Новинки краєзнавчої літератури

РабенчукРабенчук,В.   Громові дерева. Вибране у 2-х томах Том перший.: поезія двох століть. (1965 – 2018). – Вінниця.: Консоль, 2018.- 464 с.

 

Двотомне видання відомого українського поета і прозаїка   Володимира Рабенчука виходить у серії «Бібліотека літератури Вінниччини», яка заснована 2011 року. До першого тому збірки «Громові дерева» вміщено кращі поетичні твори письменника двох століть: ліричні вірші, поеми, балади, поетичну Шевченкіану та близько сотні віршів для дітей. Книга розрахована на масового читача, може бути посібником для вивчення літератури рідного краю.

 

 

 

вінок   У вінок шани Кобзареві: Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято на Вінниччині: Збірник матеріалів. – Вінниця: ТОВ «Консоль», 2018, – 200 с.: 32 кольор. фот.

 

До збірника увійшли матеріали про Шевченківське свято на Вінниччині 24-26 травня 2018 року, вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка та вірші, присвячені Великому Кобзареві.

 

 

 

 

 

ястремскийЯстремський, М. Полинові шляхи вінничанок. /Михайло Ястремський – Вінниця: ТОВ «Кон­соль», 2014. – 280 стр., іл.

 

Усе далі в історію йдуть трагічні Чорнобильські події квітня 1986 року. Та в пам’яті народній вони не мають минулого часу. У серці кожного українця «мир­ний» атом залишив болючий слід і нагадує про себе повсякчас.

Кажуть у цій битві не жіноче обличчя. Та своє плече чоловікам підставили і жінки: лікарі, телефоністи, кухарки, представники інших спеціальностей. Про них і йде мова у цій Книзі.

Видання – це чергова Книга пам’яті про вінничанок, які виявили щирий патріотизм, високий професіоналізм, самопожертву в боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи. їх подвиг – це приклад молодому поколінню у самовідданому служінню українському народу, своїй Вітчизні.

 

 

 

сторожукСторожук ,А.Новорічно-різдвяна пісенність та обрядова традиція зими на Східному Поділлі» : навчально-методичний посібник / А. І. Сторожук. – Вінниця: ТОВ «Консоль», 2017. – 346 с.

 

Навчально-методичне видання містить теоретичний і навчально-методичний матеріал з української музичної творчості, у якому автор розглядає новорічно-різдвяну пісенність та обрядову традицію зимового періоду. У посібнику сконцентрована інформація, що висвітлює історичні аспекти еволюції, розвитку і становлення, а також сучасний стан побутування народної пісенності та обрядовості зими на конкретній території – Східному Поділлі.

Видання призначене для широкого використання. Матеріали посібника можуть зацікавити  краєзнавців, істориків,   працівників   численних   установ

 

 

ЧорнобильЧорнобиль — біль України : Медико-соціальні аспекти; Підсумки 25-річних досліджень. Випуск четвер­тий. / Ред. кол.: Л.О. Діденко, В.Г. Даценко та ін. — Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика», 2011. — 344 с.

 

Видання містить матеріали наукових досліджень та результати медико-соціальної практики щодо подолання наслідків аварії на ЧАЕС у Вінницькій області.

Видання розраховано на медико-соціальних працівників, науковців, аспірантів, студентів.

 

 

 

томашпільБабій, І.Томашпільський край: з давніх часів до наших днів (3 історії Поділля та Придністров’я) /І.П. Бабій, СІ. Бабій, В.С. Бабій, О.А. Куций, Л.І. Бабій. – Вінниця: ТОВ «Консоль», 2018. -380 с, іл.

Фундаментальна праця відомого на Вінниччині історика І.П. Бабія присвячена історії Томашпільського краю – подільської та європейської перлини, що розкинулась у межиріччі Південного Бугу та Дністра, – з давніх часів до наших днів.
Видання призначене для широкого кола читачів, які цікавляться історією, політикою, правом, війсь¬ковою історією, історією культури, живопису, археологією, нумізматикою, геральдикою, сфрагістикою, етнографією, філософією, географією, релігієзнавством, соціологією тощо.
Монографія становить інтерес для науковців – істориків, правознавців, мистецтвознавців, дослідників з політичних наук та ін.
В книзі використані унікальні документи, фотографії, карти та ін.

 

 

 

філфнФілін, О.На срібних перетинах долі (фрагменти з історії Вінниці: давньої і недавньої) / 0.0. Філін. – Вінниця, ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018. -116 с.

