ферґюсон переконує: мережі — не новий феномен на­шого часу. Інтернет лише пришвидшив та підсилив їхню роль, ставши новим варіантом утілення громадських площ. У цій книжці Ферґюсон аналізує роль мереж в історії людства, споконвічне протистояння між мережами та ієрархіч­ними структурами, а також пропонує засвоїти уроки, які дає історія поширення мереж.

Дочинець, М. Зряче перо:роман із аркушем/ Мирослав Дочинець. – Львів:Література та мистецтво, 2018. – 288 с.

«Поспішай до мене, а до себе – насамперед», – казали давні мудреці.

Отся книжка письменника духовного наративу, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця – особливо­го роду. Це плід пересівання насінин для дерева. Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це – щоденник духовної виправи, сповідь перед самим со­бою, занурення в таїни письма. Одним словом це – роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов’ю до людини, до світу, до слова, до Бога. А ще це – книжка, що читається з будь-якої сторінки і в будь-якому керунку…

 

Іздрик, Ю. Після прози / Юрий Іздрик. — Чернівці: Меридіан, 2018. — 232 с.

 

«Після прози» – найповніша на сьогодні добірка поетич­ного доробку Юрія Іздрика, відомого читачам передусім як прозаїк. Знайдемо тут і «перехідні» у стосунку до прози верлібри, і ритмізовані нариси, і традиційну римовану по­езію. До книги увійшли твори, написані впродовж остан­ніх 20-ти років.

 

 

 

 

Мак’юен І.Горіхова шкаралупа / Ієн Мак’юен ;— К.: КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Труді зрадила чоловіка, Джона. Вона й досі живе у його помешкан­ні — дорогому, але занедбаному лондонському будинку, — та Джона тут немає. Натомість сюди навідується його брат, неймовірно баналь­ний Клод, і змовляється із Труді. А ще у їхнього підступу є свідок: до­питливий дев’ятимісячний мешканець Трудіної утроби.

Ієн Мак’юен — лауреат Букерівської премії за роман «Амстердам», автор «Спокути», що отримала оскароносну екранізацію, — перепові­дає безсмертну трагедію з іще ніколи не баченої точки зору.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

8

МОВА. МОВОЗНАВСТВО. ЛІНГВІСТИКА. ЛІТЕРАТУРА

 

Андерсон, Кріс.Успішні виступи на ТЕD. Рецепти найкращих спікерів/- 2-вид. / Кріс Андерсон..— К.: Наш формат, 2017. — 256 с.

Щоб справити враження промовою, достатньо 18 хвилин — впевнений Кріс Андерсон, куратор щорічної конференції ТЕD. Автор ділиться прийомами вдалого виступу: як сформулювати зміст і ефективно донести свою думку до аудиторії. Окрім того, це видання допоможе подолати страх публічних висту­пів. Андерсон переконаний: якщо ви за обідом можете поділитися з друзями якоюсь історією, то і публічну промову подужаєте.

 

Бойченко, О. Мої серед чужих.- 2-е вид./ Олександр Бойченко. – Чернівці: Книги – XXI, 2017. – 320 с.

Не всі важливі для автора зарубіжні письменники представлені у цій книжці, але всі представлені (за винятком одного) є для нього важливими. Автор не знає, як окреслити жанр зібраних тут текстів, однак підозрює, що вони не є ані літературознавчими статтями, ані літературно-критичними есеями, ані біографічними нарисами, ані – тим більше – рецензіями. Зате автор знає, на яку цільову авдиторію він розраховує: ця збірка може стати у пригоді тим, хто вже навчився читати, але ще вчиться розуміти прочитане. Представникам решти вікових, соціальних та професійних груп автор ні насолоди, ні користі не гарантує.

 

 

Гесіод. Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла / – Львів : Література та мистецтво, 2018. – 136 с.

У поемі «Походження богів» Гесіод, «один із світочів світової літератури» (І. Франко), започаткував вчення про становлення світу, а також ранню натурфілософію – науку про сили й закони природи; у праці «Роботи і дні» виклав свою життєву позицію – розуміння моральних засад, ставлення до праці. У «Щиті Герак­ла» – епічний опис поєдинку Геракла з Кікном, що є майстерним наслідуванням вісімнадцятої пісні Гомерової «Іліади».

 

 

Форд, Г. Моє життя та робота. — 7-ме вид./Генрі Форд. — К.: Наш формат, 2018. — 344 С.

Автор цього мотиваційного посібника з філософії та психології велико­го бізнесу був генієм інженерії, його єдиним університетом стало життя. Генрі Форд (1863-1947) — інженер-конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», де вперше почав застосування промислового конвеєра, геніальний менеджер, один із найбагатших людей усіх часів. Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні фак­ти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими.

Для власників бізнесу, топ-менеджерів, автомобілістів і всіх, кому ці­каве життя видатних особистостей.

 

Шарма, Р. Злет і занепад країн. Хто виграє та програє на світовій арені / Ручір Шарма. — К.: Наш формат, 2018. — 408 с.

 

Світ після кризи 2008 року дуже змінився. Старі стандарти економічного роз вит­ку нині не діють, критерії успіху й невдачі стали іншими. Як у цих нових умовах зрозуміти, котрі держави процвітатимуть, а які занепадатимуть?

На основі власного досвіду інвестора й політичного оглядача Ручір Шарма узагальнює тисячі різноманітних чинників економічного розвитку в десяти про­стих правилах, на основі яких оцінює перспективи країн, що належать до всіх ре­гіонів світу. Автор пояснює, як відстежувати політичні, економічні й соціальні зміни в реальному часі. Що означають заголовки політичних новин, зміни ціни долара на чорному ринку й цибулі на продуктовому, поява нових облич у списку мільярдерів — усе це може бути ознаками наближення важливих змін в економі­ці і суспільстві. Потрібно лише вміти їх розшифрувати. Ручір  Шарма знає, як це робити, і навчає цього практичного мистецтва своїх читачів.

 

Шивельбуш, В.  Речі і люди: есей про споживання / Вольфґанґ Шивельбуш . – К. : Ніка-Центр, 2018. – 192 с.

У своїй новій книжці Вольфґанґ Шивельбуш, один з найоригінальніших істориків нашого часу, відомий своїми дослідженнями з історії політики, технології, матеріальної та інтелектуальної культури, вперше звертається до царини історії економічних теорій і уявлень. Ця праця найширша за історичним охватом, найуніверсальніша за змістом і найбільш філософічна з усього попереднього наукового доробку автора.

У центрі його нової розвідки – поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його фі­лософські і навіть міфологічні імплікації – на рівні обміну речовин між людьми і речами взагалі. У зв’язку з розглядом споживання в поле зору автора потрапляє філософія Платона, Геракліта, атомістів, Гегеля. Він ви­являє зв’язок між економічною теорію та історією медицини, біологією, алхімією, хімією.

Книжка надзвичайно цікава своїм ходом думки, парадоксальної, не­сподіваної, здатної бачити близькість далеких речей, подібність непо­дібного. Розрахована на широке коло читачів.

 

5

МАТЕМАТИКА. ПРИРОДНИЧІ НАУКИ

 

Колберт,Е. Шосте вимирання: неприродня історія / Елізабет Колберт.-К.: Наш формат, 2017. —- 280 с.

Елізабет Колберт у своїй книжці нікого не повчає і навіть не попереджає про нашого бездумного користування планетою. Авторка — майстерна і репортерка — простими словами розповідає про складні речі, від яких залежить життя на Землі і, зрештою, людської цивілізації загалом.

Під час роботи над книжкою вона побувала майже на всіх континентах, відвідала наукові бази в тропіках Амазонії і на островах Великого бар’єрного рифу, спілкувалася з сотнями людей. Колберт шукає відповідь на питання: що станеться, якщо темпи вимирання прискоряться? Ця книжка — не наукова пра­ця, а радше велетенська стаття для природничого журналу зі світовим ім’ям, яку ми маємо можливість читати українською.

 

6

ПРИКЛАДНІ НАУКИ. МЕДИЦИНА. ТЕХНІКА

 

Бредесен, Д. Альцгеймер — не вирок!/ Дейл Бредесен;. — Київ: Форс Україна, 2018. — 336 с.

Кожен знає когось, хто видужав від раку, але й досі ніхто не згадає нікого, хто видужав від хвороби Альцгеймера.

У книжці «Альцгеймер — не вирок!», що змінює пара­дигму, доктор медицини Дейл Бредесен наводить найдіє­віші поради щодо профілактики, запобігання, а можливо, й перемоги в двобої з хворобою Альцгеймера.

У книжці зауважено, що хвороба Альцгеймера — це не лише одне захворювання, як наразі вважають, а аж три. «Альцгеймер — не вирок!» дарує нові надії широкому загалу пацієнтів, няням, лікарям і лікувальним центрам, дає змогу зазирнути всередину науки і пропонує покроковий план, який фундаментально змінить наше сприйняття хвороби Альцгеймера і навіть те, що ми про неї думаємо.

 

  Грегер, М. Як не померти передчасно. їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер, Джин Стоун. – К.: КМ-БУКС, 2018. – 512 с.

 

Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати — спадко­ва хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість додайте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту.

Автор книги — всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегер докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікан­ня тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.

власника.

 

7

МИСТЕЦТВО. ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО. ІГРИ. СПОРТ

 

 

Сміт. Д. Думати, як Леонардо да Вінчі / Деніел Сміт;. — К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

 

Леонардо да Вінчі, котрий жив більш ніж 500 років тому, — автор зна­менитих художніх шедеврів, серед яких «Мона Ліза» і «Таємна вечеря», — вплинув на декілька поколінь художників і мислителів. Він бачив взаємо­зв’язки між мистецтвом та наукою, був точним і досконалим у своїй роботі та розробив багато методик, які ми продовжуємо використовувати дотепер. Ці чесноти в поєднанні з унікальною уявою дозволили Леонардо да Вінчі зробити винаходи, які на декілька століть випередили свій час.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

ЗАГАЛЬНИЙ КЛАС. НАУКА ТА ЗНАННЯ. ОРГАНІЗАЦІЯ. КОМПʼЮТЕРНА НАУКА. ІНФОРМАЦІЯ. ДОКУМЕНТАЦІЯ. БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. УСТАНОВИ. ПУБЛІКАЦІЇ

 

Адлер, М.  Як прочитати книгу/Мортімер Адлер, Чарльз Ван Дорен. -К.: КМ-БУКС, 2018. – 456 с.

Найкращий та найпопулярніший у світі посібник із розуміння прочитано­го тексту для вибагливих читачів. Ця книга вперше вийшла 1940 року і відто­ді вийшла понад півмільйонним накладом різними мовами світу. Це видання, перероблене та доповнене новим матеріалом, пояснює різні рівні читання та розказує, як на них перейти — від початкового читання до систематичного поверхового читання та ознайомчого читання, і так аж до швидкочитання. Читачі цієї книги дізнаються, як і коли можна оцінити книгу з першого погля­ду, як проводити «рентген» книги, як читати критично та знаходити в тексті головну ідею автора. Ця книга також містить опис різних читацьких технік, що найкраще підходять для читання окремих жанрів — практичних книг, ху­дожньої літератури, п’єс, поезії, історичних праць, книг із точних та природничих наук, філософії та соціальних наук.