Нова книга відомого, не лише на Вінниччині поета і журналіста Олександра Філіна – не тільки спогад про минуле а й нагадування, що минуле – фундамент майбутнього. Тут фігури наших знаних земляків 19 сторіччя (архітектор Артинов, Вінницький міський голова Оводов, володарка Немирівського помістя княгиня Щербатова та герой першої світової війни генерал Брусилов) сусідять з особистостями кінця 20-го (філософами, прозаїками та поетами – шестидесятниками)…

 

 

 

 

рокиРоки ідуть – пам’ять живе. Вінниччина у Другій світовій війні 1939-1945 рр.: бібліогр. покажч. / Упр. культури і мистецтв Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ; уклад.: Г. М. Авраменко, О. Ю. Антонюк, О. М. Зелена ; авт. передм. «Вінниччина в період нацистського геноциду та визволення її від гітлерівських загарбників» С. Д. Гальчак ; ред. С. В. Лавренюк ; відп. за вип. Л. Б. Сеник. – Вінниця, 2019. – 456 с. – (До 75-ї річниці звільнення Вінниччини від нацистських загарбників у Другій світовій війні).

Видання акумулює багатоаспектну інформацію про участь Вінниччини та вінничан у Другій світовій війні.
Покажчик орієнтовано на науковців, дослідників історії Вінниччини 40-х рр. XX ст.5 освітян, студентську та учнівську молодь, бібліотекарів, працівників ЗМІ, а також усіх, хто цікавиться історією Вінниччини.

 

 
пісьменникиПисьменники Вінниччини: довідник – Вінниця: ТОВ «Консоль», 2019. -116 с.
Довідкова інформація про членів Національної спілки письменників України, пов’язаних з Вінницькою обласною організацією. Призначена для прихильників красного слова подолян.

 

 

 

 

 

 

 

 

ямпільПуряєва, Н. Ямпільщина в назвах./Наталія Пуреєва. – Вінниця: ТОВ «Твори», 2018. – 112 с.

Книга висвітлює історію Ямпільщини (Ямпільського району Вінницької області) у світлі походження та розвитку власних назв населених пунктів краю, а також інших його географічних об’єктів: сільських кутків, річок, лісів, ярів тощо. На основі різноманітних історичних джерел (карт, довідників, пам’яток писемності) реконструйовано понад 90 назв поселень, більшість із яких давно зникли. Це історико-філологічна розповідь про тривалий процес заселення території регіону, взаємодію тут різних народів і культур, про війни й господарювання, періоди криз і розквіту містечок та сіл, що їх обіймають сучасні кордони Ямпільського району.

 

 

 

каталог
Стародруки XVII ст, відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім, К. А. Тіміря¬зєва : каталог /уклад.: Т. Р. Кароєва, О. В. Сафронова ; відп. за вип. Л. Б. Сеник ; Управління культури і мистецтв Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім, Ко А. Тімірязєва, – Вінниця: 2018. – 92 с.: іл.
Каталог представляє колекцію стародруків XVII ст., що зберігаються у фонді відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К» А. Тімірязєва. Крім власне каталогу, до складу видання увійшли наукова стаття про наявну колекцію, допоміжний довідковий апарат (система покажчиків). Книга вміщує багато ілюстрацій.
Видання продовжує серію друкованих каталогів бібліотечних колекцій відділу рідкісних і цінних видань» Призначено для науковців, краєзнавців, бібліотекарів, бібліофілів, студентів, а також усіх зацікавлених осіб

 

 

воляВоля,О. Безкровна війна. Народна епопея./Олесь Воля. – Вінниця: ТОВ «Консоль»,2018. – 224 с.

Тож хто врешті-решт організував голод-винищення українців у тридцять другому-тридцять третьому роках минулого століття?
З чиєї вини на очах усього цивілізованого XX віку було вигублено мільйони й мільйони наших співвітчізників. За що, чому і чиїми диявольськими руками мучили й винищували такого працьовитого й терплячого українського селянина? На ці болючі, як незагойна рана, питання у своїй книзі-епопеї «Безкровна війна» на історичних фактах і свідченях очевидців пережитої трагедії-катастрофи, а також на архівних документах, зокрема світлинах, — дає сувору відповідь письменник Олесь Воля — один із най-авторитетніших дослідників голодоморів в Україні.
Книга розрахована на всіх українців, що в Україні й за межами України сущі.

 

Залишити відповідь

Ви можете використовуватии ці HTML теги та атребути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Бібліоміст на Вінниччині.
Інтерактивна Google мапа з нанесеними об’єктами вільного достопу до мережі Інтернет.Просмотреть Бібліоміст на Вінниччині на карте большего размера