Автори також наводять рекомендований список літератури та вправи на читання, якими ви зможете перевірити, як покращилися ваші читацькі нави­чки, розуміння та швидкість.

Айзексон, В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснили   цифрову революцію /  Волтер Айзексопер.. — К. : Наш формат, 2017- — 488 с.

Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в се­редині XIX століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За пів­тора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залиши­лася в тіні.

Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині люд­ство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Білла Ґейтса, Стіва Возня-ка, Стіва Джобса, Ларрі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.

Брайсон, Б. Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу / Біл Брайсон.. — К.: Наш формат, 2018. — 472 с

Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із ці­кавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, Білл Брайсон переверне ваші уявлення! Роками вивчаючи наукові праці та спілкуючись з ан­тропологами, математиками, астрономами й фахівцями інших галузей, автор оповідає історію про все на світі: від Великого вибуху й до розквіту цивілізації. Під обкладинкою ховаються динозаври, мешканці безмежних океанських широт і далекі планети. Однак це не просто яскрава подорож у минуле. Білл Брайсон доступно й цікаво пояснює дивовижні досягнення науки та навіть за­зирає в майбутнє, силкуючись зрозуміти суть людського покликання.

 

Ґільбо, К. Стартап на $ 100. Як перетворити хобі на бізнес.- 2-ге вид./ Ґільбо Кріс — К. : Наш формат, 2018. — 264 с.

Утекти зі світу офісних працівників і започаткувати свій бізнес значно легше, аніж здається. У цьому переконує письменник і підприємець Кріс Ґільбо, автор книжки «Стартап на $100». Він гадає, що варто лише мати справу до душі, яка приноситиме користь іншим, геть куций бюджет (вистачить і 100 доларів) і непереборне бажан­ня працювати на себе. Вік, стать, місце проживання не мають значення. Звучить банально? Але це справді діє. Найкращий доказ — успішні історії 100 героїв книж­ки. Вклавши 100 доларів і невпинний ентузіазм у власний стартап, зараз ці люди отримують суми прибутків із п’ятьма-шістьма нулями в рік.

 

 

 Бауман, З. Плинне зло. Життя без альтернатив./ Зиґмунт Бауман, Леонідас Донскіс. — К.: Дух і література, 2017. — 216с.

Нова книжка британського соціолога Зиґмунта Баумана та литовського політолога Лео­нідаса Донскіса є продовженням їхньої збірки «Моральна сліпота». У формі інтелекту­ального діалогу автори розмірковують над тим, що таке зло, досліджують його форми та та способи виявлення у сучасному світі. У центрі уваги опинилася новизна зла, його постій­ні зміни, феномен «адіафоризації» як відмови від моральної оцінки. На думку філософів, сучасний світ перетворюється на світ, у якому відбувається відродження фаталістичної та детерміністської концепції маніхейства. Автори розмірковують над постімперським розвитком країн Східної та Центральної Європи (зокрема країн Балтії): наслідками спу­стошливого соціального експерименту. Окремий розділ книжки присвячено драматич­ному військовому протистоянню Росії з Україною, осмисленому в контексті від кафкіанства (стале зло) до орвеліанства (плинне зло, яке вербує прихильників).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розмови про Україну. Ярослав Грицак – Іза Хруслінська.- К.: Дух і література, 2018. – 360 с.

Ця книга є третя з ряду розмов Ізи Хруслінської з українськими інтелектуалами. Перші дві були з Оксаною Забужко та Йосифом Зісельсом. Але ця книга була хронологічно першою – вона була видана польською мовою ще у 2009 р. Головною темою розмови є придатність історії для розуміння того, що робиться в Україні і з Україною в останні десятиліття. Особливий наголос мають відносини України з її історичними сусідами – поляками і росіянами, а також українсько-єврейські взаємини. Але передусім йдеться про історич­ний вимір теперішніх проблем і викликів, з якими стикається Україна, -і наскільки знання історії дає можливість зрозуміти майбутні сценарії розвитку. Оскільки польське видання вийшло майже десять років тому, то багато чого у цій книзі передумано і переписано, зокрема з’явився новий розділ про розвиток подій за останнє неповне десятиліття.

 

 

Сміт, Д.  Думати, як Вінстон Черчилль / Деніел Сміт;. – К.: КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Вінстон Черчилль, який двічі був прем’єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам’яті як видатний лідер, що привів свою краї­ну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз — «Ніколи не здавай­тесь!» — та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилась сам на сам з ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офі­цером збройних сил Великої Британії, журналістом, істориком, письмен­ником, лауреатом Нобелівської премії з літератури.

Для широкого кола читачів.

 

 

Елрод, Г. Чудовий ранок. Як не проспати. — 2-ге вид./ Гел Елрод. — К.: Наш формат, 2018. —176 с.

Ми звикли ділити людей на дві категорії — «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.

З книжки ви дізнаєтеся, як перша година дня визначає ваш успіх. Вона допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.

 

 

Попович, М. Філософія свобод. Философия свободы / Мирослав Попович..— Харків: Фоліо, 2018.— 524 с:

 

Книга «Філософія свободи» містить твори, маловідомі широкому читачеві, на­писані видатним українським філософом-гуманістом Мирославом Поповичем й видруковані у різні роки, у різних виданнях та країнах. Вона є вочевидь унікальною за розмаїттям тематики, часовим виміром і тим, що статті власноруч підбирав Миро­слав Володимирович — в останні місяці свого життя. Твори, які включено до цього видання, дозволяють побачити об’єкти досліджень автора під різними кутами зору, дають нам можливість побувати у майстерні філософа. І це стосується не лише істо­ричних подій і портретів важливих для України персоналій, а й інтерпретації подій історії науки в їх раціонально-філософському відтворенні. Вчений прагне осмислити події, що відбуваються у нього на очах, порівнюючи їх зі світовим досвідом розвитку і шукаючи їхні корені в історичних джерелах українського народу, в особливостях української ментальності. При цьому він сповна використовує досвід розробки логіко-методологічних проблем розвитку науки. Книга «Філософія свободи» — це по­шук істини на перехресті національних і світових шляхів культури й науки, що нам передала у спадок мудра і світла людина — Мирослав Попович.

 

 

 

Сіґел, Д. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини / Деніел Сіґел, Тіна Брайсон. — К.: Наш формат, 20188. — 264 с.

Вам щодня доводиться квапити дітей до школи, сваритися з ними через невиконані домашні завдання чи з істерикою вкладати їх спати. Ви постійно повторюєте їм те саме, намагаючись привчити до дисципліни. Однак у відповідь — плач і крики.

Якщо вам знайомі такі ситуації, не засмучуйтеся. Унікальний метод виховання від Деніела й Тіни допоможе дисциплінувати дитину без наказів, заборон і покарань. Дізнавшись, як функціонує мозок, ви краще зрозумієте своїх синів і доньок та зможете навчити їх давати раду негативним емоціям, розуміти свої почуття та контролювати вчинки. Зрештою, так ви закладете основу розумового й емоційного здоров’я дитини. Завдяки численним

 

 

Сенека, Л. Моральні листи до Луцілія / Луцій Сенека,. – Львів : Апріорі, 2017. – 552 с.

Луцій Анней Сенека (бл. 4 до Р. X. – 65 по Р. X.) – римський філософ і письменник, видатний представник стоїцизму. У його «Моральних листах до Луцілія» звучать заклики жити у злагоді з природою, несхитно переносити удари долі, йти шляхом по­стійного духовного вдосконалення. Філософсько-етичні погляди, розвинуті у «Листах» належать до витоків християнської ідеології.

 

 

 

Сміт, Д. Думати, як Стів Джобс / Деніел Сміт;. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

 

Спосіб, у який мислив видатний винахідник Стів Джобс, був інакшим, ніж у решти людей. Він володів неймовірною здатністю знати, чого хочуть люди, навіть раніше, ніж вони самі це розуміли, і, що навіть важливіше, він вмів продавати цю ідею. Співзасновник Аррle і засновник NeХТ, Стів Джобс зав­дяки своїм революційним поглядам дав поштовх до створення нового ринку персональних комп’ютерів. Ознайомившись з його думками про інновації, про те, як знайти натхнення, як презентувати ідею, як рекламувати товар та багато іншого, ви зможете навчитися дивитися па світ очима генія. Для широкого кола читач.

 

 

«1917/1918»Кучерук,О. Українська Центральна Рада: 1917-1918 роки/ Олександр Кучерук.-К.:Балтія Друк,2018,-127 с.

 

Автор на основі архівних матеріалів, періодики, архіву архітектора П.Альошина дослідив історію КИЇВСЬКОГО будинку по вулиці Володимирській, 57, в якому у 1917-1918 роках працював перший український парламент – Українська Центральна Рада. Книга містить велику кількість ілюстрацій, зокрема понад сто портретів членів Центральної Ради. Значна частина фотографій публікуються вперше.

Кидання розраховане на широкий читацький загал

 

Липовецький, С. БАНДЕРІВЦІ: 200 історій з XX століття / Святослав Липовецький. — Львів : ЛА «Піраміда», 2017. — 564 с.

 

«БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» — книга, яка в одинадцяти розділах охоплює діяльність українського визвольного руху, що увійшов в історію як «україн­ські націоналісти» чи «бандерівці». Вперше в одній книзі зібрані історії про бо­ротьбу УВО та ОУН в міжвоєнний період, рух опору під час II Світової війни та півтора десятиліття після її завершення, феномени створені націоналістами в на­цистських кацетах та радянському ГУЛАГу, діяльність, що її проводили в еміграції та на «малій зоні».

Цього ж разу книга «БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» містить вдвічі більше історій, але й тексти, які друкувалися в попередніх виданнях зазнали сут­тєвих змін та доповнень.

 

 

Промови, що змінили світ . — К. : КМ-БУКС, 2019.-328 с.

 

Слово — могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя бороть­бі за високі ідеали, — інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний пе­ріод — від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають сво­єї актуальності й понині.

 

9

ГЕОГРАФІЯ. БІОГРАФІЇ. ІСТОРІЯ

 

 

Гавришко, М. Долаючі тишу. Жіночі історії війни / Марта Гавришко .-Х.: Клуб сімейного дозвілля,2018.-238 с.

 

У період Другої світової чимало жінок приєдналися до лав націоналістичного підпілля та Української повстан­ської армії як зв’язкові, розвідниці, санітарки, воячки… Пліч-о-пліч з чоловіками вони пройшли горнило кривавих подій, спростувавши всі стереотипи про «слабку стать», їхні голоси тривалий час не було чутно. їхній досвід зали­шався невидимим.

Ця книжка — збірка історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а прожили її. Вони були не лише очевидицями, жертвами, але й виконавицями насильства. Вся правда про жахи війни, без прикрас та міфологізації. Відверті розповіді про те, що означало бути жінкою під час війни. Унікальні спогади селянок і міщанок, жінок з різною освітою та соціальним становищем, жінок, які обіймали керівні посади в ОУН і були рядовими підпільницями. Живі емоції в історіях, які роками залишалися непочутими. Справжні долі дівчат, яких колись змінила війна… –

 

Драч, І.  Українська діаспора / Іван Драч;. — Х.: Фоліо, 2018. — 286 с.

Життєву, творчу, громадську й політичну позиції Івана Федоровича Драча (нар. 1936 р.), видатного українського поета, культурного, громадського і політичного діяча, визначають інтелектуалізм і раціоналізм. Вони тісно між собою переплетені й                взаємодіють в усіх видах діяльності митця, залишивши відбиток на його стосунках з українською діаспорою. Широкий і глибокий погляд               І. Драча на проблеми світового українства на повну силу розкрився під час підготовки й проведення під його керівництвом міжнародних форумів. Доповіді, виступи Івана Драча на цих всеукраїнських

заходах, його інтерв’ю українським і західним ЗМІ не втратили своєї
актуальності й нині. Віриться, не втратять і для майбутніх часів.

 

3

СУСПІЛЬНІ НАУКИ

 

Водотика Т. Ігри відображень.У пошуках власного образу. Якою бачить Україну світ/Тетяна Во­дотика, Євген Магда. — X.: Віват, 2017. — 352 с.

 

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспек­ти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впли­ву на спосіб сприйняття України в сучасному світі. Особливу увагу при­ділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах

 

 

Вокер,Н. Чому виникають конфлікти ? Причини. Етапи. Розв’язання. Наслідки./Нікі Вокер.-Х.: «Віват», 2018.-78 с.

 

Потік новин двадцять чотири години на добу, журналістика, Інтернет, подорожі земною кулею… Наш великий світ стає дедалі ближчим і доступнішим, ніж то було колись,- включно з конфліктами й війною. Незалежно від того, чи стосується конфлікт вашої країни, будь-яке протистояння, будь-яка війна певним чином впливає на життя кожного. Така кількість конфліктів у світі примушує замислитися: чому ж вони виникають ? Ця книжка допоможе зрозуміти, що часто конфліктам не можна запобігти, проте уникнути війни можливо. Читачі дізнаються, як невеликі розбіжності загострюються й перетворюються на великі та серйозні, що спільного в усіх конфліктах, а також про вплив упереджень в історії, дипломатії, географії, економіці на ці події. Порівнюючи глобальні конфлікти із суперечками з власного життя. Книжка «Чому виникають конфлікти?» допоможе читачам упевнено говорити про світ, у якому вони живуть.

 

 

 

Гарфорд,Т.  Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах/ Тім Гарфорд. — К.: Наш формат, 2018. — 352 с.

Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають перемож­ців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Сillet? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій? Тім Гарфорд обрав 50 речей, які змінили наш світ та зробили життя таким, яким воно є сьогодні. Кожен винахід — це не лише історія про людські ідеї, а й про невидимі для ока процеси й складні системи, що нас оточують.

 

Дракуліч, С. Вони б і мухи не скривдили. Воєнні злочинці на суді в Гаазі /Славенка Дракуліч. – К.: Комора, 2018. -192 с.

 

Що перетворює цілком притомних та цивілізованих людей, які нічим не відрізняються від інших у буден­ному житті, на вбивць і ґвалтівників під час війни? І чи будь-хто з нас теж потенційно може стати злочинцем у відповідних умовах?

Шукаючи відповіді на ці питання, Славенка Дра­куліч спостерігала за розглядами справ на засіданнях Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі щодо воєнних злочинів у колишній Югославії. За моторош­ними випадками насильства й смертями сотень тисяч людей авторка намагається розгледіти суть — причини конфлікту, що тлів упродовж певного часу, та суспільні зрушення й політичні жести, що зумовили його вибух.

 

Кіссинджер, Г.Дипломатія / Генрі Кіссинджер. — К. : КМ-БУКС, 2018. — 864 с.

 

У цьому фундаментальному виданні, присвяченому історії дипломатії ХУІІ-ХХ ст., автор розповідає про основні методи здійснення зовнішньої і внутрішньої політики, до яких вдава­лися найвідоміші державні діячі — від королів та кардиналів до президентів, прем’єрів та пра­цівників дипломатичних відомств. Поданий матеріал, залежно від розглядуваного історичного контексту, можна умовно поділити на чотири частини: епоха кардинала Рішельє (особливості зовнішньої політики самого кардинала, його дипломатичних партнерів та опонентів); зовніш­ньополітична боротьба між Наполеоном III та Бісмарком (причини поразки представника роду Бонапартів); дипломатія напередодні Першої світової війни,

Рой, А. Бог дрібниць/ Арундаті Рой.:-Львів:Вид.Старого Лева,2018.-44 с.

 

«Бог Дрібниць» — це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.

 

 

Слабошпицький, М. Тіні в дзеркалі. Про час і про людей. Те, чого ви не прочитаєте н історії літератури / Михайло Слабошпицький. – К. : Ярославів вал, 2018. – 736 с,

 

Коли людина пише спогади, вона не тільки аналізує те, що було, а й роздумує про те, чому це сталося і чи могло бути інакше. А також; про те, як це вплинуло на її життя чи життя ближніх. І наскільки це спри­чинено соціально-політичним кліматом у суспільстві.

Звичайно, ця книжка – не тільки «повторення пройденого», а й полеміка з різних приводів, а подекуди й відверта контроверзія в харак­теристиках конкретних дійових осіб на кону життя.

 

 

Улюра ,Г.  365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини /Ганна Улюра.-К.: ArtHuss,2018.- 480с.

 

365 захопливих новел про 365 захопливих книжок. Та 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової.

 

 

 

Мартен-Люган.А.Щастя в моїх руках роман / Аньєс Мартен-Люган.— Львів: Вид. Старого Ле­ва, 2018. — 256 с.

У юності Іріса мріяла шити одяг, проте її батьки зробили все можливе, щоб їхня дочка здобула пристойніший фах. Тепер її жит­тя рухається за найгіршим сценарієм — зі щоденною рутиною буд­нів і свят, у якій навіть почуття коханого чоловіка в’януть просто на очах. І, здається, вже ніщо не може цього змінити. А проте одного дня Іріса зважується на відчайдушну спробу оживити свою давню мрію. Так вона потрапляє до Парижа. Нові враження, нові люди, нове життя. Та чи зможе Іріса зберегти своє справжнє кохання? Чи зможе знайти себе справжню? Чи зможе прийняти виклик і вийти переможницею?

 

Мимрук О. Олег Сенцов / Олександр Мимрук. — Харків: Фоліо, 2017. — 396 с:

 

Напевно, зараз немає людини, яка не чула б ім’я Олега Сенцо­ва — аж надто гучним був суд над ним і неймовірним вирок: два­дцять років ув’язнення. Кінорежисер, сценарист, письменник був засуджений за нібито терористичну діяльність. І незважаючи на протести громадськості, звернення до найголовнішого керівни­цтва країни, яка звинувачує Сенцова, він до цього часу перебуває в неволі.

Це видання складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книг і сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходять по цій сфабрикованій справі. У ньому багато фотографій — і з домашнього архіву, і з залу суду.

Боротьба за звільнення Сенцова триває.

 

Моем, В.Тягар пристрастей людських: роман / Вільям Сомерсет Моем.— Харків: «Клуб Сімейно­го Дозвілля», 2018. — 752 с.

Це історія Філіпа Кері, невтомного шукача сенсу життя. Усе почалося ще зі шкільних років, а потім — навчання в Німеччині, знайомство з ідеа­лістом Гейвордом. Однак той не зміг допомогти з відповіддю на головне запитання. І Філіп вирушив далі, продовжуючи пошуки. Лондон, Париж, мрія стати художником, химерне сплетіння слів богемного поета Крон-шоу… Довгі розмови про вічне стають ковтком живої води, даючи сили не припиняти пошуків себе та істини. Та що, як відповіді на запитання вже давно були відомі самому Філіпові? Доля чоловіка перевертається догори дриґом, він відкриває світ людських пристрастей. Проте цей вир згубних бажань і душевних мук стає неабияким тягарем…

 

міжвоєнного періоду та під час Другої світової війни (створення Ліги націй і системи колективної безпеки, складні взаємовід­носини між Гітлером, Сталіним та Чемберленом); період повоєнного облаштування світу — 90-ті рр. (створення ООН, холодна війна, розпад Радянського Союзу тощо)

Для всіх, хто цікавиться перебігом політичних подій у світі.

 

Сухомлин, М. Гриби України : Атлас-довідник, 2-е вид. випр.. і доп. / М. Сухомлин, В. Джаган.. — К.: КМ-БУКС, 2018. — 240 с.:

В атласі-довіднику наведено детальну інформацію про гриби, що зростають на території України. Ця книга є доповненим виданням, у якому представлений ряд не згаданих у першому  виданні видів грибів. У цьому випуску збережена структура подання матеріалу. Окрім спеціальних відомостей, описи грибів містять інформацію, необхідну для їхнього визначення, зокрема  вказується види-двійники та основні ознаки, за якими їх можна розрізнити, що, безперечно, дуже  важливо при ідентифікації отруйних грибів. Подано цінні рекомендації щодо приготування страв із  їстівних грибів. В описах більшості грибів містяться цікаві факти, отримані на основі узагальнення даних літератури та власних спостережень за цими видами у природі; наводяться сучасні наукові дані про їхні корисні властивості. Численні фотографії дають змогу акцентувати увагу на типових ознаках виду.

Цей ілюстрований довідник призначений для мікологів, ботаніків, краєзнавців, фахівців у галузі охорони природи, викладачів і студентів природничих факультетів ВНЗ, а також для всіх тих, хто хоче орієнтуватися у загадковому світі грибів.

 

Россі, П. Їсти. Потреба, бажання, одержимість / Паоло Россі.- Львів : Вид.Анетти Антоненко, 2018. – 152 с.

Як виникають і закріплюються у громадській думці певні ідеї та ві­рування? І яку ціну заплатило людство, перш ніж у тій чи тій людській цивілізації з’явилася усталена система культурних кодів, які вже вийшли за межі національного розвитку й керують людською поведінкою? Одвічна потреба «їсти» зіграла фундаментальну роль в історії людства, його культах, ритуалах, таємних і явних, традиціях, відмерлих і сучасних, соціальних устроях, загартованих війнами, катаклізмами, еволюціями й революціями, голодом, канібалізмом, епідеміями та хворобами, з якими людство бореться досі.

Автор шукає і знаходить відповіді на безліч питань і розвінчує небезпечні міфи масової культури, адже він десятиліттями досліджував історію ідей та культур, тож

 

 

його надзвичайно цікаві й неординарні міркування на (для когось) буденну тему споживання їжі – голод та ожиріння, піст і святість, їжа як манія, глобалізація й апокаліпсис, «натуральна» та «ненатуральна» їжа, анорексія, фобії, мода – дадуть змогу подивитися на історію цивілі­зації під іншим кутом, стануть одкровенням і справжнім відкриттям для великого кола читачів

 

Ферґюсон, Н. Еволюція грошей. Фінансова історія світу /   Ніл Ферґюсон. — К. : Наш формат. — 384 с.

Шотландський історик Ніл Ферґюсон досліджує гроші, розповідаючи про еволюцію фінансів в історії людства. Гроші — це рушійна сила прогре­су, але люди про них так мало знають. Фінансове невігластво шкодить не менше за природні катастрофи. У книжці висвітлено основні фінан­сові поняття та концепції, розтлумачено причини останньої потужної світової економічної кризи. Що таке гроші? Що роблять банки? Яка різ­ниця між акціями та облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? Що саме робить гедж-фонд? Це фінансова історія людства від її витоків у давній Месопотамії часів Хаммурапі до останніх потрясінь

на так званій Планеті Фінансів.

 

 

Ферґюсон, Н. Площі та вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку /Ніл Фергюсон.. — К.: Наш формат, 2018. — 552 с.:

 

Традиційний опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої — правителі у високих вежах. За цією концепцією, змі­ни відбулися з приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. Історик Ніл Ферґюсон переконує: мережі — не новий феномен на­шого часу. Інтернет лише пришвидшив та підсилив їхню роль, ставши новим варіантом утілення громадських площ. У цій книжці Ферґюсон аналізує роль мереж в історії людства, споконвічне протистояння між мережами та ієрархіч­ними структурами, а також пропонує засвоїти уроки, які дає історія поширення мереж.

Дочинець, М. Зряче перо:роман із аркушем/ Мирослав Дочинець. – Львів:Література та мистецтво, 2018. – 288 с.

«Поспішай до мене, а до себе – насамперед», – казали давні мудреці.

Отся книжка письменника духовного наративу, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця – особливо­го роду. Це плід пересівання насінин для дерева. Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це – щоденник духовної виправи, сповідь перед самим со­бою, занурення в таїни письма. Одним словом це – роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов’ю до людини, до світу, до слова, до Бога. А ще це – книжка, що читається з будь-якої сторінки і в будь-якому керунку…

 

Іздрик, Ю. Після прози / Юрий Іздрик. — Чернівці: Меридіан, 2018. — 232 с.

 

«Після прози» – найповніша на сьогодні добірка поетич­ного доробку Юрія Іздрика, відомого читачам передусім як прозаїк. Знайдемо тут і «перехідні» у стосунку до прози верлібри, і ритмізовані нариси, і традиційну римовану по­езію. До книги увійшли твори, написані впродовж остан­ніх 20-ти років.

 

 

 

 

Мак’юен І.Горіхова шкаралупа / Ієн Мак’юен ;— К.: КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Труді зрадила чоловіка, Джона. Вона й досі живе у його помешкан­ні — дорогому, але занедбаному лондонському будинку, — та Джона тут немає. Натомість сюди навідується його брат, неймовірно баналь­ний Клод, і змовляється із Труді. А ще у їхнього підступу є свідок: до­питливий дев’ятимісячний мешканець Трудіної утроби.

Ієн Мак’юен — лауреат Букерівської премії за роман «Амстердам», автор «Спокути», що отримала оскароносну екранізацію, — перепові­дає безсмертну трагедію з іще ніколи не баченої точки зору.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

8

МОВА. МОВОЗНАВСТВО. ЛІНГВІСТИКА. ЛІТЕРАТУРА

 

Андерсон, Кріс.Успішні виступи на ТЕD. Рецепти найкращих спікерів/- 2-вид. / Кріс Андерсон..— К.: Наш формат, 2017. — 256 с.

Щоб справити враження промовою, достатньо 18 хвилин — впевнений Кріс Андерсон, куратор щорічної конференції ТЕD. Автор ділиться прийомами вдалого виступу: як сформулювати зміст і ефективно донести свою думку до аудиторії. Окрім того, це видання допоможе подолати страх публічних висту­пів. Андерсон переконаний: якщо ви за обідом можете поділитися з друзями якоюсь історією, то і публічну промову подужаєте.

 

Бойченко, О. Мої серед чужих.- 2-е вид./ Олександр Бойченко. – Чернівці: Книги – XXI, 2017. – 320 с.

Не всі важливі для автора зарубіжні письменники представлені у цій книжці, але всі представлені (за винятком одного) є для нього важливими. Автор не знає, як окреслити жанр зібраних тут текстів, однак підозрює, що вони не є ані літературознавчими статтями, ані літературно-критичними есеями, ані біографічними нарисами, ані – тим більше – рецензіями. Зате автор знає, на яку цільову авдиторію він розраховує: ця збірка може стати у пригоді тим, хто вже навчився читати, але ще вчиться розуміти прочитане. Представникам решти вікових, соціальних та професійних груп автор ні насолоди, ні користі не гарантує.

 

 

Гесіод. Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла / – Львів : Література та мистецтво, 2018. – 136 с.

У поемі «Походження богів» Гесіод, «один із світочів світової літератури» (І. Франко), започаткував вчення про становлення світу, а також ранню натурфілософію – науку про сили й закони природи; у праці «Роботи і дні» виклав свою життєву позицію – розуміння моральних засад, ставлення до праці. У «Щиті Герак­ла» – епічний опис поєдинку Геракла з Кікном, що є майстерним наслідуванням вісімнадцятої пісні Гомерової «Іліади».

 

 

Форд, Г. Моє життя та робота. — 7-ме вид./Генрі Форд. — К.: Наш формат, 2018. — 344 С.

Автор цього мотиваційного посібника з філософії та психології велико­го бізнесу був генієм інженерії, його єдиним університетом стало життя. Генрі Форд (1863-1947) — інженер-конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», де вперше почав застосування промислового конвеєра, геніальний менеджер, один із найбагатших людей усіх часів. Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні фак­ти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими.

Для власників бізнесу, топ-менеджерів, автомобілістів і всіх, кому ці­каве життя видатних особистостей.

 

Шарма, Р. Злет і занепад країн. Хто виграє та програє на світовій арені / Ручір Шарма. — К.: Наш формат, 2018. — 408 с.

 

Світ після кризи 2008 року дуже змінився. Старі стандарти економічного роз вит­ку нині не діють, критерії успіху й невдачі стали іншими. Як у цих нових умовах зрозуміти, котрі держави процвітатимуть, а які занепадатимуть?

На основі власного досвіду інвестора й політичного оглядача Ручір Шарма узагальнює тисячі різноманітних чинників економічного розвитку в десяти про­стих правилах, на основі яких оцінює перспективи країн, що належать до всіх ре­гіонів світу. Автор пояснює, як відстежувати політичні, економічні й соціальні зміни в реальному часі. Що означають заголовки політичних новин, зміни ціни долара на чорному ринку й цибулі на продуктовому, поява нових облич у списку мільярдерів — усе це може бути ознаками наближення важливих змін в економі­ці і суспільстві. Потрібно лише вміти їх розшифрувати. Ручір  Шарма знає, як це робити, і навчає цього практичного мистецтва своїх читачів.

 

Шивельбуш, В.  Речі і люди: есей про споживання / Вольфґанґ Шивельбуш . – К. : Ніка-Центр, 2018. – 192 с.

У своїй новій книжці Вольфґанґ Шивельбуш, один з найоригінальніших істориків нашого часу, відомий своїми дослідженнями з історії політики, технології, матеріальної та інтелектуальної культури, вперше звертається до царини історії економічних теорій і уявлень. Ця праця найширша за історичним охватом, найуніверсальніша за змістом і найбільш філософічна з усього попереднього наукового доробку автора.

У центрі його нової розвідки – поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його фі­лософські і навіть міфологічні імплікації – на рівні обміну речовин між людьми і речами взагалі. У зв’язку з розглядом споживання в поле зору автора потрапляє філософія Платона, Геракліта, атомістів, Гегеля. Він ви­являє зв’язок між економічною теорію та історією медицини, біологією, алхімією, хімією.

Книжка надзвичайно цікава своїм ходом думки, парадоксальної, не­сподіваної, здатної бачити близькість далеких речей, подібність непо­дібного. Розрахована на широке коло читачів.

 

5

МАТЕМАТИКА. ПРИРОДНИЧІ НАУКИ

 

Колберт,Е. Шосте вимирання: неприродня історія / Елізабет Колберт.-К.: Наш формат, 2017. —- 280 с.

Елізабет Колберт у своїй книжці нікого не повчає і навіть не попереджає про нашого бездумного користування планетою. Авторка — майстерна і репортерка — простими словами розповідає про складні речі, від яких залежить життя на Землі і, зрештою, людської цивілізації загалом.

Під час роботи над книжкою вона побувала майже на всіх континентах, відвідала наукові бази в тропіках Амазонії і на островах Великого бар’єрного рифу, спілкувалася з сотнями людей. Колберт шукає відповідь на питання: що станеться, якщо темпи вимирання прискоряться? Ця книжка — не наукова пра­ця, а радше велетенська стаття для природничого журналу зі світовим ім’ям, яку ми маємо можливість читати українською.

 

6

ПРИКЛАДНІ НАУКИ. МЕДИЦИНА. ТЕХНІКА

 

Бредесен, Д. Альцгеймер — не вирок!/ Дейл Бредесен;. — Київ: Форс Україна, 2018. — 336 с.

Кожен знає когось, хто видужав від раку, але й досі ніхто не згадає нікого, хто видужав від хвороби Альцгеймера.

У книжці «Альцгеймер — не вирок!», що змінює пара­дигму, доктор медицини Дейл Бредесен наводить найдіє­віші поради щодо профілактики, запобігання, а можливо, й перемоги в двобої з хворобою Альцгеймера.

У книжці зауважено, що хвороба Альцгеймера — це не лише одне захворювання, як наразі вважають, а аж три. «Альцгеймер — не вирок!» дарує нові надії широкому загалу пацієнтів, няням, лікарям і лікувальним центрам, дає змогу зазирнути всередину науки і пропонує покроковий план, який фундаментально змінить наше сприйняття хвороби Альцгеймера і навіть те, що ми про неї думаємо.

 

  Грегер, М. Як не померти передчасно. їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер, Джин Стоун. – К.: КМ-БУКС, 2018. – 512 с.

 

Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати — спадко­ва хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість додайте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту.

Автор книги — всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегер докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікан­ня тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.

власника.

 

7

МИСТЕЦТВО. ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО. ІГРИ. СПОРТ

 

 

Сміт. Д. Думати, як Леонардо да Вінчі / Деніел Сміт;. — К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

 

Леонардо да Вінчі, котрий жив більш ніж 500 років тому, — автор зна­менитих художніх шедеврів, серед яких «Мона Ліза» і «Таємна вечеря», — вплинув на декілька поколінь художників і мислителів. Він бачив взаємо­зв’язки між мистецтвом та наукою, був точним і досконалим у своїй роботі та розробив багато методик, які ми продовжуємо використовувати дотепер. Ці чесноти в поєднанні з унікальною уявою дозволили Леонардо да Вінчі зробити винаходи, які на декілька століть випередили свій час.

Для широкого кола читачів.

 

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера